Audi RS6 Avant TDI existuje. Je dokonale falešné a dá se koupit

24.8.2016 | Marek Bednář | 10 příspěvků

Ne, Audi nezačalo potajmu vyrábět své první RS s naftovým motorem, toto auto si někdo postavil sám. A na oblbování okolí si dal velmi záležet.

Modely Audi S s dieselovými motory existují, nejlepším příkladem budiž nejnovější přírůstek, SQ7 TDI. A pohledem na obrázky níže se může zdát, že Audi chce experimentovat s diesely i u třídy aut, u jejíhož vzniku byla - u splašených kombíků. To, co vidíme, je Audi RS6 Avant TDI, dalo by se říci. Není to úplně poprvé, co se objevuje něco podobného, jenže tehdy to byla opravdová RS6, jen se zavádějícími znaky. Nyní vidíme opačný příklad, tohle není RS6, tak to jen vypadá skoro každém detailu.

Pod kapotou tedy není čtyřlitrová V8 TDI s elektrickým turbem, je tu „jen” třílitrová dieselová V6. Není slabá, pochází z verze Competition Quattro, což znamená 326 koní a 650 Nm, takže tohle auto bude víc než slušně rychlé. Majitel tedy uvádí 330 koní, možná připočítal koně za každou falešnou nálepku, kterou vůz vyzdobil, to nevíme. Ale pořád to není RS6 Avant, která jede ještě docela jinak. Majitel tohoto stroje se s tím ale nechtěl smířit a vůz za nejostřejší verzi přestrojil. A nutno říci, že si dal velmi záležet.

Zvenčí i zevnitř tento vůz vypadá jako RS6, je tu spousta originálních dílů. V případě exteriéru pomalu nemáte šanci faleš poznat - prahy a nárazníky pasují přesně, blatníky mají i správnou šířku a kola správnou velikost, jen loga V8 T za těmi předními chybí a brzdy jsou na RS6 očividně příliš malé. Také v interiéru se majitel snažil, je tu třeba přístrojovka ze skutečné RS6, takže ani otáčkoměr diesel „nepráskne”. Došlo dokonce i na sedadla, někde se ovšem majitel snažil až moc - velké logo RS6 na víku odkládací schránky na středovém tunelu na originálu není a odlišnému voliči automatu k originalitě také nepomohlo.

Jinak ale tohle auto leckoho ošálí, dokud tedy nenastartujete. Výkonu je tu dost, 326 koní a 650 Nm opravdu nemá kdekdo, takže na semaforech i spoustu aut porazíte. Jenže ti, kteří si stáhnou okénka, rychle poznají, která bije. A cena tohoto auta je opravdu přestřelená - nebo to je překlep, nevíme. S nájezdem 144 tisíc km a stářím čtyř let je cena 65 tisíc Eur (téměř 1,8 milionu korun) zcela mimo, za to se dá koupit zbrusu nová A6 Avant s úplně stejným motorem. „Přestavba” musela být drahá, nejsme si ale úplně jisti, jestli si ji krom současného majitele bude někdo až takto cenit, zvláště vzhledem ke stáří a počtu ujetých km...

Audi RS6 Avant TDI existuje. Je dokonale falešné a dá se koupit - 1 - audi a6 avant tdi fake rs6 prodej 01Audi RS6 Avant TDI existuje. Je dokonale falešné a dá se koupit - 2 - audi a6 avant tdi fake rs6 prodej 02Audi RS6 Avant TDI existuje. Je dokonale falešné a dá se koupit - 3 - audi a6 avant tdi fake rs6 prodej 03Audi RS6 Avant TDI existuje. Je dokonale falešné a dá se koupit - 4 - audi a6 avant tdi fake rs6 prodej 04Audi RS6 Avant TDI existuje. Je dokonale falešné a dá se koupit - 5 - audi a6 avant tdi fake rs6 prodej 05Audi RS6 Avant TDI existuje. Je dokonale falešné a dá se koupit - 6 - audi a6 avant tdi fake rs6 prodej 06Audi RS6 Avant TDI existuje. Je dokonale falešné a dá se koupit - 7 - audi a6 avant tdi fake rs6 prodej 07Audi RS6 Avant TDI existuje. Je dokonale falešné a dá se koupit - 8 - audi a6 avant tdi fake rs6 prodej 08Audi RS6 Avant TDI existuje. Je dokonale falešné a dá se koupit - 9 - audi a6 avant tdi fake rs6 prodej 09Audi RS6 Avant TDI existuje. Je dokonale falešné a dá se koupit - 10 - audi a6 avant tdi fake rs6 prodej 10Audi RS6 Avant TDI existuje. Je dokonale falešné a dá se koupit - 11 - audi a6 avant tdi fake rs6 prodej 11Audi RS6 Avant TDI existuje. Je dokonale falešné a dá se koupit - 12 - audi a6 avant tdi fake rs6 prodej 12Audi RS6 Avant TDI existuje. Je dokonale falešné a dá se koupit - 13 - audi a6 avant tdi fake rs6 prodej 13Audi RS6 Avant TDI existuje. Je dokonale falešné a dá se koupit - 14 - audi a6 avant tdi fake rs6 prodej 14Audi RS6 Avant TDI existuje. Je dokonale falešné a dá se koupit - 15 - audi a6 avant tdi fake rs6 prodej 15Audi RS6 Avant TDI existuje. Je dokonale falešné a dá se koupit - 16 - audi a6 avant tdi fake rs6 prodej 16Audi RS6 Avant TDI existuje. Je dokonale falešné a dá se koupit - 17 - audi a6 avant tdi fake rs6 prodej 17Audi RS6 Avant TDI existuje. Je dokonale falešné a dá se koupit - 18 - audi a6 avant tdi fake rs6 prodej 17aAudi RS6 Avant TDI existuje. Je dokonale falešné a dá se koupit - 19 - audi a6 avant tdi fake rs6 prodej 18Audi RS6 Avant TDI existuje. Je dokonale falešné a dá se koupit - 20 - audi a6 avant tdi fake rs6 prodej 19Audi RS6 Avant TDI existuje. Je dokonale falešné a dá se koupit - 21 - audi a6 avant tdi fake rs6 prodej 20Audi RS6 Avant TDI existuje. Je dokonale falešné a dá se koupit - 22 - audi a6 avant tdi fake rs6 prodej 20aAudi RS6 Avant TDI existuje. Je dokonale falešné a dá se koupit - 23 - audi a6 avant tdi fake rs6 prodej 21
Na první pohled je to RS6 Avant a na druhý též. Třetí ale odhalí např. příliš malé brzdy či nesrovnalosti v interiéru

Zdroj: Marktplaats

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama