Chris Harris prodává své soukromé auto, jeho osobní vkus se v něm nezapře

Za normálních okolností nejde o zase tak žádoucí vůz, tato vzácná verze ale dokáže zvednout tep už při stání na místě. Že ho vlastní Chris Harris, který vám jej osobní předá, je už jen příjemný bonus.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Chris Harris prodává své soukromé auto, jeho osobní vkus se v něm nezapře

25.8.2019 | Petr Miler

Za normálních okolností nejde o zase tak žádoucí vůz, tato vzácná verze ale dokáže zvednout tep už při stání na místě. Že ho vlastní Chris Harris, který vám jej osobní předá, je už jen příjemný bonus.

Chrise Harris asi nemusíme dlouze představovat nikomu, kdo se alespoň trochu zajímá o auta. A kdyby přece ano, jen pár hodin starý článek o tom, jak bez skrupulí strhal nejnovější ostrý Mercedes po prvním testu vám rychle přiblíží jeho způsob práce.

Jméno si udělal nejen svou otevřeností, ale i svým nadšením pro věc a také tím, že umí řídit. Zajímavá auta si tedy nikdy jen nepůjčoval, sám si jich spoustu koupil a dnes vám ukážeme jedno z nich. Zajímavé není ani tak tím, že jde o vůz celebrity svého druhu, výjimečný je hlavně sám o sobě, zejména pak v Evropě.

Harris si totiž v roce 2015 koupil a dodnes vlastní Chevrolet Camaro. Už vidíme, jak se někteří z vás ošívají a prohlašují cosi o „americkém kýblu”, tohle ale není obyčejné Camaro. To není ani lepší Camaro, je to špičková verze Z/28, která možnosti tohoto stroje posouvá na samý limit možností.

Možná ani netušíte, že se v USA něco takového vyrábí, auto je ale kompletně tovární. Oproti známějšímu, nejsilnějšímu provedení ZL1 je o 130 kg lehčí díky použití tenčích skel, eliminace spousty odhlučňovacího materiálu a třeba i takových věcí, jako jsou koberečky na podlaze. Vůz na přání nemusel mít ani klimatizaci, tak daleko snahy o odlehčení došly. Americké auto založené na odlehčení zní jako nesmysl, v případě Camara Z/28 jde ale spíše o vrchol ledovce atraktivity.

Vůz je v prvé řadě vybaven motorem 7,0 V8 s atmosférickým plněním a výkonem 512 koní, který míří na zadní osu přes šestistupňový manuál a diferenciál s omezenou svorností. Nechybí adaptivní podvozek, 19" černá kola a za nimi karbon-keramické brzdy, pořád tovární záležitost. V autě se tak skutečně zrcadlí Harrisovy preference - je výkonné, maximálně lehké, nechybí mu ruční řazení, samosvor, pořádné brzdy...

Do Velké Británie, kde si Harris vůz v březnu roku 2015 koupil, bylo dovezeno jen 5 exemplářů. A pochybujeme, že jich v celé Evropě bude dramaticky více, maximálně pár desítek. Jde tedy o velmi vzácný a žádoucí vůz, který má navíc levostranné řízení, za svou existenci najel 7 962 mil (12 813 km) a naposledy loni v prosinci prošel servisem. K mání bude v aukci webu Collecting Cars, v jehož chodu se sám Harris angažuje a novému majiteli bude předán na okruhu samotným moderátorem Top Gearu, který je jistě rád předvede i v akci. Pro nadšence jistě zajímavá nabídka se vším všudy.


Chris Harris prodává své soukromé auto, jeho osobní vkus se v něm nezapře - 1 - Chevrolet Camaro Z28 Chris Harris prodej 01Chris Harris prodává své soukromé auto, jeho osobní vkus se v něm nezapře - 2 - Chevrolet Camaro Z28 Chris Harris prodej 02Chris Harris prodává své soukromé auto, jeho osobní vkus se v něm nezapře - 3 - Chevrolet Camaro Z28 Chris Harris prodej 03Chris Harris prodává své soukromé auto, jeho osobní vkus se v něm nezapře - 4 - Chevrolet Camaro Z28 Chris Harris prodej 04Chris Harris prodává své soukromé auto, jeho osobní vkus se v něm nezapře - 5 - Chevrolet Camaro Z28 Chris Harris prodej 05Chris Harris prodává své soukromé auto, jeho osobní vkus se v něm nezapře - 6 - Chevrolet Camaro Z28 Chris Harris prodej 06Chris Harris prodává své soukromé auto, jeho osobní vkus se v něm nezapře - 7 - Chevrolet Camaro Z28 Chris Harris prodej 07Chris Harris prodává své soukromé auto, jeho osobní vkus se v něm nezapře - 8 - Chevrolet Camaro Z28 Chris Harris prodej 08Chris Harris prodává své soukromé auto, jeho osobní vkus se v něm nezapře - 9 - Chevrolet Camaro Z28 Chris Harris prodej 09Chris Harris prodává své soukromé auto, jeho osobní vkus se v něm nezapře - 10 - Chevrolet Camaro Z28 Chris Harris prodej 10Chris Harris prodává své soukromé auto, jeho osobní vkus se v něm nezapře - 11 - Chevrolet Camaro Z28 Chris Harris prodej 11Chris Harris prodává své soukromé auto, jeho osobní vkus se v něm nezapře - 12 - Chevrolet Camaro Z28 Chris Harris prodej 12Chris Harris prodává své soukromé auto, jeho osobní vkus se v něm nezapře - 13 - Chevrolet Camaro Z28 Chris Harris prodej 13Chris Harris prodává své soukromé auto, jeho osobní vkus se v něm nezapře - 14 - Chevrolet Camaro Z28 Chris Harris prodej 14Chris Harris prodává své soukromé auto, jeho osobní vkus se v něm nezapře - 15 - Chevrolet Camaro Z28 Chris Harris prodej 15Chris Harris prodává své soukromé auto, jeho osobní vkus se v něm nezapře - 16 - Chevrolet Camaro Z28 Chris Harris prodej 16Chris Harris prodává své soukromé auto, jeho osobní vkus se v něm nezapře - 17 - Chevrolet Camaro Z28 Chris Harris prodej 17Chris Harris prodává své soukromé auto, jeho osobní vkus se v něm nezapře - 18 - Chevrolet Camaro Z28 Chris Harris prodej 18Chris Harris prodává své soukromé auto, jeho osobní vkus se v něm nezapře - 19 - Chevrolet Camaro Z28 Chris Harris prodej 19
Harrisovo osobní Camaro je minimálně svým provedením dokonalým odrazem jeho automobilových preferencí

Zdroj: Collecting Cars

Petr Miler

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše