Reklama

Citroën říká, že vyčistí české silnice. Jeho šrotovné nabízí slevy i přes 100 tisíc Kč

Nikoli Volkswagen nebo Škoda, ale francouzská automobilka přichází s tím, co zákazníky slušně táhne na západ od našich hranic - se šrotovným.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Citroën říká, že vyčistí české silnice. Jeho šrotovné nabízí slevy i přes 100 tisíc Kč

6.9.2017 | Petr Prokopec | 16 příspěvků

Nikoli Volkswagen nebo Škoda, ale francouzská automobilka přichází s tím, co zákazníky slušně táhne na západ od našich hranic - se šrotovným.

Z dieselů se začíná stávat stejně obehraná písnička jako v případě crossoverů a SUV. Zatímco ale na jejich straně mluvíme soustavně o růstu, naftové motory jsou spojovány s propadem registrací a zejména s averzí zákazníků. Proti tomu se rozhodl bojovat hlavně strůjce těchto nálad, koncern VW Group, který na německém rozjel jistou formu šrotovného. Za vozy osazené diesely odpovídajícími emisním normám EU1 až EU4 totiž nabízí při koupi nového vozu více než štědrou kompenzaci.

Mnoho lidí se začalo ptát, zda tato politika dorazí také na český trh. Škoda nic takového nevyloučila, nic konkrétního ovšem neuvedla. Zatím nám ani není známo, zda se tak vůbec stane, nicméně to neznamená, že o šrotovné zcela přijdete. Jen budete muset zamířit do trochu jiných showroomů. Se zajímavou pobídkou totiž přichází Citroën, který při nákupu moderního vozu a likvidaci toho starého nabízí slevu až 120 000 Kč.

Oproti akci VW Group zde máme jednu odchylku, šrotovné se totiž vztahuje pouze na vozy odpovídající emisním normám EU1 až EU3. Je to vlastně logické, neboť francouzská automobilka nemusí napravovat žádné předchozí chyby, ale pouze zkouší omladit tuzemský vozový park. Ten v Evropě patří mezi ty starší a likvidace aut z let 2005 až 2009 by nedávala velký smysl a nejspíše by nebyla příliš úspěšná.

Tuzemské zastoupení Citroënu chce tedy dle svých slov odstranit z trhu ty „nejšpinavější“ motory, přičemž vám jen postačí, aby vůz, na který chcete dostat šrotovné, měl platnou STK, dojel do dealerství po vlastní ose a vy jej budete vlastnit alespoň 6 měsíců. Pokud jste přitom právě svůj nepojízdný vrak zlikvidovali, nezoufejte - stačí předložit Potvrzení o ekologické likvidaci ne starší než 14 dnů a rázem máte nárok na ekobonus.

Míněn je tím přitom alternativní program, kdy lze počítat se slevou nižší o zhruba 10 až 20 tisíc korun, než je samotné šrotovné. Podrobnosti v tomto případě najdete u prodejců značky, my místo toho upřesníme, že ono šrotovné lze využít na všechny osobní vozy značky vyjma dosluhující generace C5 a nového modelu Spacetourer, který je na pomezí užitkových automobilů.

A s jakými částkami můžete konkrétně počítat? Konkrétní slevy u jednotlivých modelů najdete níže v tabulce, takový Citroën C4 Cactus přitom může být díky šrotovnému váš již od 291 400 Kč. Za to lze přitom počítat s motorem 1,2 PureTech o výkonu 82 koní, manuální převodovkou a výbavou Feel zahrnující třeba klimatizaci nebo audio systém se 7palcovým displejem.

Výše slevy nabízená pro jednotlivé modely

Citroën říká, že vyčistí české silnice. Jeho šrotovné nabízí slevy i přes 100 tisíc Kč - 1 - Citroen CR srotovne 2017 02
Takhle vypadá šrotovné Citroënu rozepsané dle jednotlivých modelů...

Citroën říká, že vyčistí české silnice. Jeho šrotovné nabízí slevy i přes 100 tisíc Kč - 2 - Citroen C4 Cactus PureTech prvni test 16Citroën říká, že vyčistí české silnice. Jeho šrotovné nabízí slevy i přes 100 tisíc Kč - 3 - Citroen C4 Cactus PureTech prvni test 19Citroën říká, že vyčistí české silnice. Jeho šrotovné nabízí slevy i přes 100 tisíc Kč - 4 - Citroen C4 Cactus PureTech prvni test 31Citroën říká, že vyčistí české silnice. Jeho šrotovné nabízí slevy i přes 100 tisíc Kč - 5 - Citroen C4 Cactus PureTech prvni test 48Citroën říká, že vyčistí české silnice. Jeho šrotovné nabízí slevy i přes 100 tisíc Kč - 6 - Citroen C4 Cactus PureTech prvni test 62Citroën říká, že vyčistí české silnice. Jeho šrotovné nabízí slevy i přes 100 tisíc Kč - 7 - Citroen C4 Cactus PureTech prvni test 72
...takový C4 Cactus tak rázem můžete mít až o 75 tisíc korun levněji

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 16 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše