Reklama

VW překvapivě odškodní majitele TDI i v Evropě a ne skromně. Ovšem jen někde

Velkorysé kompenzace se dosud týkaly jen amerických majitelů Volkswagenů s TDI, jistou jejich obdobu ale teď Němci nabízí i v Evropě. A není nezajímavá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

VW překvapivě odškodní majitele TDI i v Evropě a ne skromně. Ovšem jen někde

9.8.2017 | Petr Prokopec | 10 příspěvků

Velkorysé kompenzace se dosud týkaly jen amerických majitelů Volkswagenů s TDI, jistou jejich obdobu ale teď Němci nabízí i v Evropě. A není nezajímavá.

Stále není snadné pochopit, v jakém smyslu měla kauza Dieselgate poškodit zákazníky. Jelo jim snad auto kvůli „chytrému” software špatně? Mělo vyšší spotřebu? Menší životnost? A pokud by se někdo chtěl odvolat na ochranu ovzduší, neměl si kupovat diesel, ale třeba hybrid, vůz poháněný CNG nebo rovnou elektromobil. Nikdo nám jednoduše nevymluví, že volání majitelů aut s „cinknutými TDI“ po kompenzacích je čistý oportunismus, minimálně v Evropě.

Přesto se jim VW rozhodl vyjít vstříc a rozjel program, v jehož rámci půjde u VW a Audi výměnou za starý nafťák dostat významnou slevu na nákup nového vozu. Nemusí přitom nutně jít o „Das Auto“, pobídka je určena všem majitelům koncernových vozů plnících emisní normy EU4 či starší. V závislosti na vybraném novém voze pak mohou očekávat slevu pohybující se mezi 2 000 a 10 000 Eur (cca 52,2 až 261 tisíc korun).

Pokud si začínáte mnout ruce a zvažujete, že se k Volkswagenu nakonec neobrátíte zády a jeden z nových modelů si nakonec i pořídíte, musíme vás zarazit. Nabídka je zatím platná pouze v Německu, což dává smysl - pouze na tomto trhu je totiž modifikace „cinklých“ motorů TDI EA 189 povinná. Jelikož přitom řada lidí mluví o zhoršeném projevu pohonných jednotek po přehrání softwaru, Volkswagen si zjevně otevírá zadní vrátka.

Může tak všem kritikům nabídnout jistou formu kompenzace, jejíž výše navíc nemusí končit zmiňovanými 10 tisíci Eur. V případě koupě vozu s alternativním pohonem (tedy s hybridní jednotkou, elektromotorem či agregátem spalujícím zemní plyn) lze počítat ještě s další slevou, která se pohybuje mezi 1 000 a 2 380 Eur (26,1 až 62,2 tisíce korun). U těchto aut pak Němci mohou počítat ještě s vládní dotací. Jejich koupí mohou také potvrdit, že jim opravdu jde o čistší vzduch.

Pokud tedy němečtí zákazníci zatouží třeba po Volkswagenu Golf, mohou počítat se slevou 5 000 Eur (130 500 Kč). V případě verze e-Golf se dále připočítává suma 2 380 Eur (62 200 Kč) od automobilky a 4 380 Eur (114 300 Kč) od státu. Celkem tedy sleva činí 11 760 Eur (307 tisíc korun), díky čemuž je e-Golf na německém trhu k mání od 24 140 Eur (630 tisíc korun). To je už zajímavější cena.

Zmíněné Audi již tak velkorysé není, v případě čtyř kruhů se totiž pobídky pohybují v pásmu 3 000 až 10 000 Eur (78,3 až 261 tisíc korun). Stejně jako v případě Volkswagenu pak nabídka platí pouze do konce letošního roku. Obě automobilky navíc nabízejí majitelům dieselových aut plnících emisní normy EU5 a EU6 zdarma nový software, který má emise NOx snížit v průměru o 25 až 30 procent.

Celá akce má samozřejmě napomoci opětovně navýšit důvěru v dieselové motory, tak jako zlepšit koncernovou image. Mluvčí Škody Vítek Pelc přitom dodal, že podobné aktivity možná časem budou rozšířeny také na další evropské trhy včetně toho našeho. Spíše s tím ale nepočítáme, v Česku je totiž přehrání „chytrého“ softwaru dobrovolné a tudíž vlastně koncern nemusí tahat horké brambory z ohně.

VW překvapivě odškodní majitele TDI i v Evropě a ne skromně. Ovšem jen někde - 1 - VW slevy 2017 dalsi 01VW překvapivě odškodní majitele TDI i v Evropě a ne skromně. Ovšem jen někde - 2 - VW slevy 2017
Volkswagen nově na německém trhu přišel s nemalými pobídkami...

VW překvapivě odškodní majitele TDI i v Evropě a ne skromně. Ovšem jen někde - 3 - VW e-Golf 2017 facelift prvni foto 01VW překvapivě odškodní majitele TDI i v Evropě a ne skromně. Ovšem jen někde - 4 - VW e-Golf 2017 facelift prvni foto 02VW překvapivě odškodní majitele TDI i v Evropě a ne skromně. Ovšem jen někde - 5 - VW e-Golf 2017 facelift prvni foto 03VW překvapivě odškodní majitele TDI i v Evropě a ne skromně. Ovšem jen někde - 6 - VW e-Golf 2017 facelift prvni foto 04VW překvapivě odškodní majitele TDI i v Evropě a ne skromně. Ovšem jen někde - 7 - VW e-Golf 2017 facelift prvni foto 05VW překvapivě odškodní majitele TDI i v Evropě a ne skromně. Ovšem jen někde - 8 - VW e-Golf 2017 facelift prvni foto 06VW překvapivě odškodní majitele TDI i v Evropě a ne skromně. Ovšem jen někde - 9 - VW e-Golf 2017 facelift prvni foto 07VW překvapivě odškodní majitele TDI i v Evropě a ne skromně. Ovšem jen někde - 10 - VW e-Golf 2017 facelift prvni foto 08
...takový e-Golf vás tak může vyjít již na 630 tisíc korun

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama