Reklama

Clarkson 9 let po strhání Roadsteru promluvil o Tesle. Co si o ní myslí teď?

Jeremy Clarkson v roce 2008 řekl, že Tesla Roadster nefunguje. Dvakrát se kvůli tomu ocitl před soudem a dvakrát vyhrál, teď jsme ale o 9 let jinde.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Clarkson 9 let po strhání Roadsteru promluvil o Tesle. Co si o ní myslí teď?

7.12.2017 | Petr Prokopec | 33 příspěvků

Jeremy Clarkson v roce 2008 řekl, že Tesla Roadster nefunguje. Dvakrát se kvůli tomu ocitl před soudem a dvakrát vyhrál, teď jsme ale o 9 let jinde.

V roce 2008, ještě za dob starého dobrého Top Gearu, usedl Jeremy Charles Robert Clarkson za volant Tesly Roadster. A nadšen rozhodně nebyl, vůz naopak strhal, jak jen to bylo možné. Elon Musk však tehdejší recenzi nebral jako férovou, ale naopak Jezzu označil za šarlatána a hnal jej před soud.

U soudu se sice ukázalo, že selhání vozu byla sehraná, reflektovala ale dřívější realitu a Tesla tak soud prohrála. Pak se odvolala a prohrála zas. Clarkson tehdy řekl, že Roadster „nepůsobí dojmem, že by fungoval“, Elon Musk zareagoval s tím, že Top Gear je „zcela falešný”. A od té doby si obě strany nechávaly navzájem pořádný odstup, až do letošního roku.

Clarkson nyní jednu Teslu zkusil a možná vás překvapí, že má novější auto má docela odlišný názor. „Bože, ušli opravdu dlouhou cestu - v nové sérii máme Teslu Model X, a, ehm, nooo... je toho na ní spousta působivého. Něco je sice tak trochu fušeřina, ale spousta je toho opravdu hodně působivého. Je to vskutku zajímavé, ten nový náhled na to, jaký vůz vlastně je. Je v něm spousta věcí pro devítileté. A všichni muži mají mentální věk devítiletého.“

Máme tedy definitivně potvrzeno, že v druhé sezóně The Grand Tour, jejíž první epizoda bude premiérově vysílána na Amazon Prime TV již zítra, se objeví právě elektrický crossover. Na jeho adresu ovšem Jezza naposledy nepěl zrovna pochvalu jako nyní, místo toho zmiňoval, že jej vůz chtěl zabít. Nejspíše šlo ovšem o test autonomního řízení a tedy zřejmě to, co mu zrovna po chuti nebylo. Dodává ovšem, že Model X jako takový se mu docela líbil.

„Myslím, že díky elektromobilům se svět může stát přátelštějším a lepším místem - já opravdu nemám žádný problém s elektrifikací jako způsobem pohonu,“ dodává dále Jezza. Starý dinosaurus tedy evidentně oproti svým předchozím názorům výrazně otočil, přičemž je otázkou, co jej k tomu přimělo. Spíše než Tesla Model X nám ovšem na mysl leze Rimac Concept_One, který se taktéž ve druhé sérii objeví.

Amazon má přitom u Clarksona, Richarda Hammonda a Jamese Maye objednány tři série, s tou finální nejspíše můžeme počítat příští rok znovu na podzim. Co ale bude dále? To lze nyní jen těžko předvídat, jisté však je, že trojice nemládne a kupříkladu Jeremy bude po odvysílání třetí sezóny stát na prahu šedesátky. Mayovi pak bude jen o tři roky méně, Hammondovi o devět. Můžeme se tedy začít oprávněně ptát, kdy to trojice zabalí.

„Každý rok musíme přitvrdit. Pokud děláte dlouhodobě televizní show, tak nějak se od vás očekává, že každoročně předvedete něco většího, lepšího, blýskavějšího. Tak to prostě chodí. Čas nám ukáže, kdy nám dojde pára a už to nebudeme zvládat. S potěšením ale můžu říci, že zatím to zvládáme,“ naznačil pravý opak brzkého konce Hammond. Přitom dodal, že trojice skončí ve chvíli, kdy „ucítí, že už to dělat nemůže“.

Zdá se tedy, že Clarkson, Hammond a May tu s námi ještě nějaký ten pátek budou. Ostatně James ještě před startem první série The Grand Tour uvedl, že kariéru u Amazon Prime TV vidí na nějakých pět let. Kontrakt mezi britskou trojicí a americkým gigantem tedy nejspíše bude prodloužen až do konce dekády, což je jistě dobrá zpráva. Poté bychom se ale možná měli připravit na příchod něčeho nového.

To jsme se ovšem dostali do vzdálenější budoucnosti, proto rychle zpátky do přítomnosti, jenž rovněž souvisí s otevřením nové kavárny The Grand Tour v newyorském West Village. Ta totiž vůči běžným kavárnám nabízí cosi unikátního, a speciální pražení kávy to rozhodně není. Místo toho si zákazníci mohou vyzkoušet mobilní nábytek, a jak je vidno, proti srsti jim rozhodně není.

Nejsme si samozřejmě jisti, že by kavárna tímto způsobem fungovala běžně, spíše jde znovu o chytré PR, které má ukázat, že lidé se zkrátka chtějí bavit a právě řízení čehokoliv jim to umožní. Nicméně bychom se vůbec nezlobili, kdyby mobilní nábytek byl stálým vybavením. Rozhodně bychom však během pohybu u sebe nechtěli mít opravdu horké kafe.

Clarkson 9 let po strhání Roadsteru promluvil o Tesle. Co si o ní myslí teď? - 1 - The Grand Tour S02 nova propagace 01Clarkson 9 let po strhání Roadsteru promluvil o Tesle. Co si o ní myslí teď? - 2 - The Grand Tour S02 nova propagace 02
Clarkson aktuálně již nevidí elektromobily tak tragicky jako před lety

Clarkson 9 let po strhání Roadsteru promluvil o Tesle. Co si o ní myslí teď? - 3 - The Grand Tour S02 nova propagace 03Clarkson 9 let po strhání Roadsteru promluvil o Tesle. Co si o ní myslí teď? - 4 - The Grand Tour S02 nova propagace 04Clarkson 9 let po strhání Roadsteru promluvil o Tesle. Co si o ní myslí teď? - 5 - The Grand Tour S02 nova propagace 05Clarkson 9 let po strhání Roadsteru promluvil o Tesle. Co si o ní myslí teď? - 6 - The Grand Tour S02 nova propagace 06
The Grand Tour má svou kavárnu, i když nejspíše jen dočasně

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 33 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše