Reklama

Co to je za tajemné nové SUV? Připomíná stroje z Šíleného Maxe

Říká si Korama a přitáhlo pozornost jak málokterý jiný testovací prototyp. Teď je jasné, o co přesně jde. Vůz vlastně i jde do prodeje, jen trochu jinak.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Co to je za tajemné nové SUV? Připomíná stroje z Šíleného Maxe

1.12.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Říká si Korama a přitáhlo pozornost jak málokterý jiný testovací prototyp. Teď je jasné, o co přesně jde. Vůz vlastně i jde do prodeje, jen trochu jinak.

Pro pick-upy je Austrálie zemí zaslíbenou. Tamní zastoupení Volkswagenu již na sklonku října evidovalo více než 7 300 objednávek na faceliftovaný Amarok osazený šestiválcovým turbodieselem. K tomuto stavu se přitom automobilka dopracovala ještě předtím, než vůbec novinka k protinožcům dorazila. Dá se proto předpokládat, že konečné číslo bude ještě vyšší. Aby měl Volkswagen jistotu, že se tak stane, rozhodl se příchod pick-up pořádně okořenit.

Světlo světa tak spatřil prototyp Korama (jinak také Amarok pozpátku), který plně zapadá do pochmurných vizí o apokalyptické budoucnosti jako vystřižené z filmů o Šíleném Maxovi. Toto přirovnání není ani za mák náhodné, neboť na zcela novém bodykitu a krycí arktické kamufláži skutečně pracoval tentýž člověk, jenž má na svědomí modifikace aut pro čtvrtý díl filmové ságy nazvané Mad Max: Fury Road.

Zmiňovaný bodykit byl stvořen za pouhých pět týdnů, přičemž popisován je jako „brnění do boje“. Aby mohl být na Amarok nasazen, musela zmizet část původní karoserie. Nenechte se tedy zmást záběry z níže přiloženého propagačního videa. Reakce čtyř profesionálních testovacích jezdců ale již autentické jsou, nikdo z nich totiž původně nevěděl, co se pod extrémní nástavbou skrývá.

Australské zastoupení Volkswagenu čtveřici vyslalo na různá místa nejmenšího kontinentu světa, aby neobvyklou kreací vzbudila zájem veřejnosti. To se skutečně stalo, tamní sociální sítě totiž záhy začaly zaplavovat snímky tajuplného SUV, o němž nikdo nevěděl, jaké značce patří a kdy jej lze očekávat v prodeji. V prvním ohledu je nyní vše jasné, ve druhém ovšem musíme zájemce zklamat.

Korama je pouze prototypem vyrobeným na míru reklamní kampani, v showroomech jej tedy nemohou očekávat ani v limitované edici. Vůči sériovému provedení nebyl upraven pouze vzhled, ale navýšena byla také bezpečnost díky celé řadě výztuh. Sériový ale zůstal třílitrový turbodiesel, který standardně produkuje 224 koní. Tento výkon přitom lze krátkodobě navýšit na 245 koní.

Co to je za tajemné nové SUV? Připomíná stroje z Šíleného Maxe - 1 - VW Korama Concept 01Co to je za tajemné nové SUV? Připomíná stroje z Šíleného Maxe - 2 - VW Korama Concept 02
Volkswagen Korama se ukázal na oficiálních fotkách...

Co to je za tajemné nové SUV? Připomíná stroje z Šíleného Maxe - 3 - VW Korama Concept 03Co to je za tajemné nové SUV? Připomíná stroje z Šíleného Maxe - 4 - VW Korama Concept 04
...i u showroomu značky

Co to je za tajemné nové SUV? Připomíná stroje z Šíleného Maxe - 5 - VW Korama Concept 05Co to je za tajemné nové SUV? Připomíná stroje z Šíleného Maxe - 6 - VW Korama Concept 06Co to je za tajemné nové SUV? Připomíná stroje z Šíleného Maxe - 7 - VW Korama Concept 07Co to je za tajemné nové SUV? Připomíná stroje z Šíleného Maxe - 8 - VW Korama Concept 08Co to je za tajemné nové SUV? Připomíná stroje z Šíleného Maxe - 9 - VW Korama Concept 09Co to je za tajemné nové SUV? Připomíná stroje z Šíleného Maxe - 10 - VW Korama Concept 10Co to je za tajemné nové SUV? Připomíná stroje z Šíleného Maxe - 11 - VW Korama Concept 11
Posloužit můžeme také záběry z promo kampaně

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše