- -

Cyklisté si udělali rampu z Lamborghini a poničili ho. Reakce majitele vás dostane

(+ video) Je vážně velkým projevem neúcty, když po cizím autě začnete jezdit bicyklem. A dá se pochopit, když to majitele rozzuří do ruda.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Cyklisté si udělali rampu z Lamborghini a poničili ho. Reakce majitele vás dostane

22.10.2016 | Petr Miler | 11 příspěvků

(+ video) Je vážně velkým projevem neúcty, když po cizím autě začnete jezdit bicyklem. A dá se pochopit, když to majitele rozzuří do ruda.

Člověk snad ani nemusí být automobilový nadšenec, aby neměl tendenci poškozovat auta jiných pro svou vlastní potěchu. Fráze jako: „Na cizí věci se nesahá,” snad patří do slovníku každého rozumného rodiče a podle všeho si takovou zásadu alespoň většina lidí osvojila. Někteří ale buď takové fráze neříkají nebo je jejich děti odmítají přijmout za své, a tak se snadno můžeme setkat s věcí, kterou uvidíte na videu níže.

Pochází ze Singapuru a natočeno bylo palubní kamerou umístěnou Lamborghini Gallardo patřícímu jistému Aaronu Rylanovi, tamnímu architektovi. Ten právě z bezpečnostních důvodů nechává kameru nahrávat obraz, i když vůz stojí a udělal to také přesně před týdnem, 15. října odpoledne, kdy ponechal své auto na chvíli na jednom z veřejných parkovišť.

Jaké bylo jeho překvapení, když se k vozu vrátil a našel jej na přídi, na střeše i vzadu poškozené od něčeho, co vypadalo jako stopy pneumatik. Stáhl si tedy video z kamery a uviděl to, co uvidíte i vy níže - dva cyklisty, kteří se jeden po druhém k autu přiblíží jej jak rampu, skokánek, prostě na něj vyskočí a přejedou ho. Připusťme, při tvarech Gallarda je to lákavé, přesto snad neexistuje inteligentní dospělý člověk při smyslech, kterého by napadlo něco takového dělat.

Člověk by čekal, že majitel bude rozzuřený až do ruda, vandalové mu právě poničili krásný žlutý sporťák a když je i natočil, mohl žádat exemplární trest. Právě tady ale příběh začíná být zajímavý - Aaron Rylan o všem informoval policii a už hodinu a půl po incidentu předal veškeré důkazy policii, přesto nezůstal u toho. Z videa je patrné, že na kole seděli mladí chlapci a jak víme snad všichni, hloupou klukovinu udělal v životě snad každý.

Rylan tak vše publikoval na sociálních sítích s následujícím vzkazem pro možné viníky:

„Toto se stalo 15. října v 14:06. Podal jsem hlášení na policii v 15:33 poté, co jsem stáhl videa dokumentující ten akt uličnictví. Dotyční zmizeli hned poté, co tohle provedli. Vypadalo to, že se bavili.

Z úcty k těmto dvěma chlapcům nebudu probírat škody na veřejnosti, preferuji vše vyřešit soukromě. Policejní vyšetřování probíhá. Upřímné doufám, že tito dva chlapci se přihlásí, aby uhradili škody a všichni jsme mohli dál žít své životy.

Prosím přátele a další, aby to sdíleli. A nakonec ještě jedna prosba: matky, otcové, strýcové a tety, laskavě vychovávejte své děti k tomu, aby přemýšleli, než něco takového udělají. A nebo aspoň nedělali v momentě, kdy vidí kameru za oknem!”

Jinými slovy, majitel netoužil „po krvi”, chtěl aby se oba uličníci přihlásili, nahradili škody a on mohl stáhnout veškerá obviněni. Však už nutnost postavit se čelem vlastnímu předchozímu jednání bývá ten nejtvrdší trest. A kupodivu, podařilo se. Hned druhý den tak mohl vystavit na sociálních sítích níže přiloženou fotku, na níž je zachycen s jedním z oněch nezbedných cyklistů s tím, že se viníci skutečně přihlásili a veškeré škody byly uhrazeny. A že prosí o úctu k jejich rodinám, které se k věci postavily rozumně a odpovědně.

Vše se tak obešlo bez hněvu, bez policie, bez formálních trestů. A musíme doufat, že o to poučnější to pro viníky bylo. Pro nás to každopádně poučné je - ponecháme-li stranou, že bychom měli vést své děti k úctě k majetku jiných, je to především ukázkou toho, že i tak nepříjemné věci lze řešit na úrovni a s chladnou hlavou. Nakonec je to věc, která se dá opravit a málokdo se může ohlédnout za svým životem s tím, že nic podobného neudělal. Tak proč nedat šanci jiným své chyby odčinit, třeba nám ji svého času nikdo nikdo nedal. A podobný přístup jistě bude vhodný i v jiných případech než vandalského chování nezletilců...

Cyklisté si udělali rampu z Lamborghini a poničili ho. Reakce majitele vás dostane - 1 - Cykliste Lamborghini rampa vandalismus 01Cyklisté si udělali rampu z Lamborghini a poničili ho. Reakce majitele vás dostane - 2 - Cykliste Lamborghini rampa vandalismus 02Cyklisté si udělali rampu z Lamborghini a poničili ho. Reakce majitele vás dostane - 3 - Cykliste Lamborghini rampa vandalismus 03Cyklisté si udělali rampu z Lamborghini a poničili ho. Reakce majitele vás dostane - 4 - Cykliste Lamborghini rampa vandalismus 04
Jezdit někomu po autě na kole je vážně hloupé

Cyklisté si udělali rampu z Lamborghini a poničili ho. Reakce majitele vás dostane - 5 - Cykliste Lamborghini rampa vandalismus 05
Dotyčný měl pro viníky naštěstí dost úrovně na to, aby vše vyřešil v klidu

Cyklisté si udělali rampu z Lamborghini a poničili ho. Reakce majitele vás dostane - 6 - Cykliste Lamborghini rampa vandalismus 06Cyklisté si udělali rampu z Lamborghini a poničili ho. Reakce majitele vás dostane - 7 - Cykliste Lamborghini rampa vandalismus 07Cyklisté si udělali rampu z Lamborghini a poničili ho. Reakce majitele vás dostane - 8 - Cykliste Lamborghini rampa vandalismus 08
Lamborghini Gallardo patřící Aaronu Rylanovi. Mimochodem, nedávno se v Singapuru jela velká cena F1...

Zdroj: Aaron Rylan@Facebook

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 11 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše