Reklama

Daniel Landa míří do Íránu. Zpívat tam ale nebude, popere se s místním šampionem

Český zpěvák je muž mnoha tváří. Angažuje se i v ringu a také na tratích rallyových erzet. Teď vyráží do vskutku exotické destinace, se Škodou Fabia R5.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Daniel Landa míří do Íránu. Zpívat tam ale nebude, popere se s místním šampionem

3.9.2017 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Český zpěvák je muž mnoha tváří. Angažuje se i v ringu a také na tratích rallyových erzet. Teď vyráží do vskutku exotické destinace, se Škodou Fabia R5.

Česká závodní stopa je v zahraničí stále patrnější, s malou zemičkou uprostřed Evropy totiž nemají fanoušci motorsportu spojeného pouze Tomáše Engeho, ale i řadu dalších jmen. Třeba Pepu Krále či Martina Semeráda. Mimo to o sobě často dává vědět i zpěvák Daniel Landa, i když mnohdy spíše kuriózními nehodami než závodními úspěchy. Ta poslední se ostatně odehrála jen pár dní nazad během Barum Czech Rally Zlín.

Landa při jízdě lesní pasáží prorazil pravou přední pneumatiku, vůz se však dle jeho vyjádření měl chovat zcela normálně. S ohledem na hrbolatý povrch tratě tak ani on, ani spolujezdec o splasklém plášti nevěděli, což následně vyústilo ve sklouznutí do příkopu, kde se nacházela skruž. Vůz byl proto výrazně poničen, což nevedlo jen k účasti ve zmíněné rallye, ale v ohrožení byly i další aktivity týmu.

„Při pohledu na doutnající Fabii R5, která lehla popelem na barumce jsem si myslel, že celý projekt íránské výpravy budeme snad muset odpískat. Jenže účast na Shiraz Rally 2017 má pro nás a zejména pro Karla Janečka, spoluzakladatele projektu Racing21, prioritu číslo jedna,“ popisuje krušné chvíle po Landově nehodě jeho stájový kolega a spolumajitel týmu Vojtěch Štajf.

Zároveň dodává, že tým v tu chvíli napnul veškeré síly, načež během pár dní vznikly hned dva exempláře Škody Fabia R5 v šotolinové specifikaci. S nimi se přitom čeští závodníci postaví zejména vítězi posledního ročníku, Nasseru Al-Attiyahovi a jeho Fordu Fiesta R5. Jednat se pro ně bude hned o dvojnásobnou premiéru, vyjma samotné rally totiž ještě nestartovali na šotolině.

Na výsledky Shiraz Rally 2017, která se jede od 13. do 15. září, jsme tedy nadmíru zvědavi. Aktuálně pak jen můžeme dodat, že zmiňovaná Fabia R5 dostala do vínku přeplňovanou jedna-šestku naladěnou na 279 koní a 420 Nm. Přenos výkonu na všechna čtyři kola má pak na starosti pětistupňová převodovka se sekvenčním řazením.

Vůz dále počítá s předním i zadním mechanickým diferenciálem či palivovou nádrží s objemem zvětšeným na 82,5 litru. Spotřeba se pohybuje okolo 60 litrů na 100 kilometrů, přičemž její přesnou výši ovlivňují i použitá kola. Ta pro jízdu na šotolině mají 15palcový rozměr a váží 8,6 kilogramu, tedy o chlup méně než osmnáctky určené pro asfaltové soutěže.

Daniel Landa míří do Íránu. Zpívat tam ale nebude, popere se s místním šampionem - 1 - Dan Landa Shiraz Rally 01Daniel Landa míří do Íránu. Zpívat tam ale nebude, popere se s místním šampionem - 2 - Dan Landa Shiraz Rally 02Daniel Landa míří do Íránu. Zpívat tam ale nebude, popere se s místním šampionem - 3 - Dan Landa Shiraz Rally 03Daniel Landa míří do Íránu. Zpívat tam ale nebude, popere se s místním šampionem - 4 - Dan Landa Shiraz Rally 04Daniel Landa míří do Íránu. Zpívat tam ale nebude, popere se s místním šampionem - 5 - Dan Landa Shiraz Rally 05
Dan Landa míří na Shiraz Rally, i s Vojtěchem Štajfem

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše