Reklama

Fotbalisté Bayernu si mohli u Audi vybrat jakékoli auto. Skromní vážně nebyli

(+ videa) Německá automobilka je s fotbalovým klubem spjata již od roku 2002. Letos nechala hráče vybrat nové vozy, skromností překvapili jen někteří.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Fotbalisté Bayernu si mohli u Audi vybrat jakékoli auto. Skromní vážně nebyli

23.8.2016 | Petr Prokopec | 25 příspěvků

(+ videa) Německá automobilka je s fotbalovým klubem spjata již od roku 2002. Letos nechala hráče vybrat nové vozy, skromností překvapili jen někteří.

Škoda není jedinou koncernovou značkou, která ráda spojuje své jméno se sportem. Takové Audi je již od roku 2002 partnerem fotbalového klubu FC Bayern Mnichov, což zní jako paradox, ale BMW zkrátka nemůže sponzorovat vše a FC Ingolstadt asi pro Audi dost věhlasným týmem. Pro letošek tak Audi a Bayern vstupují do patnácté společné sezóny, což se automobilka se čtyřmi kruhy ve znaku rozhodla oslavit v duchu sobě vlastním. Všechny hráče i trenéra Carla Ancelottiho nechala vybrat nové vozy, které jim byly včera slavnostně předány v Ingolstadtu.

Než se dostaneme k autům, ještě v rychlosti dokončíme mapování zákulisí celé spolupráce. Ta není spojena jen s Bundesligou, která startuje tento pátek, ale také s řadou dalších show, které automobilka a fotbalový klub připravily zejména pro fanoušky. Každé dva roky se tak v Allianz Aréně koná přípravný turnaj Audi Cup. Mimo to pak značka se čtyřmi kruhy ve znaku doprovázela mančaft také na tréninkový kemp do Států, kde se fotbalisté střetli se svými protějšky z AC Milán, Inter Milán a Real Madrid.

Tím bychom ale fotbal již mohli opustit a věnovat se tomu, co je nám přece jen bližší. V případě aut oficiální informace hovoří o tom, že si hráči mohli vybrat cokoli z nabídky Audi - to dává smysl, neboť lidé s jejich příjmy by asi s modelem A1 1,0 TFSI v rámci propagačních aktivit nejezdili ani zadarmo. Jisté restrikce ale nejspíše přesto uplatněny byly, neboť takové Audi R8 se ve výčtu aut hráčů neobjevilo ani jednou. Dá se přitom předpokládat, že pokud by hráči měli volné ruce, nemalá část by sáhla právě po desetiválcovém modelu.

Jinak ale zjevně žádná omezení opravdu neplatila, a tak se nešetřilo. Trenér Ancelotti dostal své Audi S8 plus již dříve, zbytek týmu skromností nehýřil. Hned 15 hráčů sáhlo po modelech RS6 nebo RS7 a v kompletním přehledu níže uvidíte i další modely S a RS. Skromností překvapili jen někteří - nově příchozí Renato Sanches sáhl po nepříliš drahém a vcelku běžném Audi A3 Sportback 2,0 TDI, stejně volil Fabian Benko. Vidíme i pár A7 3,0 TDI a v rukou Arjena Robbena, dokonce Q7 se stejným motorem.

Projděte si celý seznam a přiložené fotky. Tolik modelů Audi RS vedle sebe hned tak neuvidíte...

Seznam vozů Audi předaných hráčům FC Bayern Mnichov

David Alaba - Audi S8 plus, 4,0 TFSI, 605 koní, šedá Nardograu

Thiago Alcántara - Audi RS6 Avant, 4,0 TFSI, 605 koní, šedá Daytonagrau Matteffekt

Xabi Alonso - Audi RS6 Avant, 4,0 TFSI, 605 koní, šedá Daytonagrau Matteffekt

Holger Badstuber - Audi RS6 Avant, 4,0 TFSI, 605 koní, šedá Nardograu

Fabian Benko - Audi A3 Sportback, 2,0 TDI, 150 koní, černá Mythosschwartz

Juan Bernat - Audi RS7 Sportback, 4,0 TFSI, 605 koní, modrá Sepanblau Perleffekt

Jérome Boateng - Audi RS6 Avant, 4,0 TFSI, 605 koní, černá Mythosschwartz

Kingsley Coman - Audi A7 Sportback, 3,0 TDI, 272 koní, černá Brilliantschwartz

Douglas Costa - Audi RS6 Avant, 4,0 TFSI, 605 koní, černá Mythosschwartz

Julian Green - Audi A7 Sportback, 3,0 TDI, 272 koní, černá Mythosschwartz

Mats Hummels - Audi RS7 Sportback, 4,0 TFSI, 605 koní, černá Mythosschwartz

Joshua Kimmich - Audi A7 Sportback, 3,0 TDI, 272 koní, šedá Daytonagrau Perleffekt

Philipp Lahm - Audi S6 Avant, 4,0 TFSI, 450 koní, černá Mythosschwartz

Robert Lewandowski - Audi RS7 Sportback, 4,0 TFSI, 605 koní, černá Mythosschwartz

Javi Martinez - Audi RS6 Avant, 4,0 TFSI, 605 koní, šedá Daytonagrau Matteffekt

Thomas Müller - Audi RS Q3, 2,5 TFSI, 367 koní, šedá Daytonagrau Perleffekt

Manuel Neuer - Audi RS6 Avant, 4,0 TFSI, 605 koní, šedá Nardograu

Rafinha - Audi RS7 Sportback, 4,0 TFSI, 605 koní, bílá Gletscherweiss

Franck Ribéry - Audi RS7 Sportback, 4,0 TFSI, 605 koní, šedá Daytonagrau Matteffekt

Arjen Robben - Audi Q7, 3,0 TDI, 272 koní, šedá Nardograu

Renato Sanches - Audi A3 Sportback, 2,0 TDI, 150 koní, bílá Gletscherweiss

Tom Starke - Audi Q7, 3,0 TDI, 272 koní, černá Orcaschwartz

Sven Ulreich - Audi RS6 Avant, 4,0 TFSI, 605 koní, šedá Daytonagrau Perleffekt

Arturo Vidal - Audi RS7 Sportback, 4,0 TFSI, 605 koní, šedá Daytonagrau Matteffekt

Carlo Ancelotti (trenér) - Audi S8 plus, 4,0 TFSI, 605 koní, černá Mythosschwartz

Fotbalisté Bayernu si mohli u Audi vybrat jakékoli auto. Skromní vážně nebyli - 1 - Audi pro Bayern Mnichov dalsi 01Fotbalisté Bayernu si mohli u Audi vybrat jakékoli auto. Skromní vážně nebyli - 2 - Audi pro Bayern Mnichov dalsi 02Fotbalisté Bayernu si mohli u Audi vybrat jakékoli auto. Skromní vážně nebyli - 3 - Audi pro Bayern Mnichov dalsi 03Fotbalisté Bayernu si mohli u Audi vybrat jakékoli auto. Skromní vážně nebyli - 4 - Audi pro Bayern Mnichov dalsi 04Fotbalisté Bayernu si mohli u Audi vybrat jakékoli auto. Skromní vážně nebyli - 5 - Audi pro Bayern Mnichov 01Fotbalisté Bayernu si mohli u Audi vybrat jakékoli auto. Skromní vážně nebyli - 6 - Audi pro Bayern Mnichov 02Fotbalisté Bayernu si mohli u Audi vybrat jakékoli auto. Skromní vážně nebyli - 7 - Audi pro Bayern Mnichov 03Fotbalisté Bayernu si mohli u Audi vybrat jakékoli auto. Skromní vážně nebyli - 8 - Audi pro Bayern Mnichov 04Fotbalisté Bayernu si mohli u Audi vybrat jakékoli auto. Skromní vážně nebyli - 9 - Audi pro Bayern Mnichov 05Fotbalisté Bayernu si mohli u Audi vybrat jakékoli auto. Skromní vážně nebyli - 10 - Audi pro Bayern Mnichov 06Fotbalisté Bayernu si mohli u Audi vybrat jakékoli auto. Skromní vážně nebyli - 11 - Audi pro Bayern Mnichov 07Fotbalisté Bayernu si mohli u Audi vybrat jakékoli auto. Skromní vážně nebyli - 12 - Audi pro Bayern Mnichov 08Fotbalisté Bayernu si mohli u Audi vybrat jakékoli auto. Skromní vážně nebyli - 13 - Audi pro Bayern Mnichov 09Fotbalisté Bayernu si mohli u Audi vybrat jakékoli auto. Skromní vážně nebyli - 14 - Audi pro Bayern Mnichov 10Fotbalisté Bayernu si mohli u Audi vybrat jakékoli auto. Skromní vážně nebyli - 15 - Audi pro Bayern Mnichov 11Fotbalisté Bayernu si mohli u Audi vybrat jakékoli auto. Skromní vážně nebyli - 16 - Audi pro Bayern Mnichov 12Fotbalisté Bayernu si mohli u Audi vybrat jakékoli auto. Skromní vážně nebyli - 17 - Audi pro Bayern Mnichov 13Fotbalisté Bayernu si mohli u Audi vybrat jakékoli auto. Skromní vážně nebyli - 18 - Audi pro Bayern Mnichov 14Fotbalisté Bayernu si mohli u Audi vybrat jakékoli auto. Skromní vážně nebyli - 19 - Audi pro Bayern Mnichov 15Fotbalisté Bayernu si mohli u Audi vybrat jakékoli auto. Skromní vážně nebyli - 20 - Audi pro Bayern Mnichov 16Fotbalisté Bayernu si mohli u Audi vybrat jakékoli auto. Skromní vážně nebyli - 21 - Audi pro Bayern Mnichov 17Fotbalisté Bayernu si mohli u Audi vybrat jakékoli auto. Skromní vážně nebyli - 22 - Audi pro Bayern Mnichov 18Fotbalisté Bayernu si mohli u Audi vybrat jakékoli auto. Skromní vážně nebyli - 23 - Audi pro Bayern Mnichov 19Fotbalisté Bayernu si mohli u Audi vybrat jakékoli auto. Skromní vážně nebyli - 24 - Audi pro Bayern Mnichov 20
Hráči klubu FC Bayern Mnichov se pro letošek dočkali nových vozů Audi. Většina z nich přitom sáhla po modelech RS6 nebo RS7

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 25 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše