Reklama

I takto může skončit sbírka aut za 57 milionů. Nepojištěná lehla popelem

(+ video) Majitel těchto aut skladoval ve velké stodole hlavně historické skvosty. Neměl je však pojištěné, takže po požáru nemá vůbec nic.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

I takto může skončit sbírka aut za 57 milionů. Nepojištěná lehla popelem

18.3.2017 | Marek Bednář | 5 příspěvků

(+ video) Majitel těchto aut skladoval ve velké stodole hlavně historické skvosty. Neměl je však pojištěné, takže po požáru nemá vůbec nic.

Mnohdy roky platíme pojištění a je nám k ničemu. Jenže neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, tak se ukáže nejčastěji právě tehdy, když pojištění chybí. Jako v případě Berta Curtisse, sběratele a renovátora aut a techniky z kanadské Alberty. Jeho stodola s tucty zrenovovanaých aut a traktorů lehla popelem. Škoda je odhadována na 3 miliony kanadských dolarů, tedy asi 56,8 milionu korun.

10. března po třetí hodině odpoledne byli voláni hasiči k požáru poblíž města Olds v kanadské Albertě. Přijeli na místo a našli velkou halu celou v plamenech. 33 hasičů z šesti okolních stanic bojovalo s požárem více než šest hodin v až pětadvacetistupňových mrazech. Celkem použili více než 530 tisíc litrů vody.

V hale bylo uloženo více než 40 zrenovovaných historických aut a 40 traktorů. Všechno byly dokončené projekty Berta Curtisse, majitele haly, jejíž výměra byla 2 500 m2, i pozemku pod ní. Curtiss neměl halu ani její cenný obsah - jak stojí výše, odhad škody zní na 3 miliony CAD - nijak pojištěné.

„Přišel jsem o 45 let svého života,” komentuje zdrcený majitel. „Některá z těchto aut jsem měl čtyřicet let. Strávil jsem na nich statisíce hodin práce,” říká ke scenérii, kterou si můžete prohlédnout níže. „Tohle byl náklaďák značky International z roku 1927 ve výstavní kvalitě. Kabina byla ze dřeva, takže z ní vůbec nic nezbylo,” ukazuje Curtiss na jednom ze snímků na ohořelý vrak.

„Je to jak to je,” dodává smutně s tím, že je nepravděpodobné, že by se dále v životě věnovat restaurování historických aut. A nepředpokládá ani, že by většinu z postižených aut čekalo něco jiného než definitivní konec, požár naprostou většinu je zničil až za hranici jejich možné záchrany.

Příčina požáru není známa, je předmětem vyšetřování. Jen pojistný podvod tu můžeme vyloučit... Podle prvních zpráv požár vypuknul v místě haly, kde bylo uloženo velké množství automobilových laků. Ty pochopitelně dobře hoří, ale co je zapálilo, známo není. Víme, že při požáru nebyl nikdo zraněn, ale i tak jsou fotky a videa níže velmi smutný pohled.

I takto může skončit sbírka aut za 57 milionů. Nepojištěná lehla popelem - 1 - sbirka znicena pozarem alberta 01I takto může skončit sbírka aut za 57 milionů. Nepojištěná lehla popelem - 2 - sbirka znicena pozarem alberta 02I takto může skončit sbírka aut za 57 milionů. Nepojištěná lehla popelem - 3 - sbirka znicena pozarem alberta 03I takto může skončit sbírka aut za 57 milionů. Nepojištěná lehla popelem - 4 - sbirka znicena pozarem alberta 04 I takto může skončit sbírka aut za 57 milionů. Nepojištěná lehla popelem - 5 - Sbirka aut znicena pozarem Alberta Kanada dalsi 01 I takto může skončit sbírka aut za 57 milionů. Nepojištěná lehla popelem - 6 - sbirka znicena pozarem alberta 06I takto může skončit sbírka aut za 57 milionů. Nepojištěná lehla popelem - 7 - sbirka znicena pozarem alberta 07
Jeden den máte krásnou sbírku, druhou místo ní jen hromadu popela. I to se může stát

Zdroj: CTV News

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama