Reklama

K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý

Chcete jezdit prezidentskou limuzínou, ale nejste prezident? Nyní je možné si pořídit auto po Putinovi. Nenajelo moc a je plné výbavy, ale chce to šoféra.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý

20.10.2016 | Marek Bednář | 12 příspěvků

Chcete jezdit prezidentskou limuzínou, ale nejste prezident? Nyní je možné si pořídit auto po Putinovi. Nenajelo moc a je plné výbavy, ale chce to šoféra.

Chtěli jste vždycky jezdit jako prezident? Mercedes-Maybach S si může pořídit každý, kdo je schopen zaplatit jeho pořizovací cenu, startující u nás na 3,6 milionu korun. To ale pořád není úplně jako prezident, významné hlavy států jezdí spíše ve verzích jako Mercedes-Maybach S 600 Pullman Guard, tedy obrněných a prodloužených. Takový stroj už ale stojí milionů skoro 13 a výše zmíněnou optikou to není jediný nedostatek - i když po takovém sáhnete, budete mít auto, ve kterém by sice nějaký prezident jezdit mohl, ale nejezdil.

Jestliže chcete auto, kterým nějaký prezident opravdu jezdil a nezadluží celou vaši rodinu na dvě generace dopředu, jedno takové bychom tu dnes měli. Je to Mercedes-Benz S 500 L Pullman generace W140, který jezdil pro Kreml. Byl vyroben v roce 1998 a do státních služeb nastoupil současně s Vladimirem Putinem, který je prezidentem od roku 1999.

Zatímco dříve jsme tu tedy měli limuzínu, kterou pro Putina vyrobili, ale on ji nechtěl, dnes tu máme vůz, který pro Putina vyroben nebyl, ale on ho chtěl. Jeho záliba „v pullmanech” je známá dnes užívá o dvě generace novější kusy, ani tento ale nepozbyl za léta na světě mnoho ze své atraktivity. Ostatně, Kreml má podobných limuzín k dispozici samozřejmě víc, takže i přes skoro 20 let „na hrbu” si tohle auto moc nesjelo.

Pod kapotou není dvanáctiválec, číslo 500 ukazuje na pětilitrovou V8 o výkonu 320 koní. Auto má za sebou 12 429 km, takže zas tak často používáno asi nebylo. Jistě ale ne proto, že by v něm bylo málo místa nebo že by chyběla výbava. Je tu všechno, na co si vzpomenete, od individuálních sedaček vzadu místo lavice, které jsou vyhřívané a elektricky nastavitelné, přes vlastní klimatizaci pro prostor vzadu až po druhý audiosystém na zadních sedadlech.

Samozřejmostí jsou také záclonky na oknech vzadu, aby dovnitř nesvítilo přímé slunce a aby tam nebylo vidět. Dveře i víko zavazadelníku mají servodovírání, za zadní loketní opěrkou je lednička a řidič má k dispozici dešťový senzor, abychom vyjmenovali něco z další výbavy. Zajímá-li vás spotřeba tohoto stroje, posloužíme číslem té kombinované - 15,4 litru na 100 km. Hmotnost neznáme, ale jistě nebude nízká, i když o pancéřovanou verzi nejde.

Co známe, je cena. Tahle ex-prezidentská limuzína může být vaše za 79 950 Eur, tedy asi 2,16 milionu korun, a stojí u dealera v německém Quackenbrücku nedaleko Brém. Není to málo a pořizovat si ji jako rodinné auto asi nemá smysl, ale pokud pomýšlíte na osobního šoféra a nejste zatím rozhodnuti, v čem vás bude vozit, tohle by nemusel být tak marný nápad. Jednak ušetříte a jednak budete jezdit autem, v nímž se vozila jedna z pozoruhodných figur historie tohoto světa...

K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 1 - Mercedes S 500 Pullman Putin prodej dalsi 01K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 2 - mercedes s 500 pullman putin prodej 01K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 3 - mercedes s 500 pullman putin prodej 02K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 4 - mercedes s 500 pullman putin prodej 03K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 5 - mercedes s 500 pullman putin prodej 04K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 6 - mercedes s 500 pullman putin prodej 05K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 7 - mercedes s 500 pullman putin prodej 06K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 8 - mercedes s 500 pullman putin prodej 07K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 9 - mercedes s 500 pullman putin prodej 08K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 10 - mercedes s 500 pullman putin prodej 08aK mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 11 - mercedes s 500 pullman putin prodej 08bK mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 12 - mercedes s 500 pullman putin prodej 09K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 13 - mercedes s 500 pullman putin prodej 10K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 14 - mercedes s 500 pullman putin prodej 11K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 15 - mercedes s 500 pullman putin prodej 12K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 16 - Mercedes S 500 Pullman Putin prodej dalsi 04K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 17 - Mercedes S 500 Pullman Putin prodej dalsi 05K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 18 - Mercedes S 500 Pullman Putin prodej dalsi 02K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 19 - Mercedes S 500 Pullman Putin prodej dalsi 03K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 20 - mercedes s 500 pullman putin prodej 13K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 21 - mercedes s 500 pullman putin prodej 14K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 22 - mercedes s 500 pullman putin prodej 15K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 23 - mercedes s 500 pullman putin prodej 16K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 24 - mercedes s 500 pullman putin prodej 17
Tohle auto před časem vozilo ruského prezidenta Putina

K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 25 - Mercedes S 500 Pullman Putin prodej dalsi 06K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 26 - mercedes s 500 pullman putin ilu 01K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 27 - mercedes s 500 pullman putin ilu 02K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 28 - mercedes s 500 pullman putin ilu 03K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 29 - mercedes s 500 pullman putin ilu 04K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 30 - mercedes s 500 pullman putin ilu 05K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 31 - mercedes s 500 pullman putin ilu 06K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 32 - mercedes s 500 pullman putin ilu 07K mání je Putinův Mercedes S Pullman. Najeto má minimum a není až tak drahý - 33 - mercedes s 500 pullman putin ilu 08
Velmi pravděpodobně je to jeden z Pullmanů na těchto fotkách. Ty na sněhu jsou ze soutěží řidičů kremelské garáže, který z nich umí s vládními auty jezdit nejlepe

Zdroje: Mobile.de, English Russia, Mercedes Classic

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 12 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše