K mání je vzácný silniční McLaren P1 GTR. Připomene KITT, stojí raketu

6.9.2016 | Marek Bednář | 3 příspěvky

McLaren P1 GTR je jedno z nejvíce extrémních aut, která kdy vznikla, a jeho silniční verze se počítají na jednotky. Tento kus mezi ně patří.

Nevyšel na vás McLaren P1 GTR? Nezoufejte, i majitelé takových strojů svá auta občas prodávají. Většina nabízených kusů - i když, ani těch moc není - jsou ale původní verze, které nemůžou na silnice. U černočerného stroje, který tu máme dnes, to ale neplatí. Je to vzácná silniční verze, s níž můžete jezdit na okruh po vlastní ose a nebo se s jedním nejextrémnějších aut vůbec vydat třeba na svou oblíbenou okresku.

Taková věc je sama o sobě bizarní, neboť GTR původně vzniklo jako okruhové provedení „běžného” P1. Někteří majitelé ale rychle zjistili, že stojí více o jeho extrémnost než „okruhovost” a žádali po McLarenu dodatečnou silniční homologaci. Sama automobilka s něčím takovým své jméno spojit nechtěla, ve spolupráci s britskou firmou Lanzante ale připravila [[0000021834 seznam věcí, které je potřeba upravit], aby P1 GTR dostalo značky.

Tehdy jsme věděli, že přestavěných aut bylo sedm a tohle bude zřejmě jedno z nich. Vůz pochází z Velké Británie, aktuálně je ale na prodej v Nizozemsku a v černém provedení se všemi svými aerodynamickými prvky a dalšími specifiky vypadá bez nadsázky brutálně. A podívejte se do interiéru, tohle už více připomíná seriálový KITT Michaela Nighta než cokoli, co bychom byli zvyklí vídat v provozu.

K autu jinak příliš mnoho informací nemáme, pouze že vůz je zbrusu nový a že je možné ho doručit kamkoliv na světě. To vše za cenu 3 993 000 Eur včetně daní, tedy v korunách asi 107,9 milionu. Tenhle McLaren tak patří k nejdražším autům na Mobile.de a pokud zůstaneme u silničních vozů, které jsou nové a jejich nabídka nevypadá tak, že je prodávající zítra začne shánět, pak je i tím úplně nejdražším.

Jak vidíme, toto auto už bylo v EU registrováno, takže by mělo být možné ho přihlásit do běžného provozu i u nás na základě technického průkazu vystaveného v zemi, odkud bude dovezeno. Máme ale obavu, že cesta z ČR na Nordschleife po vlastní ose bude spíš za trest. V každém případě, máte-li zájem, nabídka je zde.

K mání je vzácný silniční McLaren P1 GTR. Připomene KITT, stojí raketu - 1 - mclaren p1 gtr silnicni prodej 01K mání je vzácný silniční McLaren P1 GTR. Připomene KITT, stojí raketu - 2 - Mclaren P1 GTR silnicni prodej lepsi 02K mání je vzácný silniční McLaren P1 GTR. Připomene KITT, stojí raketu - 3 - mclaren p1 gtr silnicni prodej 03K mání je vzácný silniční McLaren P1 GTR. Připomene KITT, stojí raketu - 4 - mclaren p1 gtr silnicni prodej 04K mání je vzácný silniční McLaren P1 GTR. Připomene KITT, stojí raketu - 5 - mclaren p1 gtr silnicni prodej 05K mání je vzácný silniční McLaren P1 GTR. Připomene KITT, stojí raketu - 6 - mclaren p1 gtr silnicni prodej 06K mání je vzácný silniční McLaren P1 GTR. Připomene KITT, stojí raketu - 7 - Mclaren P1 GTR silnicni prodej lepsi 07K mání je vzácný silniční McLaren P1 GTR. Připomene KITT, stojí raketu - 8 - mclaren p1 gtr silnicni prodej 08K mání je vzácný silniční McLaren P1 GTR. Připomene KITT, stojí raketu - 9 - mclaren p1 gtr silnicni prodej 09K mání je vzácný silniční McLaren P1 GTR. Připomene KITT, stojí raketu - 10 - mclaren p1 gtr silnicni prodej 10K mání je vzácný silniční McLaren P1 GTR. Připomene KITT, stojí raketu - 11 - mclaren p1 gtr silnicni prodej 11K mání je vzácný silniční McLaren P1 GTR. Připomene KITT, stojí raketu - 12 - mclaren p1 gtr silnicni prodej 12
Tenhle černočerný McLaren může na silnice a může být váš

Zdroj: Mobile.de

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše