V kufrech nových Fordů byla překvapení za miliony, před lidskou všímavostí se neskryla

V autech za statisíce se logicky běžně neskrývá nic o řádově vyšší hodnotě. To ale nemusí platit, když jde o vůz vyráběný v Mexiku a putující na sever - pak může být i napěchovaný drogami.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

V kufrech nových Fordů byla překvapení za miliony, před lidskou všímavostí se neskryla

19.6.2019 | Petr Prokopec

V autech za statisíce se logicky běžně neskrývá nic o řádově vyšší hodnotě. To ale nemusí platit, když jde o vůz vyráběný v Mexiku a putující na sever - pak může být i napěchovaný drogami.

Předloni obletěl svět příběh sedmaosmdesátiletého důchodce z Minnesoty, který si koupil Ford Fusion vyrobený v Mexiku. Poté, co si americkou obdobu evropského Mondea převzal, se rozhodl vůz pořádně prozkoumat, na dně zavazadlového prostoru ale objevil něco, co tam běžně být nemá. Pod koberečkem se nenacházelo rezervní kolo, ale podivný balík, který jej pouze připomínal. Následně bylo zjištěno, že je plný marihuany, přičemž policie oznámila, že nejde o první případ. Mexické drogové gangy vozy Fordu využívají pro transport narkotik přes hranice častěji.

I když jde o dva roky starou kauzu, jejímu opakování zamezeno nebylo. K pašování drog v zavazadelnících nových Fordů dochází i nadále, jak dokazuje hlášení policie z kanadského Ontaria. Ve 13 prohledaných kanadských dealerstvích bylo objeveno něco podobného hned v devíti nových autech. Tentokrát objev neučinili zákazníci, ale zaměstnanci, kterým bylo divné, proč má rezerva jiný typ pneumatiky, než by z výroby měla mít. To se stalo ve dvou případech, v dalších už se o objev postarala šťára policie.

Při dalším vyšetřování bylo zjištěno, že rezervní kola jsou plná metamfetaminu (obdoba českého pervitinu). Celkově bylo v pneumatikách nových vozů nalezeno skoro 200 kilogramů zakázané substance v hodnotě 4,5 milionu kanadských dolarů (cca 77 milionů korun). Policisté podle vlastních slov nemají pochyb o tom, jak se drogy do zavazadelníku dostaly - o vše se měl postaral v Mexiku mocný kartel Sinaloa.

Kde přesně se drogy do aut dostaly, se nyní snaží rozkrýt celníci, policie i Ford. Než bude zjištěno více, dodejme, že Ford svou mexickou továrnu v Hermosillu v roce 1986 a zpočátku šlo o relativně malou fabriku. Zhruba před patnácti lety ale došlo k jejímu výraznému rozšíření a dnes se pro modrý ovál jedná o stěžejní lokalitu, jakkoliv to americký prezident Donald Trump špatně snáší a přál by si přesun výroby zpět do USA.


V kufrech nových Fordů byla překvapení za miliony, před lidskou všímavostí se neskryla - 1 - Ford a pasovani drog do Kanady 03V kufrech nových Fordů byla překvapení za miliony, před lidskou všímavostí se neskryla - 2 - Ford a pasovani drog do Kanady 04
Drogy za více než 70 milionů korun byly objeveny v rezervách nových Fordů v Kanadě

V kufrech nových Fordů byla překvapení za miliony, před lidskou všímavostí se neskryla - 3 - 2017 ford fusion V6 fl 01V kufrech nových Fordů byla překvapení za miliony, před lidskou všímavostí se neskryla - 4 - 2017 ford fusion V6 fl 02V kufrech nových Fordů byla překvapení za miliony, před lidskou všímavostí se neskryla - 5 - 2017 ford fusion V6 fl 03V kufrech nových Fordů byla překvapení za miliony, před lidskou všímavostí se neskryla - 6 - 2017 ford fusion V6 fl 04V kufrech nových Fordů byla překvapení za miliony, před lidskou všímavostí se neskryla - 7 - 2017 ford fusion V6 fl 05V kufrech nových Fordů byla překvapení za miliony, před lidskou všímavostí se neskryla - 8 - 2017 ford fusion V6 fl 06V kufrech nových Fordů byla překvapení za miliony, před lidskou všímavostí se neskryla - 9 - 2017 ford fusion V6 fl 07V kufrech nových Fordů byla překvapení za miliony, před lidskou všímavostí se neskryla - 10 - 2017 ford fusion V6 fl 08V kufrech nových Fordů byla překvapení za miliony, před lidskou všímavostí se neskryla - 11 - 2017 ford fusion V6 fl 09V kufrech nových Fordů byla překvapení za miliony, před lidskou všímavostí se neskryla - 12 - 2017 ford fusion V6 fl 10
Ford Fusion - zde na fotkách po faceliftu pro modelový rok 2017 - není nic jiného než přejmenované evropské Mondeo

Zdroj: Motor1

Petr Prokopec

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama