Lamborghini Centenario by ohromilo i zakladatele značky, říká technický šéf

23.8.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Limitovaná edice slavící sté výročí narození Ferruccia Lamborghiniho dostala 770 koní a jako první vůz značky i řiditelnou zadní nápravu.

Italská automobilka s rozzuřeným býkem ve znaku letos slaví sté výročí od narození svého zakladatele Ferruccia Lamborghiniho. Při té příležitosti přišla na svět limitovaná edice Centenario, kterou jsme si jako kupé mohli prohlédnout již v březnu v Ženevě. Roadster debutoval o tomto víkendu v americkém Pebble Beach v rámci exkluzivní přehlídky Concours d'Elegance. Technický šéf značky Maurizio Reggiani přitom řekl, že novinka by ohromila i samotného zakladatele.

„Naší prací, alespoň tak, jak jí vnímáme, je vyvinout vůz, který by překvapil i Ferruccia Lamborghiniho,“ uvedl Reggiani v Monterey. Má pocit, že mise dopadla na výbornou? „Ano, myslím si to.“ Sebevědomí tedy Italům zjevně nechybí, přičemž z hlediska použité techniky nelze slova technického šéfa nikterak rozporovat. Centenario se chlubí výkonem 770 koní, o němž značka mohla ještě pár let nazad pouze snít - výkonnější silniční vůz dosud nevyrobila.

Nejde však o jediný aspekt, jímž se Lamborghini může pochlubit. Vedle klenotu pod kapotou je to řízená zadní náprava. Ta se v případě edice Centenario objevuje u italské automobilky vůbec poprvé, přičemž dle Reggianiho ji můžeme očekávat také u dalších modelů. Technické skvosty doplňuje 11palcový displej multimediálního systému v interiéru.

Počty vyrobených kupé i roadsterů jsou v obou případech omezeny 20 exemplářů a první z nich se za zákazníky vydají zkraje příštího roku. Dle Reggianiho ovšem Lamborghini bude speciální modely nabízet i v budoucnu, přičemž jejich počet bude vždy omezen dvěma desítkami.

V tomto směru technický šéf prozradil, že kupé i roadster zákazníci koupili ještě dříve, než jej vůbec spatřili. „Dnes vůbec poprvé měli zákazníci možnost spatřit roadster. Ten nikdy dříve nebyl prezentován a bylo zajímavé sledovat jejich reakci - každý byl vozem více než nadšený,“ uvedl na adresu otevřené varianty Reggiani.

Kromě toho zmínil i pár slov o chystaném SUV Urus, které dorazí v závěru roku 2017 či na počátku toho následujícího, přičemž jednat se bude „o stoprocentní Lamborghini. Chceme, aby to bylo nejlepší SUV na trhu. V oblasti výkonu, dynamiky, designu či komponentů musí být okamžitě identifikovatelné jako naprosté Lamborghini.“

Vůz by měla pohánět přeplňovaná pohonná jednotka, pravděpodobně čtyřlitrový osmiválec. Mimo to se chystá také plug-in hybridní ústrojí, jež se prý zdaleka nemá podobat čemukoliv, na co jsme u sportovních vozů zvyklí. Oč přesně ale půjde, to již Reggiani neprozradil. Čeká nás tedy nemalé překvapení.

Lamborghini Centenario by ohromilo i zakladatele značky, říká technický šéf - 1 - Lamborghini Centenario Roadster oficialni prvni zive 13Lamborghini Centenario by ohromilo i zakladatele značky, říká technický šéf - 2 - Lamborghini Centenario Roadster oficialni prvni zive 14Lamborghini Centenario by ohromilo i zakladatele značky, říká technický šéf - 3 - Lamborghini Centenario Roadster oficialni prvni zive 15Lamborghini Centenario by ohromilo i zakladatele značky, říká technický šéf - 4 - Lamborghini Centenario Roadster oficialni prvni zive 16Lamborghini Centenario by ohromilo i zakladatele značky, říká technický šéf - 5 - Lamborghini Centenario Roadster oficialni prvni zive 17Lamborghini Centenario by ohromilo i zakladatele značky, říká technický šéf - 6 - Lamborghini Centenario Roadster oficialni prvni zive 18Lamborghini Centenario by ohromilo i zakladatele značky, říká technický šéf - 7 - Lamborghini Centenario Roadster oficialni prvni zive 19Lamborghini Centenario by ohromilo i zakladatele značky, říká technický šéf - 8 - Lamborghini Centenario Roadster oficialni prvni zive 20
Lamborghini Centenario Roadster by podle technického šéfa značky ohromilo i jejího zakladatele...

Lamborghini Centenario by ohromilo i zakladatele značky, říká technický šéf - 9 - Lamborghini Centenario zive Zeneva 2016 01Lamborghini Centenario by ohromilo i zakladatele značky, říká technický šéf - 10 - Lamborghini Centenario zive Zeneva 2016 02Lamborghini Centenario by ohromilo i zakladatele značky, říká technický šéf - 11 - Lamborghini Centenario zive Zeneva 2016 03Lamborghini Centenario by ohromilo i zakladatele značky, říká technický šéf - 12 - Lamborghini Centenario zive Zeneva 2016 04Lamborghini Centenario by ohromilo i zakladatele značky, říká technický šéf - 13 - Lamborghini Centenario zive Zeneva 2016 05Lamborghini Centenario by ohromilo i zakladatele značky, říká technický šéf - 14 - Lamborghini Centenario zive Zeneva 2016 06Lamborghini Centenario by ohromilo i zakladatele značky, říká technický šéf - 15 - Lamborghini Centenario zive Zeneva 2016 07Lamborghini Centenario by ohromilo i zakladatele značky, říká technický šéf - 16 - Lamborghini Centenario zive Zeneva 2016 08Lamborghini Centenario by ohromilo i zakladatele značky, říká technický šéf - 17 - Lamborghini Centenario zive Zeneva 2016 09Lamborghini Centenario by ohromilo i zakladatele značky, říká technický šéf - 18 - Lamborghini Centenario zive Zeneva 2016 10Lamborghini Centenario by ohromilo i zakladatele značky, říká technický šéf - 19 - Lamborghini Centenario zive Zeneva 2016 11Lamborghini Centenario by ohromilo i zakladatele značky, říká technický šéf - 20 - Lamborghini Centenario zive Zeneva 2016 12Lamborghini Centenario by ohromilo i zakladatele značky, říká technický šéf - 21 - Lamborghini Centenario zive Zeneva 2016 13Lamborghini Centenario by ohromilo i zakladatele značky, říká technický šéf - 22 - Lamborghini Centenario zive Zeneva 2016 14Lamborghini Centenario by ohromilo i zakladatele značky, říká technický šéf - 23 - Lamborghini Centenario zive Zeneva 2016 15Lamborghini Centenario by ohromilo i zakladatele značky, říká technický šéf - 24 - Lamborghini Centenario zive Zeneva 2016 16Lamborghini Centenario by ohromilo i zakladatele značky, říká technický šéf - 25 - Lamborghini Centenario zive Zeneva 2016 17Lamborghini Centenario by ohromilo i zakladatele značky, říká technický šéf - 26 - Lamborghini Centenario zive Zeneva 2016 18Lamborghini Centenario by ohromilo i zakladatele značky, říká technický šéf - 27 - Lamborghini Centenario zive Zeneva 2016 19
...stejně jako kupé, které již známe ze Ženevy

Zdroj: Motor Authority

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše