Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Majitel Lamba nechtěl dávat desetitisíce za výměnu oleje a zkusil to sám. Takto dopadl
7.8.2018 | Mirek Mazal
Kdo chce mít opici, musí mít i na banány, říká se. Je to pravda, ale to ještě neznamená, že za ony banány musíte utrácet více, než je nezbytně třeba.
Lamborghini Huracán je podle mnohých majitelů až překvapivě civilní auto použitelné na každý den. Více se blíží standardní produkci než výjimečným supersportům. V přímém srovnání s Gallardem je znát, že jeho nástupce nepotřebuje tak drahou a specializovanou péči a Parker Nirenstein z Vehicle Virgins nám kdysi přiblížil, kolik život s ním stojí.
Cena výměny oleje přišla Parkera běžně až na 1 500 USD (přes 33 000 Kč) v závislosti na tom, jakému servisu auto svěřil. Žádná láce, ale u Lamborghini se něco takového dá čekat. To ovšem neznamená, že se s tím nic nedá dělat, však něco takového zvládne i neautorizovaný servis.
Existují obavy majitelů, kteří se bojí o přístup mechanika v montérkách bez loga automobilky, ale takoví často mají větší zájem udělat práci pořádně, aby se klient s drahým automobilem příště objevil znovu. Že něco takového lze zvládnout i doma či s pomocí mechanika bez razítka s býkem, ukáže Jesse Tang na Lamborghini Huracán Spyder z roku 2018. Nadšení pro věc mu nechybí, proto hned prezentuje potřebnou ráčnu s dlouhým nástavcem a jde na věc.
Jako první krok Jesse vyšroubuje olejový filtr. Ten je skrytý hluboko v motorovém prostoru, proto je nutné mít určené nářadí. Následuje zvednutí Spyderu na zvedák a odstranění krytů podvozku. Šikovný mechanik upozorňuje, kde všude je ukryto celkem osm výpustných šroubů mazací soustavy. Pamatujete na Veyron? Ten jich měl ještě jednou tolik a i tady výměna probíhala na stejném místě.
U Lamborghini je vše jednodušší. Celkem 8,5 litru oleje brzy vyteče, poté je možné postupně vyměnit těsnění všech výpustných šroubů a nakonec je opatrně utáhnout. Zbývá posadit novou vložku filtru a dolít náplň ve formě čerstvého oleje 5W40 pro výkonné motory. Po zahřátí agregátu stačí překontrolovat hladinu nalité tekutiny a Lamborghini může zpět na silnice.
Vcelku snadná výměna, u které bychom stěží našli důvod, proč by měla stát přes 30 tisíc korun - i třetina se zdá být hodně vysokou částkou. Pokud se nespěchá a dodržíte základní postupy, není moc prostor cokoli pokazit. Jesse Tang si dal záležet a jistě a cena jeho práce je nesrovnatelná s tím, kolik by si za totéž řekli v originálním servisu pod patronátem automobilky...










Postup výměny oleje u Lamborghini Huracán se v zásadě neliší od servisu masově prodávaných automobilů, snad krom množství výpustných šroubů. Není tedy potřeba za každou cenu navštěvovat originální zastoupení, pokud je majitel schopný, nebo má po ruce schopného mechanika
Zdroj: Exotic Cars@Youtube
Bleskovky
Cristiano Ronaldo si nechal postavit nejdražší Mercedes třídy G na světě, už z barev je jasné, čemu se klaní
5.5.2026
Honda už ani nezkouší zastřít, že její pokus o velký návrat je velký propadák, zájem resuscituje novou edicí
4.5.2026
První menší Mercedes, který dostal zpátky motor V8, se ukázal v ostré akci při testech. Ohromit zatím zvládá jen jedním
2.5.2026
Nové na MotoForum.cz
- Časový program GP Francie v Le Mans včera 10:00
- Waterloo pro BMW: Miguel Oliveira vážně zraněn – van der Mark pojede místo něho včera 09:00
- MOTO TEST CAMP Soběslav 2026: 120 motocyklů od 26 značek včera 08:00
- Štěpán Zuda s wild card v Mostě 5.5.2026
- Obvinění z dopingu: Byla účast Lukase Maurera v Hengelu poslední? 5.5.2026
Nejčtenější články
Němci najeli 100 tisíc km se současným BMW M3 a rozebrali ho na díly. Z toho, co zjistili, zůstali štajf
7.4.2026
Šéf Hondy po totálním fiasku elektrických projektů firmy navštívil Čínu. Teď říká: „Proti tomuhle nemáme šanci.”
7.4.2026
Mercedes nepochopil nic. U další novinky láká na zvuk motoru, který nemá, otáčky, které netočí a řazení, které neřadí
7.4.2026
Legendární sporťák je zpátky jako blesk z minulosti. Motor V8 a manuál spojuje s hmotností Škody 105. A může na silnice
7.4.2026
Typické: Žena si koupila zdánlivě levnou osmiletou Teslu se 177 tisíci km, o 3 dny později zjistila, že to byla chyba za 340 tisíc Kč
7.4.2026
Živá témata na fóru
- Lampárna (stěžovatelna) 05.06. 22:57 - M.Z.
- S větrem ve vlasech.... 05.06. 18:57 - M.Z.
- VZKAZY 05.06. 15:42 - pavproch
- Detektory policejních radarů 05.06. 15:05 - pavproch
- Bench Unlock jednotky Bosch PCR2.1 okoli Ostravy 05.06. 09:05 - bobo69
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 05.06. 05:59 - Truck Daškam
- Toyota Land Cruiser 250 || Nezastavitelná legenda 05.05. 10:46 - nuttythwack
- Fiat a vše kolem nich 05.04. 11:59 - pavproch
