Reklama

Majitel vzal vzácné třetí vyrobené Bugatti Veyron a provedl mu toto. Teď ho prodává

Tohle Bugatti Veyron je opravdu třetí vyrobené v pořadí. Místo jeho hýčkání v sériovém stavu se ale majitel rozhodl svěřit jej tuningové firmě Mansory.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Majitel vzal vzácné třetí vyrobené Bugatti Veyron a provedl mu toto. Teď ho prodává

28.7.2017 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Tohle Bugatti Veyron je opravdu třetí vyrobené v pořadí. Místo jeho hýčkání v sériovém stavu se ale majitel rozhodl svěřit jej tuningové firmě Mansory.

Od představení Bugatti Chiron na ženevském autosalonu uplynul již více než rok, přesto nový hypersport z Molsheimu nadále okupuje titulní stránky mnoha médií. Velmi pravděpodobně jde totiž o poslední vůz svého druhu, který ke svému pohonu nějakým způsobem neužívá elektřinu - to říká šéf značky, který i kvůli tomu zvažuje jeho koupi. Dá se ale namítnout, že větším klenotem je předchozí Veyron, u kterého vše poněkud bolestivě začalo.

Chiron aktuálně sice ještě není kompletně vyprodaný, na jeden ze zhruba 220 volných exemplářů ale bude třeba čekat celé roky, než automobilka vyrobí vozy dřívějším a nebo váženějším zájemcům. Veyron lze oproti tomu pořídit ihned, přičemž ceny startují na 950 000 EUR (cca 24,7 milionu korun). Za to je obvykle k dostání auto se standardní karoserií vyvedenou v barvách dle představ prvního majitele, který zároveň rozhodl také o specifikaci interiéru.

Pokud by ovšem někomu nestačilo sériové provedení, může z fleku sáhnout po jednom ze dvou vyrobených exemplářů Vivere, za nimiž stojí firma Mansory. Ta vozu dodala nové nárazníky, odlišné boční prahy, střešní sání, kryt motoru či odlišné zadní křídlo. Vše je z karbonu, což se ostatně týká i dveří, které tak vlastně prošly redukcí hmotnosti. Stejně jako zbytek vozu přitom nesou „pandí“ nátěr.

Změny se dotkly také interiéru, který byl kompletně přečalouněn. Ani zde nechybí karbonová vlákna, z nichž je středová konzole nebo dveřní panely. Dorazila i sada hliníkových pedálů, odlišný je rovněž displej. A zakázkový je i přístrojový štít. Netknutý tedy zůstal pouze podvozek a motorový prostor, kde i nadále svou práci odvádí osmilitrový, čtyřikrát přeplňovaný šestnáctiválec s oněmi 1 001 koňmi.

Jeden takový už jsme viděli, teď je na prodej další. Cena uvedena není, nízká ale bezesporu nebude. Je však otázkou, zda by zrovna tento Veyron nebyl cennější ve zcela sériovém stavu. Jde totiž o třetí vyrobený exemplář v pořadí, přičemž po celou dobu má jediného majitele, což z vozu samo o sobě dělá pořádný kus historie. Majitel se ale po roce 2014 odhodlal k výše popsaným modifikacím, což nepovažujeme za úplně šťastný nápad. Ale třeba to uvidíte jinak, jakkoli už samotný prodej naznačuje, že ani majitel není se svým rozhodnutím dokonale spokojen...

Majitel vzal vzácné třetí vyrobené Bugatti Veyron a provedl mu toto. Teď ho prodává - 1 - Bugatti Veyron Mansory Vivere nova sada 01Majitel vzal vzácné třetí vyrobené Bugatti Veyron a provedl mu toto. Teď ho prodává - 2 - Bugatti Veyron Mansory Vivere nova sada 02Majitel vzal vzácné třetí vyrobené Bugatti Veyron a provedl mu toto. Teď ho prodává - 3 - Bugatti Veyron Mansory Vivere nova sada 03Majitel vzal vzácné třetí vyrobené Bugatti Veyron a provedl mu toto. Teď ho prodává - 4 - Bugatti Veyron Mansory Vivere nova sada 04Majitel vzal vzácné třetí vyrobené Bugatti Veyron a provedl mu toto. Teď ho prodává - 5 - Bugatti Veyron Mansory Vivere nova sada 05Majitel vzal vzácné třetí vyrobené Bugatti Veyron a provedl mu toto. Teď ho prodává - 6 - Bugatti Veyron Mansory Vivere nova sada 06Majitel vzal vzácné třetí vyrobené Bugatti Veyron a provedl mu toto. Teď ho prodává - 7 - Bugatti Veyron Mansory Vivere nova sada 07Majitel vzal vzácné třetí vyrobené Bugatti Veyron a provedl mu toto. Teď ho prodává - 8 - Bugatti Veyron Mansory Vivere nova sada 08Majitel vzal vzácné třetí vyrobené Bugatti Veyron a provedl mu toto. Teď ho prodává - 9 - Bugatti Veyron Mansory Vivere nova sada 09Majitel vzal vzácné třetí vyrobené Bugatti Veyron a provedl mu toto. Teď ho prodává - 10 - Bugatti Veyron Mansory Vivere nova sada 10Majitel vzal vzácné třetí vyrobené Bugatti Veyron a provedl mu toto. Teď ho prodává - 11 - Bugatti Veyron Mansory Vivere nova sada 11Majitel vzal vzácné třetí vyrobené Bugatti Veyron a provedl mu toto. Teď ho prodává - 12 - Bugatti Veyron Mansory Vivere nova sada 12Majitel vzal vzácné třetí vyrobené Bugatti Veyron a provedl mu toto. Teď ho prodává - 13 - Bugatti Veyron Mansory Vivere nova sada 13Majitel vzal vzácné třetí vyrobené Bugatti Veyron a provedl mu toto. Teď ho prodává - 14 - Bugatti Veyron Mansory Vivere nova sada 14Majitel vzal vzácné třetí vyrobené Bugatti Veyron a provedl mu toto. Teď ho prodává - 15 - Bugatti Veyron Mansory Vivere nova sada 15
Tohle není Kung-Fu Panda, ale Bugatti Veyron Vivere. Tedy speciální limitovaná edice, o jejíž úpravy se postarala tuningová firma Mansory

Zdroj: James Edition

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše