Reklama

Mercedes dodal zákazníkovi toto kupé C 63 S od AMG, teď ho zoufale chce zpátky

(doplněno) Není obvyklé, aby firma, která něco někomu prodá, chtěla dodané a řádně zaplacené zboží zpět. I takové věci se ale stávají.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Mercedes dodal zákazníkovi toto kupé C 63 S od AMG, teď ho zoufale chce zpátky

22.7.2017 | Petr Miler | 9 příspěvků

(doplněno) Není obvyklé, aby firma, která něco někomu prodá, chtěla dodané a řádně zaplacené zboží zpět. I takové věci se ale stávají.

Dokážete si představit, že s někým něco „zobchodujete”, tedy řádně koupíte nějakou věc, a za pár dnů se dozvíte, že ji dotyčný chce zpátky? Něco podobného známe možná z dětských hřišť, kde někdo vymění nový fotbalový míč za ošuntělou stříkací pistolku a posléze je pověřen rodiči, aby přinesl zpátky to, co mu původně pořídili. Ale aby se něco takového stalo mezi dospělým zákazníkem a renomovaným dodavatelem? Jedním z nejznámějších a nejrespektovanějších výrobců aut, dokonce samotným vynálezcem automobilu?

Budete se divit, ale přesně to se přihodilo Jeffreymu Johnstonovi, který je na Youtube známý jako MaximusBlack. Ten si letos objednal Mercedes-AMG C 63 Coupé v provedení S, absolutní špičku nabídky Céčkového kupé ve verzi pro modelový rok 2017. Učinil tak u autorizovaného dealera Mercedes O'regans v americkém Halifaxu, ještě než mu ale vůz dodal, kontaktoval jej prodejce s nabídkou, že za cenu vyšší jen o 10 dolarů může mít auto modelového roku 2018.

Modelové roky jsou v Americe velká věc. U nás drobné změny v nabídce pro ten či onen rok přichází skoro bez povšimnutí, v USA jste ale „king”, když máte nové auto vysokého modelového roku. A „loser”, když máte pár let starou „šunku”. Dobře, trochu přeháníme, ale tohle za oceánem skutečně prodává, proto některé značky už třeba na konci roku 2016 představují vozy modelového roku 2018. Ty pak prodávají od začátku nového roku jako supernovou věc a Mercedes v tomto směru nezůstává příliš mimo hru.

Jeffrey tedy na tuto nabídku kývl a před pár dny, 11. července, si vůz převzal. Příběh by tím mohl být u svého šťastného konce, kdyby jej o pouhých 48 hodin později dealer nekontaktoval s tím, že chce jeho vůz zpět. Důvod? Onen modelový rok 2018 sice už Mercedes umí vyrobit a dealerům dodat, vůz ale nemá všechna nezbytná schválení pro silniční provoz, a tak by neměl být prodán koncovému zákazníkovi, natož pak provozován na silnici.

Někdo z dua automobilka-dealer tady něco pokazil, dodal auto, které nemělo být dodáno a teď to chce řešit tak, že jej odkoupí zpátky. Mercedes dokonce nabídl Jeffreymu zapůjčení modelu SL 63 AMG na dva měsíce zdarma, že by mu vůz vrátil v momentě, kdy bude řádně homologován. To nám nezní vůbec špatně, jenže majitel nechce své nové auto dát, plánoval jej mít už na letošní léto, a to za dva měsíce skončí. A Mercedes pochopitelně nemá způsob, jak mu vůz vzít.

Pozoruhodná situace, ze které plynou přinejmenším dvě ponaučení. Jednak že i takové firmě, jako je Mercedes, se podobná věc může stát. A pak že někdy není nejlepší chtít nějakou věc v tom úplně nejnovějším provedení - krom faktických nedostatků může mít i nějaké formální, jak ostatně ukázal i nedávný průšvih Audi. Případ dále sledujeme a o dalším vývoji vás pochopitelně budeme informovat...


Doplněno: Jeffrey Johnston se nakonec s Mercedesem domluvil a na vrácení auta výměnou za dvouměsíční bezplatné zapůjčení SL 63 AMG kývl. I fotku tohoto vozu teď najdete níže. Tak to jej nakonec nečeká vůbec špatné léto - kdo ví, jestli ještě vůbec bude chtít svou třídu C Coupe zpátky...

Mercedes dodal zákazníkovi toto kupé C 63 S od AMG, teď ho zoufale chce zpátky - 1 - Mercedes-AMG C 63 S Coupe Jeffrey Johnston 01Mercedes dodal zákazníkovi toto kupé C 63 S od AMG, teď ho zoufale chce zpátky - 2 - Mercedes-AMG C 63 S Coupe Jeffrey Johnston 02Mercedes dodal zákazníkovi toto kupé C 63 S od AMG, teď ho zoufale chce zpátky - 3 - Mercedes-AMG C 63 S Coupe Jeffrey Johnston 03Mercedes dodal zákazníkovi toto kupé C 63 S od AMG, teď ho zoufale chce zpátky - 4 - Mercedes-AMG C 63 S Coupe Jeffrey Johnston 04Mercedes dodal zákazníkovi toto kupé C 63 S od AMG, teď ho zoufale chce zpátky - 5 - Mercedes-AMG C 63 S Coupe Jeffrey Johnston 05Mercedes dodal zákazníkovi toto kupé C 63 S od AMG, teď ho zoufale chce zpátky - 6 - Mercedes-AMG C 63 S Coupe Jeffrey Johnston 06Mercedes dodal zákazníkovi toto kupé C 63 S od AMG, teď ho zoufale chce zpátky - 7 - Mercedes-AMG C 63 S Coupe Jeffrey Johnston 07Mercedes dodal zákazníkovi toto kupé C 63 S od AMG, teď ho zoufale chce zpátky - 8 - Mercedes-AMG C 63 S Coupe Jeffrey Johnston 08
Jakkoli to zní svérázně, existují i Mercedesy, které si Mercedes chce vzít zpátky. A nemůže je mít...

Mercedes dodal zákazníkovi toto kupé C 63 S od AMG, teď ho zoufale chce zpátky - 9 - Mercedes-AMG C 63 S Coupe Jeffrey Johnston 09
Nakonec se ale Mercedes domohl žádaného, tento SL 63 AMG bude mít Jeffrey půjčený zdarma na léto místo svého Céčka

Zdroj: [http://www.instagram.com/lagtvmaximusblack/ Jeffrey Johnston@Instagram

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše