Papež prodává své Lamborghini. Není levné, ale stojí při něm snad všichni svatí

Jste-li hodně pověrčiví a nebo opravdu silně věřící, tohle by mohlo být auto pro vás. V jakém jiném stroji by vás měl provázet anděl strážný, než v tom papežově.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Papež prodává své Lamborghini. Není levné, ale stojí při něm snad všichni svatí

30.4.2018 | Mirek Mazal | 2 příspěvky

Jste-li hodně pověrčiví a nebo opravdu silně věřící, tohle by mohlo být auto pro vás. V jakém jiném stroji by vás měl provázet anděl strážný, než v tom papežově.

Jedinečné Lamborghini Huracán se speciální úpravou, kterým byl minulý rok obdarován papež František, změní majitele. Jak se dalo čekat, svatý otec si vůz neponechá a 12. května v Monaku zkusí s pomocí aukční síně RM Sotheby's získat jeho prodejem co největší sumu peněz, které poputují na charitativní účely.

Nejvyšší představitel katolické církve v roce 2017 obdržel darem od Lamborghini nový Huracán v barvách malé enklávy uvnitř Říma. Auto má na bílé karoserii namalované bílo-žluté pruhy na počest vlajky Vatikánu. Konečný výtvor vznikal pod vedením šéfa personalizačního oddělení automobilky Ad Personam, která ke světlému exteriéru doladila barvy uvnitř supersportu.

Papež František je známý skromným chováním, po slavnostním předání automobil vlastnoručně podepsal a teď jej daroval aukční společnosti, která se za dvanáct dní pokusí najít štědrého zájemce. Všechny peníze chce hlava církve rovnou poslat potřebným - 70 procent padne na obnovu křesťanské komunity v iráckém městě Ninive, další část výdělku si převezme nadace papeže Jana XXIII., která se věnuje zneužitým ženám. Zbývající sumu obdrží italská sdružení starající se o věřící v Africe.

Cena vozu je ovšem jednou velkou neznámou, krom prvního majitele a konkrétního provedení není na tomto Huracánu nic zvláštního. Aukční síň odhaduje konečnou cenu na 250 000 - 350 000 Eur (6,4-9 milionů CZK), tedy výše, než kolik by srovnatelný kousek stál rovnou z továrny, pochopitelně. Může znít rozmařile si zrovna takový kousek koupit, ale kdo ví, na tomto autě může být leccos i k nezaplacení. Pokud při nějakém voze stojí všichni svatí, bude to právě tento...

Papež prodává své Lamborghini. Není levné, ale stojí při něm snad všichni svatí - 1 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 01Papež prodává své Lamborghini. Není levné, ale stojí při něm snad všichni svatí - 2 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 02Papež prodává své Lamborghini. Není levné, ale stojí při něm snad všichni svatí - 3 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 03Papež prodává své Lamborghini. Není levné, ale stojí při něm snad všichni svatí - 4 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 04Papež prodává své Lamborghini. Není levné, ale stojí při něm snad všichni svatí - 5 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 05Papež prodává své Lamborghini. Není levné, ale stojí při něm snad všichni svatí - 6 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 06Papež prodává své Lamborghini. Není levné, ale stojí při něm snad všichni svatí - 7 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 07Papež prodává své Lamborghini. Není levné, ale stojí při něm snad všichni svatí - 8 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 08Papež prodává své Lamborghini. Není levné, ale stojí při něm snad všichni svatí - 9 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 09Papež prodává své Lamborghini. Není levné, ale stojí při něm snad všichni svatí - 10 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 10Papež prodává své Lamborghini. Není levné, ale stojí při něm snad všichni svatí - 11 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 11Papež prodává své Lamborghini. Není levné, ale stojí při něm snad všichni svatí - 12 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 12Papež prodává své Lamborghini. Není levné, ale stojí při něm snad všichni svatí - 13 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 13Papež prodává své Lamborghini. Není levné, ale stojí při něm snad všichni svatí - 14 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 14Papež prodává své Lamborghini. Není levné, ale stojí při něm snad všichni svatí - 15 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 15Papež prodává své Lamborghini. Není levné, ale stojí při něm snad všichni svatí - 16 - Lamborghini Huracan papez Frantisek drazba 16
Lamborghini Huracán v barvách Bianco Monocerus s výzdobou Giallo Tiberino podle vlajky Vatikánu a podpisem papeže se pokusí vydělat co nejvíce peněz na charitu

Zdroj: RM Sotheby's

Mirek Mazal

Diskuze 2 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše