Reklama

Policejní VW Passat havaroval u Přelouče, srazil se s protijedoucím autem

Jeden z neoznačených policejních Passatů jezdící na Pardubicku je mimo provoz. A je otázkou, jestli se do něj kdy vrátí, škoda může být i totální.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Policejní VW Passat havaroval u Přelouče, srazil se s protijedoucím autem

5.12.2017 | Mirek Mazal | 100 příspěvků

Jeden z neoznačených policejních Passatů jezdící na Pardubicku je mimo provoz. A je otázkou, jestli se do něj kdy vrátí, škoda může být i totální.

Policie se stala účastníkem další dopravní nehody, po které skončil mimo vozovku jeden z měřících Passatů. Konkrétně šlo o Passat B7 karoserie sedan černé barvy s registrační značkou 3E9 4582. Není to první autonehoda policejního Passatu a určitě ne poslední, tentokrát jsou v tom ale policisté nevinně.

K nehodě došlo v pátek 1. prosince mezi obcemi Bukovina u Přelouče a Stojice v okrese Pardubice. V nepřehledném úseku se řidič protijedoucího VW Caddy rozhodl předjíždět kamion jedoucí za osobním vozem blízko horizontu. A buď přecenil možnosti svého vozu nebo si nevšiml, že před kamionem jede ještě osobní auto. Tak či onak se ocitl ve špatný čas na špatném místě - na horizontu v levém pruhu v momentě, kdy se mu v protisměru blížil právě policejní Passat.

Vzhledem k šíři silnice nebylo reálné, aby se všechna auta na cestu vešla a je třeba ocenit duchapřítomnost řidiče policejního auta, který vůz namířil mimo silnici. Řidič VW Caddy naštěstí také volil úhybný manévr směrem vpravo, a tak se místo tvrdého čelního střetu auta srazila „jen” svými bočními částmi.

„Kolega ve snaze zabránit střetu strhl řízení vpravo. Ke srážce přesto došlo a vlivem nárazu bylo odhozeno do příkopu a zastavilo se o strom. Účastníkem nehody se stalo i předjížděné nákladní vozidlo, do kterého narazilo vozidlo pravděpodobného viníka,“ uvedla k případu policejní mluvčí Hana Kaizarová.

Nehoda se naštěstí obešla bez vážných zranění, policista sedící na místě spolujezdce byl ale s bolavou krční páteří převezen na vyšetření do nemocnice. Ostatní vyvázli bez zranění, ale jistě s nepříjemným zážitkem. Škoda na majetku se odhaduje na 260 000 Kč a vzhledem ke stáří policejního vozu je otázkou, zda ještě bude opraven - i zjevně opravitelná škoda může být označena jako totální...

Policejní VW Passat havaroval u Přelouče, srazil se s protijedoucím autem - 1 - Nehoda VW Passat policie Prelouc 01Policejní VW Passat havaroval u Přelouče, srazil se s protijedoucím autem - 2 - Nehoda VW Passat policie Prelouc 02Policejní VW Passat havaroval u Přelouče, srazil se s protijedoucím autem - 3 - Nehoda VW Passat policie Prelouc 03Policejní VW Passat havaroval u Přelouče, srazil se s protijedoucím autem - 4 - Nehoda VW Passat policie Prelouc 04Policejní VW Passat havaroval u Přelouče, srazil se s protijedoucím autem - 5 - Nehoda VW Passat policie Prelouc 05Policejní VW Passat havaroval u Přelouče, srazil se s protijedoucím autem - 6 - Nehoda VW Passat policie Prelouc 06Policejní VW Passat havaroval u Přelouče, srazil se s protijedoucím autem - 7 - Nehoda VW Passat policie Prelouc 07Policejní VW Passat havaroval u Přelouče, srazil se s protijedoucím autem - 8 - Nehoda VW Passat policie Prelouc 08Policejní VW Passat havaroval u Přelouče, srazil se s protijedoucím autem - 9 - Nehoda VW Passat policie Prelouc 09Policejní VW Passat havaroval u Přelouče, srazil se s protijedoucím autem - 10 - Nehoda VW Passat policie Prelouc 10Policejní VW Passat havaroval u Přelouče, srazil se s protijedoucím autem - 11 - Nehoda VW Passat policie Prelouc 11Policejní VW Passat havaroval u Přelouče, srazil se s protijedoucím autem - 12 - Nehoda VW Passat policie Prelouc 12
Nehoda to byla těžká, všichni účastníci ale mohou hovořit o štěstí, že nedošlo k čelnímu střetu

Zdroj: Česká televize

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 100 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama