Reklama

Richard Hammond už zase jezdí, postavil si unikátní elektrický speciál

Usednout do elektrického speciálu po skoro fatální nehodě v jiném speciálu na elektřinu zní trochu jako pokoušení osudu. Toto přibližovadlo je ale jiné.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Richard Hammond už zase jezdí, postavil si unikátní elektrický speciál

24.6.2017 | Petr Miler | 10 příspěvků

Usednout do elektrického speciálu po skoro fatální nehodě v jiném speciálu na elektřinu zní trochu jako pokoušení osudu. Toto přibližovadlo je ale jiné.

O Clarksonovi, Hammondovi a Mayovi si můžete myslet cokoli, přinejmenším jedno jim ale musíte nechat - dokáží udělat pořádný humbuk kolem každé události týkající se jich samotných. Jistě těžká nehoda Richarda Hammonda by byla sledovaná celým světem i bez snahy kohokoli o cokoli, jde tu spíš o to, co se dělo po ní.

Nejprve o ní vyprávěli Clarkson s Mayem, pak se z jejich iniciativy začaly probíral následky pro The Grand Tour a když se potenciál podobných reakcí vyčerpal, chytili se dění okolo nehody jiní, kteří se skrze ní také chtěli zviditelnit. Měli jsme tu tak třeba kritiku vítěze závodu, po němž Hammond havaroval nebo reakci výrobce auta, v němž se ona nešťastná událost přihodila. To všechno zase plodí další dění, které je pro nás jakožto pro médium obtížné nesledovat a o nehodě se tak mluví a mluví, i když k ní došlo už před 14 dny.

Jinak tomu nebude ani dnes, i když se Richard Hammond už vrátil domů a čekají jej snad příjemnější věci než operace a pobyt v nemocnici. Jeho možnosti pohybu vlastními silami jsou ale pořád omezené - musí používat dvojici berlí, což zrovna na čemsi jako farmě není příliš komfortní. Jeho rodina mu tak pro dobu po návratu připravila - podle jeho slov - renovovaný elektrický vozík, s nímž může jezdit třeba venčit psy, kterými by s berlemi jinak nestačil.

Hammond to ocenil, říká ale, že mimo podobné momenty jsou berle fajn a nechce se fixovat jen na vozík. Jenže kam v takovém přibližovadle s dlouhými a z podstaty neskladnými berlemi? Slavný moderátor se tak rozhodl hned po návratu vozík vylepšit a stvořil jeho „twin-crutch” (dvouberlovou, původní označení uvádíme jako zjevnou parafrázi na „twin-clutch”, dvouspojkovou, obvykle převodovkou) verzi, která dokáže berle jednoduše pojmout. Jak to funguje, prozradí nejlépe obrázky níže.

Chtěl to udělat skutečně sám, jakýsi Charlie mu ale prý raději pomohl s řezáním starých trubek - prý by vědom si historie jeho nehod nesnesl pohled na to, jak něco řeže. Což celkem chápeme. A tak má Hammond nejen obě ruce, ale i „twin-crutch” elektrický vozík - speciál svého druhu. Nezbývá než pogratulovat a popřát spoustu šťastných kilometrů, bez nehod...

Richard Hammond už zase jezdí, postavil si unikátní elektrický speciál - 1 - Richard Hammond twin-crutch vozik 01Richard Hammond už zase jezdí, postavil si unikátní elektrický speciál - 2 - Richard Hammond twin-crutch vozik 02Richard Hammond už zase jezdí, postavil si unikátní elektrický speciál - 3 - Richard Hammond twin-crutch vozik 03Richard Hammond už zase jezdí, postavil si unikátní elektrický speciál - 4 - Richard Hammond twin-crutch vozik 04Richard Hammond už zase jezdí, postavil si unikátní elektrický speciál - 5 - Richard Hammond twin-crutch vozik 05Richard Hammond už zase jezdí, postavil si unikátní elektrický speciál - 6 - Richard Hammond twin-crutch vozik 06Richard Hammond už zase jezdí, postavil si unikátní elektrický speciál - 7 - Richard Hammond twin-crutch vozik 07Richard Hammond už zase jezdí, postavil si unikátní elektrický speciál - 8 - Richard Hammond twin-crutch vozik 08
Richard Hammod je zjevně kutil k pohledání...

Richard Hammond už zase jezdí, postavil si unikátní elektrický speciál - 9 - Richard Hammond twin-crutch vozik 09Richard Hammond už zase jezdí, postavil si unikátní elektrický speciál - 10 - Richard Hammond twin-crutch vozik 10Richard Hammond už zase jezdí, postavil si unikátní elektrický speciál - 11 - Richard Hammond twin-crutch vozik 11
...vylepšení jeho „elektrického speciálu” je skutečně jeho vlastní nápad. Jen s realizací mu raději pomohli blízcí

Zdroj: Drive Tribe

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše