Šéf Mercedesu jmenoval čtyři ikony mezi auty. Od Mercedesu je jediná

Není obvyklé, aby šéfové velkých automobilových koncernů chválili cokoli od konkurence. Šéf Mercedesu ale není tak úplně obvyklý manažer.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Šéf Mercedesu jmenoval čtyři ikony mezi auty. Od Mercedesu je jediná

20.1.2018 | Petr Miler | 22 příspěvků

Není obvyklé, aby šéfové velkých automobilových koncernů chválili cokoli od konkurence. Šéf Mercedesu ale není tak úplně obvyklý manažer.

Dieter Zetsche je šéfem Mercedesu a zároveň nejvyšší hlavou mateřského koncernu Daimler už od roku 2006. Nemusíte ho milovat a nemusíte obdivovat jeho staromódní knír, ale musíte uznat, že řízenou firmu protahuje 21. stoletím s neobvyklou grácií. Ani Mercedes se sice v posledních letech nevyhnul značnému posunu k mainstreamu, z německé prémiové trojky se ale - zejména ve srovnání s BMW - nejvíce drží svých tradic. Nevzdaluje se tolik svému typickému zaměření, kde co vám prodá s motory V8 a V12 a zarytě odmítá tříválcové agregáty.

Není tedy divu, že Zetsche třímá kormidlo firmy tak dlouho a až letos management automobilky na vlastní žádost opustí. Ale ještě než se tak stane, bude to stále on, kdo nám představí několik dalších novinek značky. Naposledy před pár dnů nechyběl na premiéře nového Mercedesu třídy G a při té příležitosti se nerozpovídal jen o samotném autě. Zabředl i do rozpravy na téma „automobilové ikony”.

Mezi ty se snad Géčko může v širším slova smyslu řadit, sám „Doktor Zet”, jak se Zetschemu říká, ale jmenoval v prvé řadě jiné vozy a je pozoruhodné, že i v případě off-roadů sáhl primárně po modelu konkurence. Jmenoval konkrétně čtyři automobilové ikony, které dokáží „odolávají zubu času”.

Nebudeme chodit dlouze kolem horké kaše, Zetsche za největší ikony označil Ford Mustang, Jeep Wrangler, Mercedes 300 SL alias Gullwing a Porsche 911. Podle jeho slov jsou to právě tyto čtyři vozy, které jednak „něco reprezentují - bez výmluv a kompromisů”. Šéf Mercedesu dále řekl, že může jít doslova o cokoli „od designu přes jednoduchost a výkon po praktičnost”.

Druhým klíčovým aspektem je podle něj „časově neomezená přitažlivost”, která z ikony dělá atraktivní auto bez ohledu na to, jak dlouho je na světě. Souvisí to i s designem - taková ikona musí mít „jedinečný vzhled a zůstávat mu věrná”. A konečně třetím aspektem je, že takové auto se samo muselo stát legendou a může vyprávět příběhy.

Podle Dr. Z. tohle všechno Géčko splňuje mezi luxusními off-roady, pro off-roady jako takové mu ale přijde více definující Wrangler coby synonymum Jeepu, u nás spíše „džípu”. Samozřejmě, je to jeho volba, sami bychom ale zřejmě na tomto seznamu viděli více aut - mezi off-roady by to mělo být i něco od Land Roveru, chybí tu normální auto typu VW Brouk nebo VW Golf, za sporťáky by mohla kopat i Corvette a některý z italských supersportů a za luxusní limuzíny Mercedes S. A nakonec si nejsme úplně jisti, jestli Mercedes 300 SL - třebaže jde nepochybně o výjimečné a slavné auto - znamená v širším kontextu tolik.

To všechno ale můžete posoudit sami. Volbu doktora Zetscheho znáte, co byste mezi největší automobilové ikony zařadili vy?


Šéf Mercedesu jmenoval čtyři ikony mezi auty. Od Mercedesu je jediná - 1 - Ikonicka auta Dieter Zetsche sef Mercedesu 01
Šéf Mercedesu Dieter Zetsche jmenoval čtyři největší automobilové ikony. Souhlasíte s ním?

Šéf Mercedesu jmenoval čtyři ikony mezi auty. Od Mercedesu je jediná - 2 - Ikonicka auta Dieter Zetsche sef Mercedesu 02Šéf Mercedesu jmenoval čtyři ikony mezi auty. Od Mercedesu je jediná - 3 - Ikonicka auta Dieter Zetsche sef Mercedesu 03Šéf Mercedesu jmenoval čtyři ikony mezi auty. Od Mercedesu je jediná - 4 - Ikonicka auta Dieter Zetsche sef Mercedesu 04Šéf Mercedesu jmenoval čtyři ikony mezi auty. Od Mercedesu je jediná - 5 - Ikonicka auta Dieter Zetsche sef Mercedesu 05Šéf Mercedesu jmenoval čtyři ikony mezi auty. Od Mercedesu je jediná - 6 - Ikonicka auta Dieter Zetsche sef Mercedesu 06Šéf Mercedesu jmenoval čtyři ikony mezi auty. Od Mercedesu je jediná - 7 - Ikonicka auta Dieter Zetsche sef Mercedesu 07Šéf Mercedesu jmenoval čtyři ikony mezi auty. Od Mercedesu je jediná - 8 - Ikonicka auta Dieter Zetsche sef Mercedesu 08Šéf Mercedesu jmenoval čtyři ikony mezi auty. Od Mercedesu je jediná - 9 - Ikonicka auta Dieter Zetsche sef Mercedesu 09Šéf Mercedesu jmenoval čtyři ikony mezi auty. Od Mercedesu je jediná - 10 - Ikonicka auta Dieter Zetsche sef Mercedesu 10Šéf Mercedesu jmenoval čtyři ikony mezi auty. Od Mercedesu je jediná - 11 - Ikonicka auta Dieter Zetsche sef Mercedesu 11Šéf Mercedesu jmenoval čtyři ikony mezi auty. Od Mercedesu je jediná - 12 - Ikonicka auta Dieter Zetsche sef Mercedesu 12Šéf Mercedesu jmenoval čtyři ikony mezi auty. Od Mercedesu je jediná - 13 - Ikonicka auta Dieter Zetsche sef Mercedesu 13
Vybrané modely Porsche, Jeepu, Mercedesu a Fordu obrazem

Petr Miler

Diskuze 22 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše