Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
SsangYong míří na americký trh s novým jménem i novými modely
17.2.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Korejská automobilka má za sebou nejlepší prodeje od roku 2002. Začíná tak pokukovat po nových trzích, jimž přizpůsobí naprosto vše.
Není tomu dlouho, co se korejská automobilka SsangYong potácela nad propastí. Pro firmu, jež byla založena již v roce 1954, totiž nové milénium připravilo pořádně velké oříšky k rozlousknutí. Tím prvním byl v roce 2004 odchod bývalého majitele, čínské značky SAIC, který vedl k největším stávkám dělníků v celé historii korejského automobilového průmyslu. Druhým pak ekonomická krize, jež vypukla čtyři roky poté. Hrozba bankrotu tak byla očividná, SsangYong však nakonec dokázal s pomocí indického koncernu Mahindra prchnout zpátky mezi živé.
V loňském roce tak již značka evidovala 145 649 registrací, což představuje vrchol od roku 2002. O značnou část (81 679 kusů) se navíc postaraly zámořské trhy, kde tak prodeje meziročně narostly o 11,9 procenta. Špatně si ovšem SsangYong nevedl ani v Jižní Koreji, kde bylo vyexpedováno 63 970 nových vozů, tedy o podstatných 34,1 procenta více než v roce 2012.
Je tedy zjevné, že u automobilky jsou na vzestupu, což je dokládá naprostá absence stávek od roku 2011. SsangYong tak logicky se zklidněním situace a jistým finančním zázemím může začít pomýšlet na dobývání nových kót, z nichž první na řadě budou Spojené státy. Jen vybudováním sítě dealerů, tiskem letáčků a školením techniků však expanze do Ameriky skončit nemá.
Automobilka tak momentálně pracuje na portfoliu modelů, jež se budou prodávat pouze za oceánem. Mimo to byl najat i speciální konzultant, který má značce pomoci s reputací na americkém trhu. Prý přitom nepůjde pouze o vymýšlení reklamních sloganů na zmíněné vozy, ale rovněž o představení zcela nového názvu značky.
Na jeho znění jsme přitom opravdu zvědavi, neboť reprezentovat má kvalitu, ráznost i dlouhodobou budoucnost. Což vlastně zvládá již klasické pojmenování SsangYong, které v překladu odkazuje na dvojitého draka. Dočkáme se tedy „triple dragona“? Nebo vám logičtěji zní „USsangYong“? Možné je nakonec úplně vše...








Korejci nám naposledy ukázali koncept XIV-2, který rozhodně nevypadá špatně. Prodávat by se však měl zřejmě jen v Evropě, pro Ameriku totiž SsangYong představí unikátní modely
Zdroj: Wards Auto
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Legendární Buchanka po 60 letech výroby oficiálně změnila své jméno, teď už to snad nikdo nečekal
včera
Český policista naštěstí už nikdy „neklesne tak hluboko”, aby proti řidičům používal takovéto triky
2.8.2026
Vynalézavý táta našel cestu, jak vozit děti v dvoumístném sporťáku, soudce to neocenil tak, jak doufal
1.8.2026
Nejnovější články
Levnější konkurent Škody Fabia v bazarech láká právě na nízké ceny, kvalitní auto ale nedostanete pokaždé
včera
Kopírují teď Němci Číňany? Nové Audi Q9 nese nápadné znaky podobnosti s „Džejků”, které možná máte doma
včera
Legendární Buchanka po 60 letech výroby oficiálně změnila své jméno, teď už to snad nikdo nečekal
včera
Řešení předělávající dieselový tahač na elektrický je už teď žhavý kandidát na zelený nesmysl roku, tedy pokud nedojde nafta
včera
Móda MPV se najednou vrací. Ti, kteří je v dospělosti nepoznali, najednou oceňují jejich přednosti, včetně posuvných dveří
včera
Živá témata na fóru
- VZKAZY 08.03. 21:51 - jerry
- Dříve M135i, nyní ///M2 08.03. 20:24 - M.Z.
- Elektromobily a vse kolem nich 08.03. 19:34 - řidičBOB
- Policejní kontroly a měření 08.03. 15:46 - řidičBOB
- Onboard videa 08.03. 15:43 - řidičBOB
- Koncernový EA888 - jaký olej používáte? Anketa 08.03. 13:09 - šmoula
- Genesis 08.03. 05:53 - lvlDev
- Lampárna (stěžovatelna) 08.02. 06:25 - pavproch
