- -

Teď už se ví, proč je faceliftovaný Ford Mustang tak ošklivý

Divíte se, jak může velká automobilka se všemi svými zažitými postupy začít vyrábět auto s nevalně přijatým designem? Třeba z tohoto důvodu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Teď už se ví, proč je faceliftovaný Ford Mustang tak ošklivý

4.5.2017 | Petr Miler | 9 příspěvků

Divíte se, jak může velká automobilka se všemi svými zažitými postupy začít vyrábět auto s nevalně přijatým designem? Třeba z tohoto důvodu.

Někteří z vás se jistě ohradí proti použití slova „ošklivý” a ano, nemusíte to tak vnímat. Faktem ale je, že pokud ve většině anket přibližně dvě třetiny dotázaných odpoví, že se jim určité auto nelíbí nebo že se jim líbí méně než předchozí provedení, s jeho designem asi nebude něco v pořádku. Nemluvíme nyní o faceliftované Škodě Octavia, i když tu stihl podobný osud, ale o faceliftovaném Mustangu, který Ford prostě zpackal. A nebyla to jediná nepříjemnost, která odhalení tohoto vozu provázela.

Podobně jako v případě Octavie ale bouře emocí už utichla a lidé si zkrátka zvykli, že vůz je takový a jiný už nebude. Možná i proto se Ford nebojí o modernizaci mluvit, a nyní tak vysvětlil její pozadí. Je totiž vždy podivné, když se něco podobného stane - automobilky se obvykle třicetkrát jistí, aby nepřišly s něčím odpudivým a pořádají mimo jiné prezentace pro náhodně vybrané lidi z řad potenciální klientely, kteří jim mají srovnat měřítka. Obvykle se to stane, a proto také obvykle nevídáme vyloženě ošklivá auta, třebaže krásná všechna rozhodně nejsou. Někdy se to ale prostě nepovede a je třeba ptát se, proč.

Snad se jednou dozvíme, jak se mohl až do prodeje propracovat kontroverzní facelift Octavie, nyní ale víme, co stálo za kontroverzním faceliftem Mustangu. Prozradil to sám šéf designérů značky Melvin Betancourt, který řekl: „Když jsme dělali design Mustangu 2018, tým chtěl, aby inovovaný model byl agresivnější. A jedním z míst, kde jsme našli inspiraci, byl jeden z nejslavnějších záporáků stříbrného plátna. Šikmé nosní dírky a tvary masky Darth Vadera se staly inspirací pro tvary prostoru okolo mlhových světel a tvarů přídě Mustangu.”

Autoři faceliftovaného Mustangu se zkrátka ve vizáži Darth Vadera, jedné z hlavních postav Hvězdných válek, vzhlédli natolik, že jej do designu auta chtěli přenést stůj co stůj. A zjevně si nenechali říci, že to nemusí být ideální cesta. Tedy, abychom jim nekřivdili - máme pocit, že uspěli, jen asi zapomněli, že Dart Vader vedle toho, že vyhlíží agresivně, také není zrovna fešák. A tak ani Mustang 2018 není fešák.

Níže přiložený obrázek Darth Vadera a skica Mustangu 2018 pochází přímo od Betancourta - vidíme vedle sebe vzor i jeho obraz. A podobnost tu vážně je. Docela by nás teď zajímalo, v čem se vzhlédl Jozef Kabaň při tvorbě Octavie 2017. Ale to už je trochu jiný příběh...

Teď už se ví, proč je faceliftovaný Ford Mustang tak ošklivý - 1 - Ford Mustang 2018 proc osklivy 01Teď už se ví, proč je faceliftovaný Ford Mustang tak ošklivý - 2 - Ford Mustang 2018 proc osklivy 02
Takto postupovali designéři Fordu - z podobizny filmového desperáta vytvořili design přídě faceliftovaného Mustangu

Teď už se ví, proč je faceliftovaný Ford Mustang tak ošklivý - 3 - Ford Mustang 2017 facelift prvni sada 03Teď už se ví, proč je faceliftovaný Ford Mustang tak ošklivý - 4 - Ford Mustang 2017 facelift prvni sada 05Teď už se ví, proč je faceliftovaný Ford Mustang tak ošklivý - 5 - Ford Mustang 2017 facelift prvni sada 08Teď už se ví, proč je faceliftovaný Ford Mustang tak ošklivý - 6 - Ford Mustang 2017 facelift prvni sada 10Teď už se ví, proč je faceliftovaný Ford Mustang tak ošklivý - 7 - Ford Mustang 2017 facelift prvni sada 11Teď už se ví, proč je faceliftovaný Ford Mustang tak ošklivý - 8 - Ford Mustang 2017 facelift prvni sada 12Teď už se ví, proč je faceliftovaný Ford Mustang tak ošklivý - 9 - Ford Mustang 2017 facelift prvni sada 13Teď už se ví, proč je faceliftovaný Ford Mustang tak ošklivý - 10 - Ford Mustang 2017 facelift prvni sada 14
A toto je už dobře známý výsledek...

Zdroj: Autoblog

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama