Reklama

Testovací řidiči Fordu GT jeli 162 km/h na osmdesátce, teď mají problém

(+ video) Modrý ovál finišuje ladění svého nového supersportu. Nejspíše si na to ale bude muset najít nové piloty, ti současní míří k soudu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Testovací řidiči Fordu GT jeli 162 km/h na osmdesátce, teď mají problém

22.9.2016 | Petr Prokopec | 11 příspěvků

(+ video) Modrý ovál finišuje ladění svého nového supersportu. Nejspíše si na to ale bude muset najít nové piloty, ti současní míří k soudu.

Nový Ford GT se zdá být nadmíru povedeným vozem. Vypadá skvěle a okouzlit dokáže jízdní dynamikou i některými detaily. Konkrétní hodnoty zatím neznáme, když ale z 3,5litrového přeplňovaného šestiválce posílá více než 600 koní na zadní kola lehkého kupé, nelze očekávat nic horšího než stovku srazit okolo tří sekund a maximálku pohybující se nad magickou třístovkou.

Je možná až překvapivé, že Ford stále ještě nezveřejnil přesná technická data, přestože veškerou produkci na příští dva roky již má rozprodanou. Nicméně tyto praktiky jsou běžné, zvláště u exkluzivních supersportů. Nové GT mezi ně rozhodně patří, byť za jeho zrodem stojí mainstreamová automobilka. Tolik ale na úvod, nyní již k podstatě našeho dnešního příspěvku, jenž ale se zmiňovanými chybějícími parametry souvisí.

Ford chce první exempláře vyexpedovat zákazníkům ještě letos, proto usilovně pracuje na dokončení vývoje a finálním naladění. Jeho testovací jezdci se vydali do Colorada, kde měly probíhat jízdy ve vyšší nadmořské výšce. Během samotného přemisťování na vyhlédnutou lokaci ovšem řidiči evidentně zapomněli, že ještě nejsou na správných místech. A když prototypům provětrali turba, neušlo to pozornosti ochránců zákona.

Stalo se na dálnici Interstate 70 poblíž Glenwood Canyonu, kde jsou platné hned tři rychlostní limity. 120 km/h na rovných úsecích, 105 km/h v pomalejších místech a 80 km/h v zúženích. Jako na potvoru byly všechny tři testovací kusy Fordu GT nachytány v nejpomalejší lokalitě, kde jim bylo naměřeno více jak dvojnásobné tempo, rychlost 162 km/h.

Do akce byly ihned povolány další policejní vozy, přičemž kromě avonského oddělení se zátahu zúčastnila i státní policie a šerif z Eagle County. Přiložené fotografie svědčí o tom, že ruka zákona byla úspěšná a všechny tři hříšníky dopadla. S nadsázkou lze říci, že policie dotyčné chytla jen proto, že ji nechali, protože tak rychlými vozy nedisponuje. Ale nežertujme, rozumný řidič policii neujíždí ani za takové situace.

Mohli bychom se nad tím pousmát, problémem jsou ovšem poměrně přísné zákony, jež v Americe ohledně překročení rychlosti panují. Šéf policie z Avonu Greg Daly totiž uvedl, že „cokoliv přes 32 km/h nad limit je již spojeno se soudní obsílkou“. A tady jsme ještě o 50 km/h dále... Mluvčí šerifa z Eagle County Amber Barrett pak dodala, že „vůz jedoucí rychlostí přes 160 km/h bude rozhodně probírán u soudu“. Trojice testovacích jezdců tak na návštěvu Colorada jen tak nezapomene.

Na místo činu, respektive do Avonu, se ovšem hříšníci budou muset vrátit. Amber Barrett dodala, že překračování rychlostí lidmi z jiných států je v dané oblasti běžné a všichni provinilci mohou počítat s výrazně vyšší peněžitou pokutou a větším počtem trestných bodů, pokud se k soudu nedostaví. Trojice testovacích jezdců tak nejspíše riskuje svůj řidičský průkaz, o práci ani nemluvě.

Je ale třeba dodat, že ačkoliv překračování rychlostních limitů z důvodů porušování zákona neschvalujeme, dá se často pochopit. Zvláště u supersportů, které mají v rukou zkušení jezdci, před nimiž se rozevře několikaproudá dálnice s malým provozem, což dokládá i přiložené video. V takové chvíli by asi plyn sešlápl kde kdo, zrovna v Americe se to ale může rychle nevyplatit...

Testovací řidiči Fordu GT jeli 162 km/h na osmdesátce, teď mají problém - 1 - Ford GT a policie 01Testovací řidiči Fordu GT jeli 162 km/h na osmdesátce, teď mají problém - 2 - Ford GT a policie 02Testovací řidiči Fordu GT jeli 162 km/h na osmdesátce, teď mají problém - 3 - Ford GT a policie 03Testovací řidiči Fordu GT jeli 162 km/h na osmdesátce, teď mají problém - 4 - Ford GT a policie 04Testovací řidiči Fordu GT jeli 162 km/h na osmdesátce, teď mají problém - 5 - Ford GT a policie 05Testovací řidiči Fordu GT jeli 162 km/h na osmdesátce, teď mají problém - 6 - Ford GT a policie 06
Trojice testovacích prototypů Fordu GT byla zastavena v americkém Coloradu kvůli více jak dvojnásobnému překročení rychlosti. Jejich řidiči mohou počítat se soudní obsílkou a možná i se ztrátou zaměstnání

Testovací řidiči Fordu GT jeli 162 km/h na osmdesátce, teď mají problém - 7 - Ford GT vs policie Perex2
Možná to celé probíhalo nějak takto...

Zdroje: Jalopnik, Vail Daily

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 11 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše