Tohle jsou nejošklivější auta všech dob podle fandů. „Vítěz” tentokrát i překvapí

Někdo má rád holky, jiný vdolky. Také názor na vzhled aut je subjektivní, tuto pětici největších ošklivek ale zvolily davy. Přesto asi nebudete vždy souhlasit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tohle jsou nejošklivější auta všech dob podle fandů. „Vítěz” tentokrát i překvapí

12.5.2018 | Petr Prokopec | 39 příspěvků

Někdo má rád holky, jiný vdolky. Také názor na vzhled aut je subjektivní, tuto pětici největších ošklivek ale zvolily davy. Přesto asi nebudete vždy souhlasit.

Mnohokrát jsme zmiňovali, že vnímání krásy je ryze subjektivní záležitostí. Platí to jak v běžném životě, tak u automobilů. Ostatně takový nový Rolls-Royce Cullinan bude bezesporu dělit veřejnost na několik nesmiřitelných táborů - zatímco jedni jej vyzdvihnou jako SUV, které se konečně odlišuje od davu, druzí jej naopak zatratí jako nekonečně ošklivé. My bychom přitom britskou novinku nepovažovali ani za čarokrásnou, ani za vyloženě ohavonou.

Jaké vozy jsou ale všeobecně odsuzovány právě kvůli svému vzhledu bez ohledu na jejich typ a stáří? Na to se zaměřila anketa, která v minulých týdnech proběhla na sociální platformě Drive Tribe. Ta pod taktovkou Clarksona, Hammonda a Maye sdružuje zejména petrolheady, automobilové fandy všeho druhu a jejich volbu tedy lze do jisté míry označit za kvalifikovanou. Platí to alespoň z hlediska rozhledu po automobilovém trhu, jinak jde pochopitelně znovu o subjektivní soud více jedinců s neopakovatelným vkusem.

Ať už tedy s volbou uživatelů Drive Tribe souhlasíte nebo ne, podělte se o svůj pohled v diskuzi. Jsme přitom zvědavi, zda si někdo vzpomene na SsangYong Rodius, jehož první generace byla zejména Jeremy Clarksonem (tedy jedním ze zakladatelů webu, na kterém anketa proběhla) často zmiňována jako nejošklivější vůz na světě. V tomto výběru ale chybí.

Toliko ale pro úvod, nyní již přistupme k výběru, který si probereme sestupně od páté příčky až po tu první. Přičemž první vůz je tím, který pro svou ošklivost získal nejvíce hlasů.

5. Mitsuoka Orochi

Japonský sporťák zná nejspíše jen málokdo, ostatně vyráběn byl v letech 2006 až 2014, přičemž firma smontovala vždy jen 400 exemplářů do roka. Mnoho jich tedy po světě nejezdí, pročež by se každé setkání mělo rovnat svátku - s ohledem na poněkud přeplácaný design se ale nic takového nedá očekávat. Podle nás Mitsuoka není zase tak ošklivá, třebaže za krásnou ji označíte stěží. Je spíše přeplácaná, dostala do vínku až příliš mnoho záhybů, prolisů a dalších designových kudrlinek.

Tohle jsou nejošklivější auta všech dob podle fandů. „Vítěz” tentokrát i překvapí - 1 - 5 nejosklivejsich aut DriveTribe 2018 01Tohle jsou nejošklivější auta všech dob podle fandů. „Vítěz” tentokrát i překvapí - 2 - 5 nejosklivejsich aut DriveTribe 2018 02Tohle jsou nejošklivější auta všech dob podle fandů. „Vítěz” tentokrát i překvapí - 3 - 5 nejosklivejsich aut DriveTribe 2018 03

4. AMC Pacer

Od málo známého vozu se dostáváme prakticky k neznámému, o značce AMC u nás slyšelo ještě méně lidí než o automobilce Mitsuoka. Její model Pacer přitom dostal okna, kterými by se dovnitř mohl protáhnout i slon. Tvar toho zadního je navíc poněkud zvláštní, zvláště v kombinaci s dvoubarevným lakováním. A aby toho nebylo málo, máme tu ještě podivně seřízlou záď - i když na v úvodu zmíněný Rolls-Royce tento hatchback vyráběný v letech 1975-1980 nemá. Ani tento vůz bychom neřadili na vrchol ošklivosti.

Tohle jsou nejošklivější auta všech dob podle fandů. „Vítěz” tentokrát i překvapí - 4 - 5 nejosklivejsich aut DriveTribe 2018 04Tohle jsou nejošklivější auta všech dob podle fandů. „Vítěz” tentokrát i překvapí - 5 - 5 nejosklivejsich aut DriveTribe 2018 05Tohle jsou nejošklivější auta všech dob podle fandů. „Vítěz” tentokrát i překvapí - 6 - 5 nejosklivejsich aut DriveTribe 2018 06

3. Pontiac Aztek

Pokud vůči některému vozu v tomto výběru nemáme nejmenších výhrad, je to právě Aztek. Těžko přitom říci, nač designéři Pontiacu mysleli při jeho navrhování - možná na svržení SsangYongu z trůnu ošklivosti. To se jim rozhodně povedlo, neboť na crossoveru prakticky neexistuje oblast, kterou by šlo označit alespoň za ucházející. Máme tu tedy nevzhlednou příď s prapodivnými světly, dveře, jenž působí jak z jiného vozu, či zadní boční okno neobvyklých tvarů. Výsledkem je auto, které byste vlastně nechtěli potkat ve tmě. Jak tohle auto mohlo vůbec poznat sériovou výrobu, jsme vzpomínali pohledem manažera mateřského koncernu. A také přišla řeč na to, že i když jde o vůz opravdu ohavný, praktický je víc než všechny Škody dohromady.

Tohle jsou nejošklivější auta všech dob podle fandů. „Vítěz” tentokrát i překvapí - 7 - 5 nejosklivejsich aut DriveTribe 2018 07Tohle jsou nejošklivější auta všech dob podle fandů. „Vítěz” tentokrát i překvapí - 8 - 5 nejosklivejsich aut DriveTribe 2018 08Tohle jsou nejošklivější auta všech dob podle fandů. „Vítěz” tentokrát i překvapí - 9 - 5 nejosklivejsich aut DriveTribe 2018 09

2. Fiat Multipla

Není pochyb o tom, že Multipla je ošklivá. Nicméně podobně jako Aztek nabízí i ona nemalou praktičnost, neboť vpředu dokáže usadit hned trojici cestujících. I proto se nakonec stala pro spoustu lidí kultovní záležitostí. Do značné míry tak jde o ekvivalent filmů, které jsou natolik příšerné, že je vlastně řada lidí přijme na milost a následně na ně nedá dopustit. Nic to ale samozřejmě nemění na jejich kvalitách, respektive nekvalitách. Častý vítěz podobných anket ale v tomto případě na „piedestal” nedosáhl.

Tohle jsou nejošklivější auta všech dob podle fandů. „Vítěz” tentokrát i překvapí - 10 - 5 nejosklivejsich aut DriveTribe 2018 10Tohle jsou nejošklivější auta všech dob podle fandů. „Vítěz” tentokrát i překvapí - 11 - 5 nejosklivejsich aut DriveTribe 2018 11Tohle jsou nejošklivější auta všech dob podle fandů. „Vítěz” tentokrát i překvapí - 12 - 5 nejosklivejsich aut DriveTribe 2018 12

1. Nissan Juke

Vítězem se totiž poněkud kontroverzně stal Nissan Juke. Naprosto přiton dokážeme pochopit každého, komu se japonský crossover nelíbí. Pokud jste navíc jeli ve verzi osazené 1,6litrovým benzinovým motorem a automatem CVT, pak jistě víte, že vzhled nemusí být to nejhorší, jízdní vlastnosti takového provedení sestupují ještě níže. Jenže pokud chcete vystoupit z davu, tenhle vůz je na to jako stvořený a spíše než ošklivý je extrémně poplatný japonskému vkusu. Uživatelé Drive Tribe ale volili takto, pokud máte jiný názor, diskuzní ring je volný...

Tohle jsou nejošklivější auta všech dob podle fandů. „Vítěz” tentokrát i překvapí - 13 - 5 nejosklivejsich aut DriveTribe 2018 13Tohle jsou nejošklivější auta všech dob podle fandů. „Vítěz” tentokrát i překvapí - 14 - 5 nejosklivejsich aut DriveTribe 2018 14Tohle jsou nejošklivější auta všech dob podle fandů. „Vítěz” tentokrát i překvapí - 15 - 5 nejosklivejsich aut DriveTribe 2018 15

Zdroj: Drive Tribe

Petr Prokopec

Diskuze 39 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama