Reklama

Úvodní scéna Grand Tour byla tou nejdražší v historii TV. Tady je, oč půjde

Amazon od počátku říká, že Clarkson a spol. mají kromě tvůrčí svobody k dispozici i pořádný balík. Čekají nás proto bombastické záběry.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Úvodní scéna Grand Tour byla tou nejdražší v historii TV. Tady je, oč půjde

4.10.2016 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Amazon od počátku říká, že Clarkson a spol. mají kromě tvůrčí svobody k dispozici i pořádný balík. Čekají nás proto bombastické záběry.

Již za šest týdnů - konkrétně 18. listopadu - bude mít premiéru vůbec první epizoda nového pořadu The Grand Tour. Pod ním je podepsána původní trojka z Top Gearu, tedy Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May. Ti dostali od Amazon Prime TV větší rozpočet, než s jakým měli co do činění dříve, když ještě byli ve službách BBC. A podle toho bude jejich nová automobilová show vypadat.

Dosud jsme si mohli říci třeba o testu „Svaté trojice“ či stanu, který nahradí někdejší pevné studio na aerodromu v Dunsfoldu. Nyní se ven dostaly informace, jež souvisejí s úvodní scénou první epizody. Prý uvidíme spektákl nevídaných rozměrů ve stylu filmového Šíleného Maxe, jehož realizace vyšla na neuvěřitelných 2,5 milionu liber (cca 77,48 mil. Kč).

Scéna byla natočena v kalifornské poušti, přičemž kromě trojice moderátorů je v ní přítomno 150 aut a na 2 000 komparzistů z řad petrolheadů. Právě od nich si bylo možné vyslechnout alespoň něco o tom, co od úvodní scény očekávat. Fotit ani natáčet se na místě nesmělo, takže krom pár záběrů přímo od Clarksona a spol. vám toho zatím moc neukážeme, mluvit ale nikdo nikomu nezakázal.

Ohromující jsou zejména auta, která se na místě sešla. Mezi oněmi 150 vozy bylo také závodní Porsche 919, předválečné Bentley s motorem ze Spitfiru nebo Volvo P1800, kterým jezdil Roger Moore v seriálu The Saint. Bylo tu třeba také Lamborghini Diablo, několik Rolls-Royců, Bugatti Veyron, Pagani Huayra či z dalších moderních aut nový Ford GT, Bentley Bentayga, Ariely Atom a Nomad, BMW i8, M5 a M6, všechny Véčkové Cadillacy, Corvetty, Hellcaty, několik strojů Formule 1 a 3, McLaren P1, Mercedes G65 AMG, Volvo S60 Polestar a nebo bizarnosti jako „busík” od VW ve velikosti skutečného autobusu či pojízdná pirátská loď.

K tomu všemu se přidaly věci jako akrobaté, artisté na chůdách či další věci cirkusového ražení. Nás ale zajímá „čtyřkolová smečka“, která měla podle dostupných informací hodnotu více jak 20 milionů liber (619,83 mil. Kč). Tvrzení, dle kterého můžeme očekávat „nejdražší scénu, jakou jste kdy na malé obrazovce viděli“, tak asi nebude příliš vzdáleno od pravdy.

Pozoruhodné jsou i informace o tom, jak se trio hvězdných moderátorů chovalo - žádné primadony, potřásli si rukou s většinou příchozích a prohodili s kde kým pár slov. Pak se šlo natáčet a celá úvodní scéna by měla vypadat tak, že Clarkson, Hammond a May jedou pouští řídíc tři upravené Fordy Mustang se všemi zmíněnými i nezmíněnými 150 vozy v patách. Pak dorazí ke stanu, kde se za zvuku nové úvodní znělky (ovšem, zde šlo o živou hudbu) pozdraví s davem fyzicky přítomných fanoušků.

Jak všechno vypadá ve skutečnosti, se budeme moci přesvědčit na vlastní oči během oněch šesti týdnů, přičemž živé vstupy Clarkson a spol. natočili během zastávky v jihoafrickém Johannesburgu. S touto lokací je ovšem spojena pouze první epizoda, další již vznikly jinde. Při kalifornském natáčení prý kdosi z davu zvolal: „Nenechte se tentokrát vyhodit!” na což měl Hammond bryskně reagovat slovy: „Teď jsme na internetu, můžeme si dělat co chceme...”

Dodat pak můžeme, že dle spekulací má rozpočet celé show činit více než 160 mil. GBP (4,96 miliardy korun). Tato suma je rozprostřena mezi šestatřicet epizod, což představuje 4,44 milionu liber (137,6 mil. Kč) na jeden díl, a to i včetně platů všech zúčastněných. Ti ale zjevně budou u toho prvního jen paběrkovat, neboť jak jsme si právě řekli, většina financí zamířila na realizaci úvodní scény, jež asi příliš stopáže nezabere.

Úvodní scéna Grand Tour byla tou nejdražší v historii TV. Tady je, oč půjde - 1 - The Grand Tour opening 01
Clarkson na svém účtu na Twitteru jen naznačil, jak bombastická úvodní scéna bude

Úvodní scéna Grand Tour byla tou nejdražší v historii TV. Tady je, oč půjde - 2 - The Grand Tour opening dalsi 02
Místo prvního natáčení na mapě - v Apple Valley měli příznivci show sraz, na místě vpravo se natáčelo

Úvodní scéna Grand Tour byla tou nejdražší v historii TV. Tady je, oč půjde - 3 - The Grand Tour opening dalsi 01
Obrázky si na místě nikdo pořídit nemohl, třeba podepsané klíče od auta si ale někteří odnesli

Úvodní scéna Grand Tour byla tou nejdražší v historii TV. Tady je, oč půjde - 4 - The Grand Tour opening 02Úvodní scéna Grand Tour byla tou nejdražší v historii TV. Tady je, oč půjde - 5 - The Grand Tour opening 03Úvodní scéna Grand Tour byla tou nejdražší v historii TV. Tady je, oč půjde - 6 - The Grand Tour opening 04Úvodní scéna Grand Tour byla tou nejdražší v historii TV. Tady je, oč půjde - 7 - The Grand Tour opening 05
Posloužit dále můžeme spíše záběry s okolnostmi natáčení, zvednutý prach byl vidět na míle daleko...

Úvodní scéna Grand Tour byla tou nejdražší v historii TV. Tady je, oč půjde - 8 - The Grand Tour Aston Rolls Dodge dalsi 01Úvodní scéna Grand Tour byla tou nejdražší v historii TV. Tady je, oč půjde - 9 - The Grand Tour Clarkson Hammond May Amazon 03Úvodní scéna Grand Tour byla tou nejdražší v historii TV. Tady je, oč půjde - 10 - The Grand Tour kvalitnejsi foto 01Úvodní scéna Grand Tour byla tou nejdražší v historii TV. Tady je, oč půjde - 11 - The Grand Tour kvalitnejsi foto 02Úvodní scéna Grand Tour byla tou nejdražší v historii TV. Tady je, oč půjde - 12 - The Grand Tour kvalitnejsi foto 03Úvodní scéna Grand Tour byla tou nejdražší v historii TV. Tady je, oč půjde - 13 - The Grand Tour kvalitnejsi foto 04Úvodní scéna Grand Tour byla tou nejdražší v historii TV. Tady je, oč půjde - 14 - The Grand Tour kvalitnejsi foto 05Úvodní scéna Grand Tour byla tou nejdražší v historii TV. Tady je, oč půjde - 15 - The Grand Tour kvalitnejsi foto 07Úvodní scéna Grand Tour byla tou nejdražší v historii TV. Tady je, oč půjde - 16 - The Grand Tour kvalitnejsi foto 08
...a staršími momentkami z příprav dalších scén

Zdroje: The Sun, Jeremy Clarkson@Twitter, Jalopnik

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše