Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Už víme, proč VW Phaeton nikdo nechce. Prodává se bez světel či interiéru
31.12.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Podle webového konfigurátoru vám VW dodá Phaeton jako polotovar. Kompletní nemá třeba ani nárazník.
Volkswagen Phaeton, nejluxusnější model wolfsburské značky, se dostal na náš nedávný seznam desítky aut, která se stala totálními propadáky. Tyto vozy někdy měly dobrý recept na úspěch, ale přesto neuspěly, jindy se více než omezenému zájmu zákazníků nelze divit.
To je i případ VW Phaeton, velké a komfortní limuzíny, která byla a je pohodlnější alternativou k Audi A8, navíc používala tu nejlepší koncernovou techniku; mezi ní patřil i propracovaný motor V10 TDI nebo benzínovou W12. Přesto nemohlo uspět - v tomto segmentu se nehledí jen na faktické vlastnosti, ale i na image něčeho výjimečného, který značka VW vedle BMW, Mercedesu a spol. prostě nemá.
Dnes už je vůz k mání jen s naftovým třílitrem a po tuctu let na trhu akorát dožívá svou smutnou kariéru. Navzdory výše zmíněnému by se leckdo mohl divit, že na trhu neuspěl a právě pro takové teď máme alternativní vysvětlení. Zákazníci jej možná neodmítají proto, že by nebyl dost dobrý, ale protože jej nedostanete úplný. Některé části na zcela nově poskládaném vozu prostě chybí, a takové auto bude při jeho ceně chtít jen málokdo.
Jak to myslíme, vám nejlépe prozradí přiložené obrázky, ale pokud by vám nepřišly dostatečně výmluvné, zkuste si sami vůz složit v online konfigurátoru českého VW. Jeden z našich čtenářů si v něm všiml, že u Phaetonu může pro „Koncern” typické čachrování s rozsáhlými seznamy příplatkových výbav zajít do extrému - vůz v určitých specifikacích postrádá přední masku, zadní světla či většinu interiéru. Možná jsou za příplatek, možná už nejsou na skladě, auto je ale zkrátka postrádá. Pohrát s aplikací si můžete sami, třeba objevíte i další chybějící součásti.
Samozřejmě se jedná o chybu, zrovna u německé značky jako je VW to ale překvapí. Při Silvestru něco takového pobaví, je to ale zároveň i poněkud smutný odraz toho, že o Phaeton nikdo nestojí - jinak by mu automobilka jistě věnovala větší pozornost, jinak by si chyby jistě někdo všiml. Phaeton zkrátka v nabídce VW jen smutně dožívá, po všech stránkách....
Díky za tip, pane Veselý!


Konfigurátory koncernových značek nejsou dokonalé, v případě Phaetonu to ale zachází skutečně daleko











Volkswagen chtěl ve Phaetonu nabídnout pohodlnější alternativu k Audi A8, „lidový vůz” však Mercedesu třídy S konkurovat dost dobře nemohl
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Holku z Kelly Family, nebo sexbombu v bikinách? Srovnání BMW M5 s nepřiznanou novou „Alpinou B5” dává jasnou odpověď
před hodinou
„Bugatti pro chudé” je novým králem všech pekel. Přepisuje další rekordy akcelerace, okruhů i silnic, pomalé je vedle něj i skutečné Bugatti
23.6.2026
Brutalitu Aston Martinu natočili při testech na okruhu v Portimao. Vypadá jako Batmobil, zní jako staré F1 a je rychlý jako ty nové
21.6.2026
Nové na MotoForum.cz
- Pre Dutch TT: Lídry jsou Bezzecchi, Gonzalez a Quiles 16:00
- Jonas Folger v Mostě s divokou kartou pro Supersport 10:00
- Pedro Acosta je prezentován jako nástupce Pecco Bagnaii včera 17:00
- Pecco Bagnaia a Ducati se po sezóně 2026 rozejdou. včera 16:30
- Dutch TT: Časový plán závodního víkendu v Assenu včera 09:00
Nejčtenější články
Automobilový propadák vietnamského nudlového miliardáře se ukázal v novém, působí přece jen líp
26.5.2026
VW prodává i současný Passat jako sedan. A válí s ním, s cenou od 550 tisíc Kč je to terno
26.5.2026
Volvo po mohutném propadu prodejů přehodnocuje svůj přístup ke kombíkům, najednou mu budou dobré
27.5.2026
Zachránil ji jednou, zachránit ji má i podruhé: Alfa Romeo se po odpískání nesmyslných plánů vrátí s hatchbackem, dostane spalovací motor
27.5.2026
První elektrické Ferrari vzbudilo takový odpor, že poslalo hodnotu firmy dolů o 115 miliard. Tady si ho můžete sami složit
27.5.2026
Živá témata na fóru
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 06.25. 15:54 - řidičBOB
- Letní 225(př) + 255(z) 18-19" - které? 06.25. 14:37 - pavproch
- e89 el. steering - přeprogramování ??? 06.25. 12:12 - pavproch
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 06.24. 21:19 - řidičBOB
- Volvo 06.24. 16:54 - řidičBOB
- BMW Divize 06.23. 10:20 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 06.23. 04:48 - pavproch
- Politický koutek 06.22. 15:36 - mattonecz
