Reklama

Vojáci s bojovým vozidlem dostali smyk a najeli do auta. Podívejte se, co z něj zbylo

BVP je jedním z těch aut, před kterým jsme si všichni rovni. Své o tom může vyprávět starší řidič VW Polo, který jen s obrovským štěstím vyvázl z nehody bez zranění.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Vojáci s bojovým vozidlem dostali smyk a najeli do auta. Podívejte se, co z něj zbylo

26.6.2018 | Petr Prokopec | 16 příspěvků

BVP je jedním z těch aut, před kterým jsme si všichni rovni. Své o tom může vyprávět starší řidič VW Polo, který jen s obrovským štěstím vyvázl z nehody bez zranění.

Na silnici můžete zvlášť v některých koutech světa narazit na rozličné kuriozity. V Africe nejsou výjimkou sloni, ve Švédsku pro změnu můžete zažít losí test v jeho doslovné podobě. Pokud ovšem zamíříte do Ruska, respektive v tomto případě do Běloruska, není neobvyklá kolona vojenské techniky. Místní jsou na takovou podívanou již zvyklí, ovšem i oni tentokráte zažili nemalý šok. Jedno z bojových vozidel pěchoty totiž dostalo smyk a málem zcela sešrotovalo letitý Volkswagen.

Tato situace nebyla jen zachycena na fotografiích, k dispozici je i záznam z dopravní kamery. Víme tedy naprosto přesně, co se na silnici vedoucí z města Grodno do Sopotskina stalo. Jedno BVP vjelo z vedlejší komunikace na tu hlavní vyšší rychlostí, díky čemuž se dostalo do smyku. Již to samo o sobě byla jistě neobvyklá podívaná, ostatně kdy jste naposledy viděli mnohatunový pásák driftovat.

Celá záležitost bohužel neskončila vykrouženým skluzem, nýbrž nevyhnutelným - tedy nárazem do stojícího kombíku. V něm naneštěstí seděla dvojice cestujících, přičemž řidič se v podstatě podruhé narodil - jen díky tomu, že měl opěradlo sedačky spuštěné pomalu do polohy ležmo, se mu vůbec nic nestalo. Postarší muž tak byl za pomoci obsluhy BVP i ostatních řidičů velmi rychle vyproštěn, sám se po nehodě nemohl hnout.

Jeho vůz samozřejmě již takové štěstí neměl, je na odpis, dle běloruského ministra obrany ale dojde ke kompenzaci. Posádka BVP byla z nehody očividně velmi nešťastná a nemuselo nutně jít jen o projev empatie, možná si od vyšších šarží slíznou své. O trestu pro ně se ale již zdroje nezmiňují, minimálně šofér ale volant, či respektive v tomto případě páky nejspíše nějaký ten čas nebude moci vzít do rukou.

Vojáci s bojovým vozidlem dostali smyk a najeli do auta. Podívejte se, co z něj zbylo - 1 - BVP versus Volkswagen 01Vojáci s bojovým vozidlem dostali smyk a najeli do auta. Podívejte se, co z něj zbylo - 2 - BVP versus Volkswagen 02Vojáci s bojovým vozidlem dostali smyk a najeli do auta. Podívejte se, co z něj zbylo - 3 - BVP versus Volkswagen 03Vojáci s bojovým vozidlem dostali smyk a najeli do auta. Podívejte se, co z něj zbylo - 4 - BVP versus Volkswagen 04Vojáci s bojovým vozidlem dostali smyk a najeli do auta. Podívejte se, co z něj zbylo - 5 - BVP versus Volkswagen 05Vojáci s bojovým vozidlem dostali smyk a najeli do auta. Podívejte se, co z něj zbylo - 6 - BVP versus Volkswagen 06Vojáci s bojovým vozidlem dostali smyk a najeli do auta. Podívejte se, co z něj zbylo - 7 - BVP versus Volkswagen 07Vojáci s bojovým vozidlem dostali smyk a najeli do auta. Podívejte se, co z něj zbylo - 8 - BVP versus Volkswagen 08Vojáci s bojovým vozidlem dostali smyk a najeli do auta. Podívejte se, co z něj zbylo - 9 - BVP versus Volkswagen 09Vojáci s bojovým vozidlem dostali smyk a najeli do auta. Podívejte se, co z něj zbylo - 10 - BVP versus Volkswagen 10
I toto se může stát na běloruských silnicích. Řidič Pola může hovořit o obrovském štěstí, že z nehody vyvázl zcela nezraněn

Zdroj: AutoGrodno.by

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 16 příspěvků

Reklama
Reklama

Autobazar

zobrazit vše