Reklama

VW říká, že změní svět elektromobilem za cenu běžného auta. Co za tím vězí?

Rozmach elektromobilů brzdí hlavně dvě věci - omezený dojezd spojený s dlouhou dobou nabíjení a vysoké ceny. To druhé prý VW už vyřešil.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

VW říká, že změní svět elektromobilem za cenu běžného auta. Co za tím vězí?

21.4.2017 | Petr Prokopec | 10 příspěvků

Rozmach elektromobilů brzdí hlavně dvě věci - omezený dojezd spojený s dlouhou dobou nabíjení a vysoké ceny. To druhé prý VW už vyřešil.

Kauza Dieselgate přiměla koncern VW Group ke změně strategie. V centru pozornosti je nyní především elektromobilita, o kterou se Němci dříve skoro nezajímali. Do roku 2025 bychom se tak měli dočkat hned třiceti novinek s alternativním pohonem, přičemž prvním takovým koncernovým vozem se stane Audi E-Tron. Jeho koncepční verzi jsme si mohli prohlédnout při šanghajské premiéře, a to po boku podobně koncipovaných studií Škoda Vision E a Volkswagen I.D. Crozz.

Všechny tyto vozy jsou postaveny na platformě MEB, která byla vyvinuta právě pro elektromobily. Architekturu budou používat všechny koncernové značky, které se tímto směrem vydají, což přispěje k rozmělnění vstupních nákladů. Dle šéfa divize elektrických vozů Volkswagenu Christiana Sengera právě proto dojde k snížení pořizovacích cen na úroveň aut osazených konvenčním spalovacím ústrojím.

„Díky tomu, že nabídneme naše elektromobily za ceny podobné těm, jaké se platí za vozy se spalovacími motory, zcela změníme pravidla hry,“ upřesňuje situaci Senger. Zároveň dodává, že dosaženo toho bylo právě „obrovským pokrokem“ v rámci redukce produkčních nákladů. V to můžeme počítat nejen modulární architekturu, ale také levnou pracovní sílu - řada aut se totiž bude vyrábět v Číně.

Právě na největší trh světa se Volkswagen se svou elektrickou ofenzivou hodlá zaměřit především. Tamní vlád se rozhodla výrazným způsobem bojovat proti smogu, prodej elektromobilů tedy bude do budoucna v této zemi prioritou. U toho Němci nehodlají chybět, přičemž opírat se budou hlavně o svou dlouholetou spolupráci s čínským gigantem SAIC.

I přes plánovaný rozvoj elektromobility, hlavně na největším trhu světa, se Volkswagen drží nohama pevně na zemi. Do roku 2025 totiž chce prodat „jen“ milion elektrifikovaných vozů. Odhady pro letošek přitom počítají s 950 000 registracemi, což představuje meziroční zlepšení o 26 procent. Jde ale o souhrnné prodeje všech výrobců elektrických aut na celém světě, a to i včetně těch hybridních.

Dostat se k milionu prodaných ryzích elektromobilů pod střechou jednoho výrobce se tedy v tuto chvíli zdá být nekonečně vzdálenou metou. V příštích letech sice zájem má růst, ovšem nikoliv raketovým tempem. Je nicméně otázkou, co na tom mohou změnit relativně dostupné a dobře fungující elektrické modely z dílny velké automobilky. Aktuálně se totiž stále bavíme o drahé zábavě, použitelný elektromobil s cenou Golfu by ale vnímání jistě změnil. Je nicméně otázkou, jestli je VW schopen v dohledné době něco takového v masovém měřítku skutečně nabídnout...

VW říká, že změní svět elektromobilem za cenu běžného auta. Co za tím vězí? - 1 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 01VW říká, že změní svět elektromobilem za cenu běžného auta. Co za tím vězí? - 2 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 02VW říká, že změní svět elektromobilem za cenu běžného auta. Co za tím vězí? - 3 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 03VW říká, že změní svět elektromobilem za cenu běžného auta. Co za tím vězí? - 4 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 04VW říká, že změní svět elektromobilem za cenu běžného auta. Co za tím vězí? - 5 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 05VW říká, že změní svět elektromobilem za cenu běžného auta. Co za tím vězí? - 6 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 06VW říká, že změní svět elektromobilem za cenu běžného auta. Co za tím vězí? - 7 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 07VW říká, že změní svět elektromobilem za cenu běžného auta. Co za tím vězí? - 8 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 08VW říká, že změní svět elektromobilem za cenu běžného auta. Co za tím vězí? - 9 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 09VW říká, že změní svět elektromobilem za cenu běžného auta. Co za tím vězí? - 10 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 10VW říká, že změní svět elektromobilem za cenu běžného auta. Co za tím vězí? - 11 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 11VW říká, že změní svět elektromobilem za cenu běžného auta. Co za tím vězí? - 12 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 12VW říká, že změní svět elektromobilem za cenu běžného auta. Co za tím vězí? - 13 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 13VW říká, že změní svět elektromobilem za cenu běžného auta. Co za tím vězí? - 14 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 14VW říká, že změní svět elektromobilem za cenu běžného auta. Co za tím vězí? - 15 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 15VW říká, že změní svět elektromobilem za cenu běžného auta. Co za tím vězí? - 16 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 16VW říká, že změní svět elektromobilem za cenu běžného auta. Co za tím vězí? - 17 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 17VW říká, že změní svět elektromobilem za cenu běžného auta. Co za tím vězí? - 18 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 18VW říká, že změní svět elektromobilem za cenu běžného auta. Co za tím vězí? - 19 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 19VW říká, že změní svět elektromobilem za cenu běžného auta. Co za tím vězí? - 20 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 20VW říká, že změní svět elektromobilem za cenu běžného auta. Co za tím vězí? - 21 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 21VW říká, že změní svět elektromobilem za cenu běžného auta. Co za tím vězí? - 22 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 22VW říká, že změní svět elektromobilem za cenu běžného auta. Co za tím vězí? - 23 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 23VW říká, že změní svět elektromobilem za cenu běžného auta. Co za tím vězí? - 24 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 24VW říká, že změní svět elektromobilem za cenu běžného auta. Co za tím vězí? - 25 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 25VW říká, že změní svět elektromobilem za cenu běžného auta. Co za tím vězí? - 26 - VW I.D. Crozz 2017 prvni sada 26
Volkswagen I.D. Crozz je nejnovějším elektrickým konceptem značky. Následovat jej má celá řada produkčních novinek

Zdroj: Car Advice

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše