Reklama

10 aut, která si majitelé nechávají nejdéle: s těmito nemohou být problémy

Čím problematičtější nějaké auto je, tím rychleji se ho chcete zbavit - a naopak. Statistika, jaká auta si majitelé nechávají dlouho, tedy řekne hodně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

10 aut, která si majitelé nechávají nejdéle: s těmito nemohou být problémy

16.5.2017 | Marek Bednář | 19 příspěvků

Čím problematičtější nějaké auto je, tím rychleji se ho chcete zbavit - a naopak. Statistika, jaká auta si majitelé nechávají dlouho, tedy řekne hodně.

Jsou auta, u kterých se nemůžete dočkat chvíle, kdy je zase prodáte. A naopak jsou auta, která si koupíte, nechcete je vyměnit za nic jiného a dál je pošlete až v momentě, kdy z nějakého důvodu není zbytí. Taková se najdou mezi novými vozy i mezi ojetinami a v řadě případů to bude individuální - jeden bude dlouho jezdit s modelem, se kterým má druhý jen a jen špatné zkušenosti.

Pokud u nějakého auta má většina lidí dobré zkušenosti a naopak u jiného má většina majitelů zkušenosti špatné, o kvalitě a spolehlivosti vozu to nutně vypovídá. Proto máme-li před sebou statistiku, jaká auta si lidé nechávají nejdéle, můžeme z ní vyvodit, že auta na jejích prvních místech jsou v průměru lepší než ta další v pořadí.

Samozřejmě to neplatí univerzálně. Může vám nejvíce vyhovovat páté, sedmé, sedmdesáté auto z tohoto nebo podobného žebříčku, a naopak první tři vám při testovací jízdě přišly špatné z toho nebo onoho důvodu. To, na co se v tabulce díváme, je statistika ukazující vozy, které vyhovují největšímu množství lidí.

Proto je zajímavé vidět, jaká auta si lidé nechají nejdéle, když si je koupí nová. O statistiku, jejíž výstup si můžete prohlédnout v tabulce níže, se postarala společnost iSeeCars, která analyzovala nabídku 15,7 milionu ojetých aut prodávaných prvními majiteli a zprůměrovala data o stáří jednotlivých vozů. My jsme z ní vybrali pro nás relevantní modely a toto je výsledek.

10 aut, která si první majitelé nechávají nejdéle

10 aut, která si majitelé nechávají nejdéle: s těmito nemohou být problémy - 1 - Auta ktera si majitele nechvaji nejdele tab1

Celkový průměr délky vlastnictví prvním majitelem byl v rámci osobních aut 7,2 roku, což je obecně docela dost. Ale to je průměr - spoustu aut si lidé nechávají v průměru pár let, jedno i přes deset. Tím je Toyota Land Cruiser, celkový vítěz této statistiky. Dost vysoko jsou také auta, která si lidé nekupují na každý den, nýbrž spíš jako občasné hračky - Porsche Boxster nebo Chevrolet Corvette.

O úspěchu nicméně můžou hovořit značky Volkswagen a Mazda. I když, jak se to vezme - je-li cílem prodávat každé tři, čtyři roky majiteli stávajícího Passatu nějakou novou verzi, ať už facelift nebo novou generaci, přes osm let průměrné délky vlastnictví asi velké vítězství nepředstavuje. Na druhou stranu, fakt, že jsou na tomto žebříčku, naznačuje něco o nadprůměrné odolnosti těchto aut a schopnosti fungovat „jako zamlada” po dlouhá léta.

Pochopitelně, vaše zkušenosti mohou být docela jiné, a tak budeme rádi, když se o ně s námi podělíte. Pokud jste si koupili nové auto, jak dlouho jste si jej nechali? A když jste jej po delším čase prodali, co bylo důvodem? Těšíme se na vaše pohledy...

10 aut, která si majitelé nechávají nejdéle: s těmito nemohou být problémy - 2 - toyota land cruiser 200 10nejdelprvmaj 0110 aut, která si majitelé nechávají nejdéle: s těmito nemohou být problémy - 3 - toyota land cruiser 200 10nejdelprvmaj 0210 aut, která si majitelé nechávají nejdéle: s těmito nemohou být problémy - 4 - toyota land cruiser 200 10nejdelprvmaj 0310 aut, která si majitelé nechávají nejdéle: s těmito nemohou být problémy - 5 - porsche boxster s 981 10nejdelprvmaj 0110 aut, která si majitelé nechávají nejdéle: s těmito nemohou být problémy - 6 - porsche boxster s 981 10nejdelprvmaj 0210 aut, která si majitelé nechávají nejdéle: s těmito nemohou být problémy - 7 - porsche boxster s 981 10nejdelprvmaj 0310 aut, která si majitelé nechávají nejdéle: s těmito nemohou být problémy - 8 - mercedes slk 250 r172 10nejdelprvmaj 0110 aut, která si majitelé nechávají nejdéle: s těmito nemohou být problémy - 9 - mercedes slk 250 r172 10nejdelprvmaj 0210 aut, která si majitelé nechávají nejdéle: s těmito nemohou být problémy - 10 - mercedes slk 250 r172 10nejdelprvmaj 03
Toyota Land Cruiser, Porsche Boxster a Mercedes SLK patří k autům, která si první majitelé v USA nechávají nejdéle

Zdroj: iSeeCars

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 19 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše