Reklama

Na Slovensku mají nový obrněný radar. I přes svou bytelnost může stát kdekoli

Vypadá jako stacionární měřič rychlosti, ale není jím. Je to prakticky nezničitelný radar příjemného jména Alice, který se může zasloužit o méně příjemné chvilky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Na Slovensku mají nový obrněný radar. I přes svou bytelnost může stát kdekoli

6.12.2017 | Mirek Mazal | 20 příspěvků

Vypadá jako stacionární měřič rychlosti, ale není jím. Je to prakticky nezničitelný radar příjemného jména Alice, který se může zasloužit o méně příjemné chvilky.

Čeští policisté na pořádek na silnicích dohlížejí hlavně skrze měření rychlosti. Ruku v ruce s tím jde i aktivita měst, která na svém území s oblibou instalují pevné radary. Ostatní nevhodné a často nebezpečnější chování řidičů je přehlíženo. Situace je podobná na sousedním Slovensku, kde do ulic Bratislavy poslali obrněnou obludu, které se řidič dřív lekne, než ho změří.

Mobilní radar je na přívěsu, který můžete za autem dotáhnout na místo, kde ho obsluha nainstaluje. Vypadá jako špatně stlučená plechová budka na kolečkách, ale ve skutečnosti je to promyšlený měřící mechanismus radaru s fotoaparátem, který zvládne měřit rychlost, kontrolovat neoprávněné užití jízdních pruhů a při tom všem zaznamenat registrační značky. Na baterie vydrží samovolně sloužit pět dní.

Výrobce zjevně tušil, že radar nebude vyvolávat zrovna sympatie, proto obal vyrobil z neprůstřelného materiálu, který doplnil i automatické hlášení, pokud se někdo měřící vozík pokusí poškodit. O nezničitelné pohyblivé budce jsme ostatně psali už dříve, tehdy ale měla být nasazena pouze ve Francii. Teď je doslova za humny.

Právě kvůli své podobě vytváří dojem, že jde o stacionární měřič a další den jej najdete tam, co včera, ale není tomu tak - jeho umístění v Bratislavě a okolí se bude měnit podle potřeby. Obrázky níže zachycují jeho ostré nasazení na ulici Pražská přímo v Bratislavě a na pár dalších místech tak, jak jej nahlásili uživatelské aplikace Google Waze. Právě ti ale měli tendenci označovat jej za pevné měření.

Při všem ostatním, co je třeba na silnici sledovat, si tedy dávejte pozor i na toto zařízení - setkání s ním může mít nepříjemné následky. O tom, že by bylo používáno kdekoli v České republice, nemáme zprávy, ale na Slovensko to není daleko a i mezi našimi čtenáři se najde dost těch, kteří mají Slovenskou republiku za svůj domov...

Na Slovensku mají nový obrněný radar. I přes svou bytelnost může stát kdekoli - 1 - Radar Alice Slovensko 01Na Slovensku mají nový obrněný radar. I přes svou bytelnost může stát kdekoli - 2 - Radar Alice Slovensko 02Na Slovensku mají nový obrněný radar. I přes svou bytelnost může stát kdekoli - 3 - Radar Alice Slovensko 03
Na těchto fotkách vidíme radar přímo na Slovensku

Na Slovensku mají nový obrněný radar. I přes svou bytelnost může stát kdekoli - 4 - enforcement trailer neprustrelny radar 01Na Slovensku mají nový obrněný radar. I přes svou bytelnost může stát kdekoli - 5 - enforcement trailer neprustrelny radar 02Na Slovensku mají nový obrněný radar. I přes svou bytelnost může stát kdekoli - 6 - enforcement trailer neprustrelny radar 03Na Slovensku mají nový obrněný radar. I přes svou bytelnost může stát kdekoli - 7 - enforcement trailer neprustrelny radar 04Na Slovensku mají nový obrněný radar. I přes svou bytelnost může stát kdekoli - 8 - enforcement trailer neprustrelny radar 05Na Slovensku mají nový obrněný radar. I přes svou bytelnost může stát kdekoli - 9 - enforcement trailer neprustrelny radar 06Na Slovensku mají nový obrněný radar. I přes svou bytelnost může stát kdekoli - 10 - enforcement trailer neprustrelny radar 07Na Slovensku mají nový obrněný radar. I přes svou bytelnost může stát kdekoli - 11 - enforcement trailer neprustrelny radar 08Na Slovensku mají nový obrněný radar. I přes svou bytelnost může stát kdekoli - 12 - enforcement trailer neprustrelny radar 09Na Slovensku mají nový obrněný radar. I přes svou bytelnost může stát kdekoli - 13 - enforcement trailer neprustrelny radar 10Na Slovensku mají nový obrněný radar. I přes svou bytelnost může stát kdekoli - 14 - enforcement trailer neprustrelny radar 11
Zde je detailněji ke spatření na starších prezentačních fotkách


Na tomto snímku můžete radar vidět přímo v Bratislavě na Pražské ulici


Starší video ukazující možnosti radaru Alice

Zdroje: Waze Slovensko@Facebook, Fórum Autoforum.cz

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 20 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama