Přestaňte vyhazovat cokoli z jedoucího auta, další případ málem zabil malou dívku

Mnozí řidiči bohužel nedokáží odolat pokušení „uklidit si” v autě třeba hned po dopití nápoje v láhvi a prázdný obal hází z okna. Možné důsledky připomíná tento případ.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Přestaňte vyhazovat cokoli z jedoucího auta, další případ málem zabil malou dívku

4.6.2019 | Mirek Mazal

Mnozí řidiči bohužel nedokáží odolat pokušení „uklidit si” v autě třeba hned po dopití nápoje v láhvi a prázdný obal hází z okna. Možné důsledky připomíná tento případ.

Tragický případ připomíná, že vyhazovat cokoliv z auta je čirý nerozum. Setkáváme se s tímto nešvarem velice často, a tak není divu, že prostor kolem silnic někdy připomíná spíše smetiště.Mluvčí Pražských služeb potvrdil, že ve městech zásobují odpadem okolí cest zejména kuřáci a jejich nedopalky. Bohužel se stává, že za špačkem cigarety často putuje i krabička cigaret, postěžoval si Radim Mana. Policie je nečinná, na podobné nešvary se dávno nesoustředí.

Pohledem na krajnice skoro jakékoli frekventovanější komunikaci je vidět, že příroda - a s ní my všichni - se musí potýkat i s mnohem horšími věcmi. Po krajích se válí kusy věcí z rozmanitého materiálu, chvílemi se člověk opravdu cítí jako na skládce. Nepořádek je ale pořád ten méně závažný dopad, třebaže se s ním musí potýkat každý z nás.

Než takto odhozené věci skončí u krajnice, musí nejprve letět vzduchem a právě v tu chvíli mohou někoho zranit. Jeden takový případ před pár dny málem zabil pětiletou dívku. Řidič nebo spolujezdec dopil a lahev poslal oknem ven. Prázdný obal bohužel trefil kolemjdoucí slečnu na pěší cestě domů. Předškolačka Karla Herrera utrpěla zranění obličeje a upadla zakrvácená na zem. Vyšetření v nemocnici odhalilo členité zlomeniny lebky a frakturu klíční kosti. Četné následky mohly vést k ohrožení na životě, sdělili lékaři.

Incident na vlastní oči viděl bratr holčičky, který křikem zaujal okolí a postaral se o přivolání pomoci. Předmět údajně vyletěl z projíždějícího SUV, řidič se ani nepokusil přibrzdit, natož aby poskytl základní ošetření - patrně si vůbec nevšiml, že se z odhozené lahve stal nebezpečný projektil. Nezodpovědnému řidiči nyní hrozí trest odnětí svobody až 3 roky a nejen proto apelujeme na každého řidiče, aby si úklid ve voze nechal třeba na chvíle, kde zastaví u čerpací stanice - házet cokoli, ale skutečně cokoli z auta je prostě nesmysl, ve vysoké rychlosti se může nebezpečným předmětem stát klidně i víčko od láhve, natož pak láhev sama.


Přestaňte vyhazovat cokoli z jedoucího auta, další případ málem zabil malou dívku - 1 - Vyhozeni veci z jedouciho auta foto 07Přestaňte vyhazovat cokoli z jedoucího auta, další případ málem zabil malou dívku - 2 - Vyhozeni veci z jedouciho auta foto 08Přestaňte vyhazovat cokoli z jedoucího auta, další případ málem zabil malou dívku - 3 - Vyhozeni veci z jedouciho auta foto 09Přestaňte vyhazovat cokoli z jedoucího auta, další případ málem zabil malou dívku - 4 - Vyhozeni veci z jedouciho auta foto 10
Lidé stále vyhazují věci z auta, jeden takový předmět přizabil malou Američanku

Zdroj: Abc7chicago

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama