Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Kupuje Mercedes Aston Martin?
5.4.2008 | Mirek Brokeš | Přidat příspěvek
Příští rok skončí spolupráce Mercedesu s anglickou firmou McLaren při výrobě sepersportovního SLR. Co ji nahradí?
Mercedes McLaren SLR, supersport, který si nikdy nezískal takovou popularitu, v jakou doufal výrobce. A tak poněkud, dřív, než bylo plánováno, bude jeho výroba zastavena a Mercedes bude muset přijít s něčím jiným. Původně bylo oznámeno, že se o produkci náhrady postará divize AMG, ale teď to vše vypadá úplně jinak.
V únoru tohoto roku prohlásil Adham Charonoglu pracující pro majitele Astonu, kuwaitskou firmu DAR, že by Aston a Mercedes mohli spolupracovat na v celé řadě oblastí, vývojem motorů počínaje a celých aut konče. A zdá se, že ve Stuttgartu se tato myšlenka ujala a dokonce přerostla v úvahy o převzetí Astonu.
Podobné spojení by prospělo oboum stranám, protože Astonu by to zajistilo podporu silného partnera nejen ve finanční, ale i technické oblasti. A naopak, Aston-Martin je prestižní značkou mající dlouhodobé zkušenosti se sportovními auty postavenými na hliníkové platformě. To by se velmi hodilo při vývoji příští generace Mercedesu SL.
Prozatím je vše ve stadiu šeptandy, nikdo nic neřekl oficiálně. Já osobně tomu docela věřím, protože by podobné spojení dávalo velký smysl.
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Ironie osudu: Údajně terénní Kia selhala a zůstala uvíznutá v oblasti, po které je pojmenována
včeraMechanik rozebral legendární výkonný motor Toyoty po najetí 668 tisíc km a ukázal, jak vypadá zevnitř
2.10.2025Šéf Bugatti ukázal svou soukromou sbírku aut. Je to smečka k pohledání, závidět mu budete jedno každé z nich
30.9.2025
Nové na MotoForum.cz
- Sprint vyhrál Bezzecchi, 7. M. Marquez včera 10:12
- PP získal Moreira, 18. Salač včera 10:09
- "Malý" Fernandez získal PP, 9. Rueda včera 10:06
- MotoGP-Quali Lombok: Aprilia v hlavní roli – Marquez 9. včera 10:00
- Test Honda Forza 750: sportovní maxiskútr 3.10.2025
Nejnovější články
Sympatické kompaktní Hyundai si jako ojetina velmi dobře drží cenu, navzdory jeho velikosti ho totiž hned tak něco nerozhází
včeraDnes nadpozemský Koenigsegg zvažuje nabídnout také dostupný model, motor pro něj má už hotový
včeraNěmecký gigant propustí 7 600 lidí z „elektrické divize”. Už teď ví, že je nebude potřebovat ani za 5 let
včeraNadšenec ukázal, proč je „Sennova” Honda taková ikona. Se supersportem najel 21 tisíc km jako nic, byl až za Polárním kruhem
včeraIronie osudu: Údajně terénní Kia selhala a zůstala uvíznutá v oblasti, po které je pojmenována
včera
Živá témata na fóru
- Politický koutek 10.04. 20:21 - Stepan
- BMW Divize 10.04. 19:11 - Brus
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 10.04. 14:31 - Truck Daškam
- Mazda MX5 (Miata) 10.04. 11:32 - jerry
- Policejní kontroly a měření 10.02. 17:20 - řidičBOB
- Řidiči, co to mají v ruce... 10.02. 15:50 - řidičBOB
- Onboard videa 10.01. 21:22 - Truck Daškam
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 10.01. 20:12 - řidičBOB