Alfa Romeo 4C na živých fotkách z Frankfurtu, dojde ve i na verzi GTA?

Do začátku IAA ve Frankfurtu zbývají necelé dva dny. To ale znamená, že si na výstavišti pohotový fotograf nemůže přijít na své už nyní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Alfa Romeo 4C na živých fotkách z Frankfurtu, dojde ve i na verzi GTA?

12.9.2011 | Miro Mihálik | 1 příspěvek

Alfa Romeo 4C na živých fotkách z Frankfurtu, dojde ve i na verzi GTA?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Do začátku IAA ve Frankfurtu zbývají necelé dva dny. To ale znamená, že si na výstavišti pohotový fotograf nemůže přijít na své už nyní.

Letošní frankfurtský autosalon provází úniky všemožných materiálů snad již od ohlášení data jeho konání, a tak ani nepřekvapí, že i první živé fotky vystavovaných novinek máme ještě před jeho začátkem. Tyto získal holandský Autojunk od člověka, jenž se vyskytl před v jednom z pavilonů právě ve chvíli, kdy italská značka Alfa Romeo vybalovala svůj nový malý zázrak, který by mohl docela napravit její pošramocenou reputaci.

Pokud jste z nějakého důvodu až dosud model 4C neregistrovali, vězte, že jde o auto s neobvykle nízkou hmotností jen 850 kg. K tomu přidává kompaktní přeplňovaný čtyřválec 1750 TBi s výkonem 200 koní a to znamená, že tady máme vůz s výkonovou hmotností 235 koní na tunu. Pro srovnání je to hodnota velmi blízká třeba Porsche Cayman S.

Zní to velmi pěkně, mnohem méně už to, že tady zřejmě máme pořád jen koncepční studii bez konkrétního termínu, kdy se konečně změní v sériový automobil. Zatím tedy můžeme obdivovat pouze nový lak karoserie nazvaný Fluid Metal. I když...

Některé zdroje připouští (a my už o tom taky psali ještě před Ženevou), že Alfa přiveze do Frankfurtu kromě „základního“ typu ještě ostřejší verzi 4C GTA s výkonem zvýšeným na 265 koní a věřte nebo ne, tato hodnota by malou Alfu posunula poměrem výkonu k hmotnosti do vyšší ligy, přesněji řečeno na úroveň devětsetjedenáctky Turbo. Více již v úterý.


Alfa Romeo 4C na živých fotkách z Frankfurtu, dojde ve i na verzi GTA? - 1 - Alfa Romeo 4C 01Alfa Romeo 4C na živých fotkách z Frankfurtu, dojde ve i na verzi GTA? - 2 - Alfa Romeo 4C 02Alfa Romeo 4C na živých fotkách z Frankfurtu, dojde ve i na verzi GTA? - 3 - Alfa Romeo 4C 03Alfa Romeo 4C na živých fotkách z Frankfurtu, dojde ve i na verzi GTA? - 4 - Alfa Romeo 4C 04Alfa Romeo 4C na živých fotkách z Frankfurtu, dojde ve i na verzi GTA? - 5 - Alfa Romeo 4C 05Alfa Romeo 4C na živých fotkách z Frankfurtu, dojde ve i na verzi GTA? - 6 - Alfa Romeo 4C 06Alfa Romeo 4C na živých fotkách z Frankfurtu, dojde ve i na verzi GTA? - 7 - Alfa Romeo 4C 07Alfa Romeo 4C na živých fotkách z Frankfurtu, dojde ve i na verzi GTA? - 8 - Alfa Romeo 4C 08Alfa Romeo 4C na živých fotkách z Frankfurtu, dojde ve i na verzi GTA? - 9 - Alfa Romeo 4C 09Alfa Romeo 4C na živých fotkách z Frankfurtu, dojde ve i na verzi GTA? - 10 - Alfa Romeo 4C 10
Může i tohle verze být GTA? Žádné takové označení na voze není, ale kdo ví...

Zdroj: Autojunk.nl

Miro Mihálik

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.