Alfa Romeo Giulia QV konečně našla přemožitele, i když je papírově horší (video)

Giula QV opět prokázala, že s Němci vytře podlahu, kdykoliv se ji zachce. Jenže svět rychlých sedanů nejsou jen německé stroje.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Alfa Romeo Giulia QV konečně našla přemožitele, i když je papírově horší (video)

3.5.2017 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Alfa Romeo Giulia QV konečně našla přemožitele, i když je papírově horší (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Giula QV opět prokázala, že s Němci vytře podlahu, kdykoliv se ji zachce. Jenže svět rychlých sedanů nejsou jen německé stroje.

Nikoho už dnes není potřeba přesvědčovat o tom, že Alfa Romeo Giulia QV je nadmíru rychlým vozem nejen na papíře, ale také v reálném světě. Zejména německé sportovně laděné sedany si ve sprintech dává k snídani, kdykoliv se jí zamane. Existuje tedy mezi sériově vyráběnými sedany této třídy vůbec nějaká konkurence, která by se 510 italským koním mohla postavit? To zkusili zjistit australští novináři.

Giulia Quadrifoglio Verde se proto společně s BMW M3 a Mercedesem-AMG C 63 vydala k protinožcům, kde nejprve proti sobě nastoupily oba německé vozy. Přestože papír naznačoval spíše výhru mnichovského vozu, sice má nižší výkon a menší motor, zároveň je ale výrazně lehčí, vyhrálo C 63.

AMG bylo na čtvrtmíli rychlejší, postoupilo tedy do užšího výběru, kde se utkalo s Alfou. Ta má stejný výkon, tedy 510 koní, nicméně také o zhruba 200 kilo nižší hmotnost. Není tedy divu, že Mercedes opětovně převálcovala. Byla tedy zvolena vítězem „evropského vyřazovacího kola“, v dalším už se utkala s australským rekordmanem.

Zvoleným vozem je HSV GTS R W1. Za tímto krkolomným označením se skrývá labutí píseň Holdenu Commodore, respektive generace VF, jež používá platformu Zeta s pohonem zadní nápravy. Tu roztáčí 6,2litrový osmiválec LS9, který dává 645 koní a 815 Nm, tedy citelně vyšší výkon i točivý moment než u Alfy.

Jenže HSV je i těžké, váží 1 850 kilogramů, tedy nejvíce z představené čtveřice. Dle technických parametrů stovku zdolá za 4,1 sekundy, což znamená papírově nejhorší čas. Zodpovědná je za něj samozřejmě i šestistupňová převodovka Tremec, která je jediným manuálem použitým v rámci těchto sprintů.

Holden by tedy vlastně neměl mít šanci, historie nám ale již mnohokrát ukázala, že teorie a praxe nejsou vždy totéž. Giulia QV tedy nakonec našla přemožitele, byť musíme dodat, že GTS R W1 je koncem jedné evoluční linie. Standardní Quadrifoglio Verde lze na druhé straně považovat za počátek, z něhož speciály teprve vzejdou.

Bude tedy zajímavé sledovat, kam - a vlastně tedy zda vůbec - se Alfa v příštích letech posune. S HSV GTS R W1 ale již znovu soupeřit nebude, toto provedení je totiž limitovanou edicí, která vznikla v 300 kusech, jež se budou vyrábět pouze do letošního září. Samotná generace VF pak vydrží v produkci jen o měsíc déle, bohužel...


Alfa Romeo Giulia QV konečně našla přemožitele, i když je papírově horší (video) - 1 - Alfa Romeo Giulia QV drag race Car Advice 01Alfa Romeo Giulia QV konečně našla přemožitele, i když je papírově horší (video) - 2 - Alfa Romeo Giulia QV drag race Car Advice 02Alfa Romeo Giulia QV konečně našla přemožitele, i když je papírově horší (video) - 3 - Alfa Romeo Giulia QV drag race Car Advice 03Alfa Romeo Giulia QV konečně našla přemožitele, i když je papírově horší (video) - 4 - Alfa Romeo Giulia QV drag race Car Advice 04Alfa Romeo Giulia QV konečně našla přemožitele, i když je papírově horší (video) - 5 - Alfa Romeo Giulia QV drag race Car Advice 05Alfa Romeo Giulia QV konečně našla přemožitele, i když je papírově horší (video) - 6 - Alfa Romeo Giulia QV drag race Car Advice 06Alfa Romeo Giulia QV konečně našla přemožitele, i když je papírově horší (video) - 7 - Alfa Romeo Giulia QV drag race Car Advice 07Alfa Romeo Giulia QV konečně našla přemožitele, i když je papírově horší (video) - 8 - Alfa Romeo Giulia QV drag race Car Advice 08Alfa Romeo Giulia QV konečně našla přemožitele, i když je papírově horší (video) - 9 - Alfa Romeo Giulia QV drag race Car Advice 09Alfa Romeo Giulia QV konečně našla přemožitele, i když je papírově horší (video) - 10 - Alfa Romeo Giulia QV drag race Car Advice 10
Alfa znovu prokázala nadvládu nad BMW a Mercedesem. Na labutí píseň Holdenu VF Commodore ale nestačí, a to celkem jednoznačně

Petr Prokopec

Diskuze 4 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.