Američan zkusil policii ujet v prťavém a slabém Smartu, kupodivu uspěl

Malý a slabý prcek vypadá jako ta nejhorší možná volba pro honičky s policií, tentokrát ale David Goliáše porazil, jenže pouze v prvním kole.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Američan zkusil policii ujet v prťavém a slabém Smartu, kupodivu uspěl

23.4.2020 | Petr Prokopec

Američan zkusil policii ujet v prťavém a slabém Smartu, kupodivu uspěl

/

Malý a slabý prcek vypadá jako ta nejhorší možná volba pro honičky s policií, tentokrát ale David Goliáše porazil, jenže pouze v prvním kole.

Američané jsou velcí milovníci policejních honiček. Stačí tedy, aby se nějaká odehrávala, a rázem jsou přerušována regulérní vysílání a dokonce se i sází na výsledek. Jedna taková akce se uskutečnila před několika málo hodinami ve Phoenixu. Policie byla přivolána na parkoviště před obchodním domem WalMart, kde se pohyboval muž, který měl hlasitě pořvávat. Co bylo důvodem a jaká slova vykřikoval, není v tuto chvíli známo. Nicméně s muži zákona se tento podezřelý odmítl bavit a místo toho nasedl do svého vozu a odjel. Policie jej ihned následovala, což ale muže přimělo ke zvýšení tempa. Kromě toho také projel několik křižovatek na červenou.

Celá záležitost ihned upoutala pozornost médií, a to nikoliv jen proto, že Američané honičky obecně milují. Důvodem byl také fakt, že podezřelý muž se pokusil policii disponující osmiválcovými vozy uprchnout ve Smartu ForTwo. Tedy v tříválcovém prckovi, jehož nejvyšší rychlost až tak dalece nepřesahuje povolené dálniční maximum. Jinými slovy jde asi o tu nejhorší možnou volbu, neboť stačí jediné drcnutí a Smart je mimo hru. Na něco takového ale nakonec nedošlo.

Kupodivu ovšem nedošlo ani na žádnou větší akci, jakkoliv měla policie při stíhání nasadit i pásy z hřeby. Těm se ale muž zjevně při své více než hodinu trvající jízdě vyhnul. Policie pak jeho nahánění dokonce i vzdala. Ovšem pro hříšníka vše nakonec neskončilo dobře, zastaven měl být mimo kamery a posléze zamířil do cely předběžného zadržení.

Detaily zatím chybí, nicméně se zdá, že policie si během honičky zjistila totožnost majitele vozu a nejspíše na něj již čekala poblíž jeho bydliště. Od ostřejšího zákroku jí pak nejspíše odradily poměrně smutné statistiky. Ve Státech v důsledku policejních honiček zemřelo od roku 2017 již 416 lidí, z čehož minimálně 20 procent připadá na nevinné kolemjdoucí či motoristy. Jakkoliv tedy Amerika honičkám fandí, policii zároveň nemilosrdně kritizuje.

Ve výsledku tak nakonec došlo na nejlepší možnou volbu, neboť během celého incidentu nebyl nikdo zraněn a nedošlo také k újmám na majetku (za což může i koronavirus, který vyprázdnil silnice). To samo o sobě by rozhodně pro zařazení mezi nejzajímavější honičky roku nestačilo. Ovšem fakt, že se kdosi pokusil ujet policii ve Smartu, a nakonec jí vlastně na dálnici i ujel, bude asi publikum bavit ještě hodně dlouho.


Američan zkusil policii ujet v prťavém a slabém Smartu, kupodivu uspěl - 1 - Smart police chace 2020 videoscreen 01Američan zkusil policii ujet v prťavém a slabém Smartu, kupodivu uspěl - 2 - Smart police chace 2020 videoscreen 02Američan zkusil policii ujet v prťavém a slabém Smartu, kupodivu uspěl - 3 - Smart police chace 2020 videoscreen 03
Policejní honička se Smartem pobavila Ameriku, řidič dvoumístného vozu se ale nakonec radoval jen krátce

Zdroj: az family@Youtube

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše