Aston Martin svolává skoro všechna auta od roku 2008, kvůli čínskému šmejdu

Do vozů prestižní britské značky se dostala ramena plynového pedálu z nekvalitního plastu. Zasaženo je na poměry firmy ohromné množství aut.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Aston Martin svolává skoro všechna auta od roku 2008, kvůli čínskému šmejdu

25.10.2016 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Aston Martin svolává skoro všechna auta od roku 2008, kvůli čínskému šmejdu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Do vozů prestižní britské značky se dostala ramena plynového pedálu z nekvalitního plastu. Zasaženo je na poměry firmy ohromné množství aut.

Není tomu dlouho, co jsme si mohli vysvětlit, že automobilky jsou spíše montážními závody. Výrobu komponentů, ze kterých jsou jejich vozy sestaveny, mají totiž z valné většiny na starosti subdodavatelé. Ti pochopitelně musí dodržovat vysoké standardy, nicméně chybička se vloudí... Nemusí jít přitom jen nepříznivou shodu okolností, ale i nedbalost či snad dokonce záměr, jak nám aktuálně dokazuje Aston Martin.

Britská automobilka totiž ohlásila na své poměry enormní svolávací akci, jenž se týká všech aut s volantem nalevo vyrobených v období od listopadu 2007. Dále pak jde o všechny vozy s pravostranným řízením, které z montážních linek sjely po květnu 2012. Celkově se jedná o 17 590 exemplářů, tedy 75 procent všech aut, jenž Aston Martin mezi zmiňovanými daty a rokem 2014 vyrobil.

Důvodem návratu do autorizovaných servisů je plynový pedál, respektive jeho rameno, které může prasknout. Daný komponent má totiž na svědomí čínská společnost Shenzhen Kexiang Mould Tool, která jeho výrobu zadala dalšímu asijskému výrobci, Synthetic Plastic Raw Material. Ten se ovšem nedržel zmiňovaných standardů a plastového výlisku z požadovaného materiálu dodal jeho nekvalitní napodobeninu. A právě ta nyní hrozí prasknutím.

Dané informace přitom nezveřejnil sám Aston Martin, místo toho vyplynuly z dokumentů americké organizace NHTSA, která hlídá bezpečnost na tamních silnicích. Zároveň přitom bylo zveřejněno, že dosud nedošlo v důsledku vadného dílu k žádné havárii, což následně potvrdil i mluvčí značky, jenž zároveň zmínil jen malý finanční dopad.

My pak jen dodáme, že v inkriminovaných letech Aston Martin vyráběl modely V8 a V12 Vantage, DBS, DB9/DB9 Volante, One-77, Virage/Virage Volante a Cygnet. Ačkoliv tak poslední zmíněný je založen na Toyotě iQ a nejspíše nebude chybným pedálem zasažen, ono nemalé množství se touto selekcí vysvětluje. Jediným, kdo byl totiž nekvalitního plastu ušetřen, je Vanquish.


Aston Martin svolává skoro všechna auta od roku 2008, kvůli čínskému šmejdu - 1 - Aston Martin Vanquish Carbon Edition 01Aston Martin svolává skoro všechna auta od roku 2008, kvůli čínskému šmejdu - 2 - Aston Martin Vanquish Carbon Edition 02Aston Martin svolává skoro všechna auta od roku 2008, kvůli čínskému šmejdu - 3 - Aston Martin Vanquish Carbon Edition 03Aston Martin svolává skoro všechna auta od roku 2008, kvůli čínskému šmejdu - 4 - Aston Martin Vanquish Carbon Edition 04Aston Martin svolává skoro všechna auta od roku 2008, kvůli čínskému šmejdu - 5 - Aston Martin Vanquish Carbon Edition 05Aston Martin svolává skoro všechna auta od roku 2008, kvůli čínskému šmejdu - 6 - Aston Martin Vanquish Carbon Edition 06Aston Martin svolává skoro všechna auta od roku 2008, kvůli čínskému šmejdu - 7 - Aston Martin Vanquish Carbon Edition 07Aston Martin svolává skoro všechna auta od roku 2008, kvůli čínskému šmejdu - 8 - Aston Martin Vanquish Carbon Edition 08Aston Martin svolává skoro všechna auta od roku 2008, kvůli čínskému šmejdu - 9 - Aston Martin Vanquish Carbon Edition 09Aston Martin svolává skoro všechna auta od roku 2008, kvůli čínskému šmejdu - 10 - Aston Martin Vanquish Carbon Edition 10Aston Martin svolává skoro všechna auta od roku 2008, kvůli čínskému šmejdu - 11 - Aston Martin Vanquish Carbon Edition 11
Pokud vlastníte Vanquish, rozsáhlá svolávací akce Astonu Martin se vás netýká. Majitelé všech ostatních aut z let 2007 až 2014 však do servisů musí

Zdroj: Reuters

Petr Prokopec

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše