Audi A3 Cabrio 2014 odhaleno nejméně překvapivým únikem všech dob

Překvapení se v tomto případě dávno nečekalo a realita očekávání jen potvrdila. Tohle je prostě nové Audi A3 zbavené pevné střechy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Audi A3 Cabrio 2014 odhaleno nejméně překvapivým únikem všech dob

7.9.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Audi A3 Cabrio 2014 odhaleno nejméně překvapivým únikem všech dob

/

Překvapení se v tomto případě dávno nečekalo a realita očekávání jen potvrdila. Tohle je prostě nové Audi A3 zbavené pevné střechy.

Audi v případě nové A3 nadále kuje železo v maximálně žhavém stavu. Však jeho poslední generace v třídvéřovém provedení je sotva rok starou novinkou, od té chvíle jsme mohli navíc spatřit a dokonce řídit také pětidvéřový Sportback a čtyřdvéřový sedan. Že tuto nesvatou trojici doplní v nabídce velmi brzy také kabriolet bylo jasné už před pár týdny a nakonec ani v případě vzhledu příliš netápali.

Pokud před sebou máte zejména posledně zmiňovaný sedan, je s ohledem na tradiční postupy Audi velmi jednoduché domyslet si podobu provedení Cabrio. Theo Chin jej svého času namaloval takto a pokud si jeho ilustrace srovnáte s níže publikovanými, nutno dodat uniklými fotkami skutečného vozu, zjistíte, že podstatný rozdíly je snad pouze jeden - trochu širší stříbrný pruh (patrně hliníkový) okolo prostoru pro cestující, který navíc obtahuje i čelní sklo. To Audi obvykle dělá u modelů z řady S, u nové A3 to zjevně chce udělat i u běžných verzí. Jinak keine überraschung, no surprise, pas de surprise, tohle zkrátka nechá celý svět chladným.

Příliš přemítat nemusíme ani podobou interiéru a nakonec ani nad technikou, ta je rovněž předem daná a sahat bude velmi pravděpodobně od motoru 1,4 TSI se 122 nebo 140 koňmi v základním provedení až po 2,0 TSI se 300 koňmi ve vrcholné S3. To všechno s manuály, automaty a pochopitelně pohonem předních i všech kol. Zvědavi jsme tak hlavně na údaj o pohotovostní hmotnosti, neboť tohle je první kabriolet na platformě MQB a Audi to dosud, co do hmotnosti, s otevřenými vozy příliš nevycházelo. Do 24 hodin by mělo být jasno i v tom, neboť oficiální premiéra vozu je plánována na noc ze soboty na neděli, reálný vůz pak pochopitelně uvidíme ve Frankfurtu.

Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2013.


Audi A3 Cabrio 2014 odhaleno nejméně překvapivým únikem všech dob - 1 - Audi A3 Cabrio 2014 prvni unik 01Audi A3 Cabrio 2014 odhaleno nejméně překvapivým únikem všech dob - 2 - Audi A3 Cabrio 2014 prvni unik 02Audi A3 Cabrio 2014 odhaleno nejméně překvapivým únikem všech dob - 3 - Audi A3 Cabrio 2014 prvni unik 03Audi A3 Cabrio 2014 odhaleno nejméně překvapivým únikem všech dob - 4 - Audi A3 Cabrio 2014 prvni unik 04
Tohle je nové Audi A3 Cabrio, kdo čekal něco jiného?

Zdroj: Autohome China

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše