Audi A3 Cabrio 2014 odhaleno nejméně překvapivým únikem všech dob

Překvapení se v tomto případě dávno nečekalo a realita očekávání jen potvrdila. Tohle je prostě nové Audi A3 zbavené pevné střechy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Audi A3 Cabrio 2014 odhaleno nejméně překvapivým únikem všech dob

7.9.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Audi A3 Cabrio 2014 odhaleno nejméně překvapivým únikem všech dob

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Překvapení se v tomto případě dávno nečekalo a realita očekávání jen potvrdila. Tohle je prostě nové Audi A3 zbavené pevné střechy.

Audi v případě nové A3 nadále kuje železo v maximálně žhavém stavu. Však jeho poslední generace v třídvéřovém provedení je sotva rok starou novinkou, od té chvíle jsme mohli navíc spatřit a dokonce řídit také pětidvéřový Sportback a čtyřdvéřový sedan. Že tuto nesvatou trojici doplní v nabídce velmi brzy také kabriolet bylo jasné už před pár týdny a nakonec ani v případě vzhledu příliš netápali.

Pokud před sebou máte zejména posledně zmiňovaný sedan, je s ohledem na tradiční postupy Audi velmi jednoduché domyslet si podobu provedení Cabrio. Theo Chin jej svého času namaloval takto a pokud si jeho ilustrace srovnáte s níže publikovanými, nutno dodat uniklými fotkami skutečného vozu, zjistíte, že podstatný rozdíly je snad pouze jeden - trochu širší stříbrný pruh (patrně hliníkový) okolo prostoru pro cestující, který navíc obtahuje i čelní sklo. To Audi obvykle dělá u modelů z řady S, u nové A3 to zjevně chce udělat i u běžných verzí. Jinak keine überraschung, no surprise, pas de surprise, tohle zkrátka nechá celý svět chladným.

Příliš přemítat nemusíme ani podobou interiéru a nakonec ani nad technikou, ta je rovněž předem daná a sahat bude velmi pravděpodobně od motoru 1,4 TSI se 122 nebo 140 koňmi v základním provedení až po 2,0 TSI se 300 koňmi ve vrcholné S3. To všechno s manuály, automaty a pochopitelně pohonem předních i všech kol. Zvědavi jsme tak hlavně na údaj o pohotovostní hmotnosti, neboť tohle je první kabriolet na platformě MQB a Audi to dosud, co do hmotnosti, s otevřenými vozy příliš nevycházelo. Do 24 hodin by mělo být jasno i v tom, neboť oficiální premiéra vozu je plánována na noc ze soboty na neděli, reálný vůz pak pochopitelně uvidíme ve Frankfurtu.

Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2013.


Audi A3 Cabrio 2014 odhaleno nejméně překvapivým únikem všech dob - 1 - Audi A3 Cabrio 2014 prvni unik 01Audi A3 Cabrio 2014 odhaleno nejméně překvapivým únikem všech dob - 2 - Audi A3 Cabrio 2014 prvni unik 02Audi A3 Cabrio 2014 odhaleno nejméně překvapivým únikem všech dob - 3 - Audi A3 Cabrio 2014 prvni unik 03Audi A3 Cabrio 2014 odhaleno nejméně překvapivým únikem všech dob - 4 - Audi A3 Cabrio 2014 prvni unik 04
Tohle je nové Audi A3 Cabrio, kdo čekal něco jiného?

Zdroj: Autohome China

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.