Audi RS6 Avant v tovární šmoulové není žert, ale realita za tučný příplatek

Audi RS6 Avant ve světle modrém laku je možná menší bláznivina než žluté BMW řady 7, také to ale není fólie. Je to lak na přání od Porsche.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Audi RS6 Avant v tovární šmoulové není žert, ale realita za tučný příplatek

29.4.2017 | Marek Bednář | 6 příspěvků

Audi RS6 Avant v tovární šmoulové není žert, ale realita za tučný příplatek

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Audi RS6 Avant ve světle modrém laku je možná menší bláznivina než žluté BMW řady 7, také to ale není fólie. Je to lak na přání od Porsche.

Jdete si tak po ulici, vidíte desítky a stovky aut v různých odstínech šedé barvy, občas nějaké červené nebo modré. A pak to přijde: Audi RS6 Avant performance ve světle modré, za kterou by se nestyděl ani taťka Šmoula. Až chvíli přemýšlíte, jestli v té bramboračce, kterou jste měli k obědu, nebyly kromě praváků a babek taky nějaké lysohlávky.

I v zamračeném dni auto svítí na kilometry daleko. V záplavě šedých, černých a stříbrných aut to není velký problém. Dokonce i RS6 člověk dost často potká v obyčejné šedé, kterou Audi nazývá Daytona a nabízí za nemalých 34 100 Kč, příp. v matné verzi za přímo omračujících 182 700 Kč.

Také ale v konfigurátoru najdete „Lakování Audi Exclusive” za 95 700 Kč. Nekupte to, když vám to dopřeje možnost si pořídit něco, co nikdo jiný nemá. Jenže on to nikdo jiný nemá z dost dobrých důvodů, tahle barva je opravdu šílená. Aspoň se ale na RS6 Avant, ostrý kombík, hodí lépe než žlutá Austin na BMW řady 7.

Tahle barva ale není fólie, je to modrá Miami z katalogu Porsche, kterou si majitel tento vůz nechal zkrášlit přímo ve výrobě, což potvrzují nejen lidé znalí tohoto vozu, ale i nizozemský registr, kde je auto registrováno. Jestli udělal dobře nebo ne, posuďte sami, my bychom snad raději dali přednost decentnějšímu odstínu. Za poněkud decentnější cenu...


Audi RS6 Avant v tovární šmoulové není žert, ale realita za tučný příplatek - 1 - audi rs6 avant tyrkysove 01Audi RS6 Avant v tovární šmoulové není žert, ale realita za tučný příplatek - 2 - audi rs6 avant tyrkysove 02Audi RS6 Avant v tovární šmoulové není žert, ale realita za tučný příplatek - 3 - audi rs6 avant tyrkysove 03Audi RS6 Avant v tovární šmoulové není žert, ale realita za tučný příplatek - 4 - audi rs6 avant tyrkysove 04Audi RS6 Avant v tovární šmoulové není žert, ale realita za tučný příplatek - 5 - audi rs6 avant tyrkysove 05Audi RS6 Avant v tovární šmoulové není žert, ale realita za tučný příplatek - 6 - audi rs6 avant tyrkysove 06Audi RS6 Avant v tovární šmoulové není žert, ale realita za tučný příplatek - 7 - audi rs6 avant tyrkysove 07Audi RS6 Avant v tovární šmoulové není žert, ale realita za tučný příplatek - 8 - audi rs6 avant tyrkysove 08Audi RS6 Avant v tovární šmoulové není žert, ale realita za tučný příplatek - 9 - audi rs6 avant tyrkysove 09
Tohle auto opravdu existuje, i když je to k nevíře

Audi RS6 Avant v tovární šmoulové není žert, ale realita za tučný příplatek - 10 - audi rs6 avant tyrkysove 10
Matná šedá Daytona opravdu stojí 183 tisíc korun. Tohle je screenshot z českého konfigurátoru Audi

Zdroj: Autojunk

Marek Bednář

Diskuze 6 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.