Audi SQ5 TDI Competition: SUV SQ5 asi nebylo dost Sportovní, teď je i Soutěžní

Co na tom, že SUV čtyř kruhů není sportovní a nic na tom nemění ani verze S. Audi jde ještě dál a nabídlo SQ5 TDI v provedení Competition.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Audi SQ5 TDI Competition: SUV SQ5 asi nebylo dost Sportovní, teď je i Soutěžní

20.6.2015 | Petr Miler | 3 příspěvky

Audi SQ5 TDI Competition: SUV SQ5 asi nebylo dost Sportovní, teď je i Soutěžní

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Co na tom, že SUV čtyř kruhů není sportovní a nic na tom nemění ani verze S. Audi jde ještě dál a nabídlo SQ5 TDI v provedení Competition.

Phineas Taylor Barnum kdysi řekl: „Bez propagace se stane něco hrozného - nic!” Přesně tak by šlo popsat přístup Audi k modelu SQ5 TDI ve verzi Competition, který letos začalo nabízet v Německu. Učinilo tak naprosto potichu a téměř nikdo si toho nevšiml. Když se pak včera španělské zastoupení automobilky jako první hlasitě zmínilo o tom, že tento vůz nabízí, vypadalo to na velkou jižanskou novinku. Ale upřímně - dá se očekávat, že Audi nabídne nějaký takto specifický model se zvýšeným výkonem zrovna jen ve Španělsku? Nikoli, tak jsme se podívali do nabídky německého zastoupení a zjistili, že už tam svítí dobré tři měsíce.

V nabídce toho českého jej nenajdete, ale je to buď otázka času nebo poptávky. A i kdyby ne, v Německu si můžete pořídit tento vůz za cenu od 62 750 Eur a možná zajímavěji - s příplatkem 1 550 Eur oproti SQ5 TDI. Co za ně dostanete? No přece „soutěžní” verzi SQ5, která se vyznačuje tím, že oproti standardu má... 13 koní k dobru. Celkem 326 koní z třílitrového, dvakrát přeplňovaného dieselu pak znamená zrychlení na stovku za 5,1 sekundy (-0,1 s oproti SQ5 TDI) a maximální rychlost omezenou na 250 km/h (+/- 0 km/h).

Vůz si můžete prohlédnout na přiložených snímcích, na nichž nevypadá zrovna tuctově, pokud ale správně chápeme nabídku Audi, tohle za svých 1 550 Eur navíc nedostanete - jde o specifickou konfiguraci, v níž můžete SQ5 TDI mít, ať už jde o verzi Competition nebo ne. Na místě je pochopitelně otázka, jak moc podobné slovo sluší už docela velkému a těžkému SUV, ale kdo chce kam...


Audi SQ5 TDI Competition: SUV SQ5 asi nebylo dost Sportovní, teď je i Soutěžní - 1 - Audi SQ5 TDI Competition prvni 01Audi SQ5 TDI Competition: SUV SQ5 asi nebylo dost Sportovní, teď je i Soutěžní - 2 - Audi SQ5 TDI Competition prvni 02Audi SQ5 TDI Competition: SUV SQ5 asi nebylo dost Sportovní, teď je i Soutěžní - 3 - Audi SQ5 TDI Competition prvni 03Audi SQ5 TDI Competition: SUV SQ5 asi nebylo dost Sportovní, teď je i Soutěžní - 4 - Audi SQ5 TDI Competition prvni 04
Audi SQ5 TDI Competiton není až taková zvláštnost, jak se na první pohled může zdát

Petr Miler

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše