Auta ve vodě nezamrzají jen v USA. V Rusku je to běžnější, ale z jiných důvodů

Jestli vás obtěžuje ranní rozmrazování studeného automobilu, uklidní vás následující snímky. Stačí tuhá zima, špatné zvolené parkovací místo a je hůř.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Auta ve vodě nezamrzají jen v USA. V Rusku je to běžnější, ale z jiných důvodů

16.1.2018 | Mirek Mazal | 5 příspěvků

Auta ve vodě nezamrzají jen v USA. V Rusku je to běžnější, ale z jiných důvodů

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jestli vás obtěžuje ranní rozmrazování studeného automobilu, uklidní vás následující snímky. Stačí tuhá zima, špatné zvolené parkovací místo a je hůř.

Na východním pobřeží USA letos panuje opravdu divoké počasí. Výkyvy nabírají extrémních podob, a tak se může stát, že v jednu chvíli hustý déšť způsobí bleskovou povodeň a záhy dorazí teploty v řádu desítek stupňů Celsia pod bodem mrazu. Není pak divu, když se tamní scenérie promění v ledové království, jaké jsme mohli vidět nedávno. Záběry ulic a auty uvězněnými v ledu před pár dny obletěly svět.

Zamrzlá auta ale nejsou specialitou Ameriky. Na druhé straně zeměkoule - v Rusku - tyto snímky mnoho lidí nedojaly, pořádný mráz tam vyrobí ledové sochy z odstavených vozů docela často. Na vině tady není příroda, ale člověk. Stačí, aby majitelé zaparkovali poblíž nekvalitní vodovodní sítě z časů SSSR a ledová paseka je na spadnutí.

Neudržovaná síť trubek špatně odolává výkyvům počasí a problém je na světě - voda unikne na povrch, kde zaplaví ulice i všechno kolem. Kdo nestihne zmizet, skončí v ledové pasti. Špatně zaparkované automobily dostanou nejdříve studenou sprchu a poté nízké teploty přemění vodu v obří kostky ledu.

V Rusku si s tím hlavu až tak nelámou - co jednou zamrzlo, musí přece někdy roztát. V návaznosti na minulé fotky amerických zamrzlých ulic přinášíme výběr takových ledových soch z Ruska, které si lidé v reakci na to začali posílat po tamní obdobě Facebooku. V Rusku se vážně málokdo tváří překvapeně, že nějaké vozidlo zamrzlo, pro nás jsou to o poznání exotičtější pohledy. Podívejte se na ně sami a až budete ráno škrabat auto, vzpomeňte si, že může být i o dost hůř...


Auta ve vodě nezamrzají jen v USA. V Rusku je to běžnější, ale z jiných důvodů - 1 - Zamrzla auta na ulici Rusko 01Auta ve vodě nezamrzají jen v USA. V Rusku je to běžnější, ale z jiných důvodů - 2 - Zamrzla auta na ulici Rusko 02Auta ve vodě nezamrzají jen v USA. V Rusku je to běžnější, ale z jiných důvodů - 3 - Zamrzla auta na ulici Rusko 04Auta ve vodě nezamrzají jen v USA. V Rusku je to běžnější, ale z jiných důvodů - 4 - Zamrzla auta na ulici Rusko 05Auta ve vodě nezamrzají jen v USA. V Rusku je to běžnější, ale z jiných důvodů - 5 - Zamrzla auta na ulici Rusko 06Auta ve vodě nezamrzají jen v USA. V Rusku je to běžnější, ale z jiných důvodů - 6 - Zamrzla auta na ulici Rusko 07Auta ve vodě nezamrzají jen v USA. V Rusku je to běžnější, ale z jiných důvodů - 7 - Zamrzla auta na ulici Rusko 08Auta ve vodě nezamrzají jen v USA. V Rusku je to běžnější, ale z jiných důvodů - 8 - Zamrzla auta na ulici Rusko 09Auta ve vodě nezamrzají jen v USA. V Rusku je to běžnější, ale z jiných důvodů - 9 - Zamrzla auta na ulici Rusko 10Auta ve vodě nezamrzají jen v USA. V Rusku je to běžnější, ale z jiných důvodů - 10 - Zamrzla auta na ulici Rusko 11Auta ve vodě nezamrzají jen v USA. V Rusku je to běžnější, ale z jiných důvodů - 11 - Zamrzla auta na ulici Rusko 12Auta ve vodě nezamrzají jen v USA. V Rusku je to běžnější, ale z jiných důvodů - 12 - Zamrzla auta na ulici Rusko 13Auta ve vodě nezamrzají jen v USA. V Rusku je to běžnější, ale z jiných důvodů - 13 - Zamrzla auta na ulici Rusko 14Auta ve vodě nezamrzají jen v USA. V Rusku je to běžnější, ale z jiných důvodů - 14 - Zamrzla auta na ulici Rusko 15Auta ve vodě nezamrzají jen v USA. V Rusku je to běžnější, ale z jiných důvodů - 15 - Zamrzla auta na ulici Rusko 16Auta ve vodě nezamrzají jen v USA. V Rusku je to běžnější, ale z jiných důvodů - 16 - Zamrzla auta na ulici Rusko 17Auta ve vodě nezamrzají jen v USA. V Rusku je to běžnější, ale z jiných důvodů - 17 - Zamrzla auta na ulici Rusko 18Auta ve vodě nezamrzají jen v USA. V Rusku je to běžnější, ale z jiných důvodů - 18 - Zamrzla auta na ulici Rusko 19Auta ve vodě nezamrzají jen v USA. V Rusku je to běžnější, ale z jiných důvodů - 19 - Zamrzla auta na ulici Rusko 20Auta ve vodě nezamrzají jen v USA. V Rusku je to běžnější, ale z jiných důvodů - 20 - Zamrzla auta na ulici Rusko 21Auta ve vodě nezamrzají jen v USA. V Rusku je to běžnější, ale z jiných důvodů - 21 - Zamrzla auta na ulici Rusko 3
Příroda ukazuje svoji sílu bez ohledu na geografickou polohu. Nedávné snímky z USA doprovází další z Ruska

Zdroj: Vkontakte

Mirek Mazal

Diskuze 5 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.