BAC Mono: první skutečné fotografie silniční formule

Pokud jste snad pochybovali, zda je BAC Mono skutečným dílem, máme pro vás konečně něco hmatatelnějšího. Jeho výrobce uvolnil první skutečné snímky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

BAC Mono: první skutečné fotografie silniční formule

19.3.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

BAC Mono: první skutečné fotografie silniční formule

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pokud jste snad pochybovali, zda je BAC Mono skutečným dílem, máme pro vás konečně něco hmatatelnějšího. Jeho výrobce uvolnil první skutečné snímky.

Tento týden se do historie firmy Ariel zřejmě nezapíše zlatým písmem. V úterý jsme vám totiž představili vůz BAC Mono, který se pro dnes již proslulý Ariel Atom jeví být velmi schopným konkurentem. Jeho 520 koní na tunu, akcelerace z 0 na 160 za 6,7 sekundy a maximální rychlost 274 km/h budí respekt. Vůz je navíc jen monopostem a zdá se, že i jeho aerodynamika jde dále než v případě Atomu.

Dosud ale konkurenti mohli doufat, že Mono je jen představou pár snílků, úvodní odhalení totiž provázely jen počítačové rendery. Bohužel pro Ariel a další firmy vyrábějící podobně koncipovaná auta (vzpomeňme třeba i na rakouské KTM a jeho X-Bow) je BAC Mono skutečností. Jeho tvůrci, bratři Neill a Ian Briggsovi s britského Cheshiru (ano, BAC značí Briggs Automotive Company) totiž pustili do světa i první skutečné fotografie Mona, které obratem předkládáme i vám.

Nedá se říci, že by odhalovaly něco zásadně nového, můžete si ale díky nim být o něco jistější, že se po složení zálohy na BAC u zatím jediného britského prodejce někdy nějakého auta dočkáte. Výrobce mimochodem také upřesnil, že výroba Mona nebude oproti původním předpokladům nikterak omezena a firma by měla zvládnout vyrobit mezi 50 a 100 vozy ročně. Další detaily hledejte v našem prvním představení.


BAC Mono: první skutečné fotografie silniční formule - 1 - BAC Mono skutecne 01BAC Mono: první skutečné fotografie silniční formule - 2 - BAC Mono skutecne 02BAC Mono: první skutečné fotografie silniční formule - 3 - BAC Mono skutecne 03BAC Mono: první skutečné fotografie silniční formule - 4 - BAC Mono skutecne 04BAC Mono: první skutečné fotografie silniční formule - 5 - BAC Mono skutecne 05BAC Mono: první skutečné fotografie silniční formule - 6 - BAC Mono skutecne 06BAC Mono: první skutečné fotografie silniční formule - 7 - BAC Mono skutecne 07BAC Mono: první skutečné fotografie silniční formule - 8 - BAC Mono skutecne 08
BAC Mono na skutečných fotografiích

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.