Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
BMW M235i Racing havarovalo těsně před závodní premiérou (video)
1.4.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek
Ne vždy se úvodní start vydaří na jedničku. Své o tom už ví také řidič nového BMW M235i Racing, který ho zahříval před startem závodu na Nürburgringu.
Nové BMW M235i Racing je více než jen pouhou vstupenkou do světa motorsportu, což soudíme podle pečlivosti, s jakou nám ho Mnichov už delší dobu představoval. Je to vůz, který by měl umět zprostředkovat slušné pozice na startovním poli, snad i umístění na bedně. Novinka není určena čistě jen nováčkům, haldu zábavy s ní jistě zažijí i zkušení profesionálové, což nám automobilka ukázala i na videu. Jak se teď podle posledních videí zdá, zadarmo vám nic rozhodně nedaruje a chyby rozhodně neodpouští.
Tohle konkrétní M235i Racing minulý víkend nevykročilo na start zrovna tou správnou nohou (nebo kolem), respektive nevstoupilo na něj vůbec, neboť nehodu utrpělo už v zahřívacím kole. Stalo se tak těsně před odstartováním seriálu seriálu závodů VLN Endurance Championship, jehož úvodní podnik se jel na Severní smyčce Nürburgringu. Při jeho příležitosti se také uskutečnily dodávky prvních závodních M235i.
Jako jedno z prvních dodaných aut závodnímu týmu se tohle konkrétní rozbilo o svodidla u trati poté, co se dostalo na trávu. Úvodní spekulace hovořily o tom, že se tak stalo následkem předchozího střetu se závodním Porsche 911 991. Avšak ty poslední hovoří o dvou na sobě nezávislých nehodách. Další spekulace směřovaly ke zdravotnímu stavu jednotlivých účastníků, ale podle videí se zdá, že o velkou katastrofu naštěstí nešlo.
Jeden z členů posádky Porsche byl odvezen do nemocnice v život neohrožujícím stavu se zraněnou paží a ramenem. Bohužel nám chybí klíčové záběry, a tak jen musíme konstatovat, že kromě nepříjemných chvil posádek nás tyto ztráty na životech obou plechových miláčků opravdu zarmoutily.



Severní smyčka je zrádná. Daleko více nás ale mrzí, že si tohle BMW M235i Racing nezvládlo ani dojet pro příležitost odstartovat
BMW M235i Racing a Porsche 911 po nehodě zblízka
Celá situace kolem nehod
Zdroj: Carscoops
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
BMW začalo odhalovat spalovací verzi nové řady 3, takto ržá před kamerou její šestiválec
před 8 hodinami
Mechanik rozebral ikonický pětiválec Audi z modelu RS3 a ukázal, co s ním provedlo 225 tisíc ujetých km
před 11 hodinami
Agresivní cyklisté chtěli obsadit most a zastavit dopravu. Policie je chytila do pasti, zatkla je a sebrala jim kola
včera
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Válka na Středním východě zasadila těžký úder výrobcům luxusních aut, málokdo vnímá, jak moc pro ně tato oblast znamená
před 4 hodinami
Němci srovnali Mercedes třídy E s jeho zamýšleným elektrickým nástupcem, realitu nemohli ignorovat ani oni
před 5 hodinami
Land Rover Freelander je zpátky, jen už to není Land Rover, spíš jakýsi China Rover
před 7 hodinami
BMW začalo odhalovat spalovací verzi nové řady 3, takto ržá před kamerou její šestiválec
před 8 hodinami
VW začal prodávat ještě větší obdobu Škody Octavia v novém a je to bomba, i se slušným motorem a výbavou stojí od 247 tisíc Kč
před 9 hodinami
Živá témata na fóru
- Řidiči, co to mají v ruce... 04.02. 18:47 - M.Z.
- VZKAZY 04.02. 18:41 - pavproch
- Rychlodotazy 04.02. 18:34 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 04.02. 16:50 - pavproch
- BMW Divize 04.02. 16:38 - pavproch
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 04.02. 16:33 - pavproch
- Detektory policejních radarů 04.02. 16:32 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 04.02. 16:10 - pavproch
