Brit překonal rychlostní rekord v traktoru. Vypadá jako supersport, zní jako stíhačka

Upravený zemědělský stroj s věčně nebojácným Guyem Martinem za volantem hravě překonal limit rychlosti na českých dálnicích. Mohl by se i s přehledem držet v levém pruhu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Brit překonal rychlostní rekord v traktoru. Vypadá jako supersport, zní jako stíhačka

24.6.2019 | Mirek Mazal

Brit překonal rychlostní rekord v traktoru. Vypadá jako supersport, zní jako stíhačka

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Upravený zemědělský stroj s věčně nebojácným Guyem Martinem za volantem hravě překonal limit rychlosti na českých dálnicích. Mohl by se i s přehledem držet v levém pruhu.

Guy Martin je známý nadšenec do všeho, co se pohybuje na kolech a je pokud možno co nejrychlejší. Před pár lety byl skloňován jako možný nástupce moderátorů Top Gearu, není ale jen populární postavou z televizních obrazovek. Martin po léta aktivně závodí v tom nejvyšším nasazení a ve volném čase se věnuje překonávání kuriózních rychlostních rekordů.

Pravidelný účastník motocyklové Tourist Trophy na Isle of Man se tentokrát posadil za volant upraveného zemědělského stroje značky J. C. Bamford alias JCB a na nejdelší volné dráze v zemi v areálu bývalého vojenského letiště Elvington Airfield dosáhl rychlosti 166,7 km/h. Padl tak starý rekord Stiga z Top Gearu, který se již dříve zapsal do guinessovky s hodnotou 140,4 km/h.

Žlutý traktor JCB Fastrac s šestiválcem o objemu 7,2 litru dostal od firmy Williams Advanced Engineering odtučňovací kúru, rovněž přibyly aerodynamické prvky karoserie. Ve výsledku tak nevypadá ani moc jako traktor a podívejte se, jak zní v tom nejvyšším nasazení - to připomíná spíše start stíhacího letounu.

Všechny přípravy potenciálně rekordního měřeného pokusu umožnily jeho hladké provedení a Martin se po výkonu nechal slyšet, že spolupráce na celé akci byla velmi podařená. Událost zatím zaznamenává jen krátké video a pár fotek, později bude rozšířeno o popisný dokument, jehož vydání je plánováno ještě na letošní rok.


Brit překonal rychlostní rekord v traktoru. Vypadá jako supersport, zní jako stíhačka - 1 - Guy Martin a JCB Fastrac rekordni rychlost foto 01Brit překonal rychlostní rekord v traktoru. Vypadá jako supersport, zní jako stíhačka - 2 - Guy Martin a JCB Fastrac rekordni rychlost foto 02Brit překonal rychlostní rekord v traktoru. Vypadá jako supersport, zní jako stíhačka - 3 - Guy Martin a JCB Fastrac rekordni rychlost foto 03Brit překonal rychlostní rekord v traktoru. Vypadá jako supersport, zní jako stíhačka - 4 - Guy Martin a JCB Fastrac rekordni rychlost foto 04Brit překonal rychlostní rekord v traktoru. Vypadá jako supersport, zní jako stíhačka - 5 - Guy Martin a JCB Fastrac rekordni rychlost foto 05Brit překonal rychlostní rekord v traktoru. Vypadá jako supersport, zní jako stíhačka - 6 - Guy Martin a JCB Fastrac rekordni rychlost foto 06Brit překonal rychlostní rekord v traktoru. Vypadá jako supersport, zní jako stíhačka - 7 - Guy Martin a JCB Fastrac rekordni rychlost foto 07Brit překonal rychlostní rekord v traktoru. Vypadá jako supersport, zní jako stíhačka - 8 - Guy Martin a JCB Fastrac rekordni rychlost foto 08Brit překonal rychlostní rekord v traktoru. Vypadá jako supersport, zní jako stíhačka - 9 - Guy Martin a JCB Fastrac rekordni rychlost foto 09Brit překonal rychlostní rekord v traktoru. Vypadá jako supersport, zní jako stíhačka - 10 - Guy Martin a JCB Fastrac rekordni rychlost foto 10Brit překonal rychlostní rekord v traktoru. Vypadá jako supersport, zní jako stíhačka - 11 - Guy Martin a JCB Fastrac rekordni rychlost foto 11Brit překonal rychlostní rekord v traktoru. Vypadá jako supersport, zní jako stíhačka - 12 - Guy Martin a JCB Fastrac rekordni rychlost foto 12
Traktor JCB jedoucí rekordní rychlostí 166,7 km/h

Zdroje: JCB, Farmers Weekly Video@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše