Reklama

Bugatti ukázalo zrychlení Chironu na 400 km/h. Jak rychle jede za tu dobu váš vůz?

Bugatti už dříve zveřejnilo, jak rychle se nový Chiron dostane na 100, 200 i 300 km/h. Až teď ukázalo akceleraci na 400 km/h. A je to znovu neskutečný kalup.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Bugatti ukázalo zrychlení Chironu na 400 km/h. Jak rychle jede za tu dobu váš vůz?

8.9.2017 | Petr Prokopec | 10 příspěvků

Bugatti už dříve zveřejnilo, jak rychle se nový Chiron dostane na 100, 200 i 300 km/h. Až teď ukázalo akceleraci na 400 km/h. A je to znovu neskutečný kalup.

S novým Bugatti Chiron máme spojenou jen tu nejpůsobivější jízdní dynamiku, jakou lze za peníze koupit a následně ji vyzkoušet i na běžných silnicích. Nově však značka z Molsheimu vyrukovala s videem, které ukazuje sprint na metu, jíž asi většina majitelů na vlastní kůži ani neokusí - tedy na 400 km/h, jichž Chiron dosáhne jako jeden z mála automobilů této planety.

Překvapením ovšem není, že se na tuto metu Chiron zvládne rozjet, ale to, za jakou dobu to dosáhne. Již delší dobu totiž víme jen tolik, že stovku má dle oficiálních parametrů zvládat pod 2,5 sekundy, dvoustovku pod 6,5 sekundy a třístovku za 13,6 sekundy. O výletu na čtyřstovku se pak Bugatti dosud nikde nezmiňovalo, pouze uvádělo, že omezovač vozu zasahuje při 420 km/h. To ale rozhodně není skutečná nejvyšší rychlost vozu.

Zpět ale k oné akceleraci, která je dle nově zveřejněných videí ještě působivější, než ona data naznačují. Stovky totiž Chiron dosahuje za 2,4 sekundy, dvoustovky pak za 6,1 s. K pokoření magické třístovky mu stačí jen o sedm sekund více, metu 400 km/h pak může protnout již pouhých 32,6 sekundy. Ano, čtete správně, pouhá půlminuta stačí Bugatti k dosažení rychlosti, k jaké se další supersporty ani nepřiblíží.

Více asi nemá smysl dodávat, raději namísto dalšího čtení přikročte rovnou k novému videu nebo i třem předchozím. Již při jejich publikaci jsme se ptali, co tímhle „seriálem” automobilky sleduje. Bude na konci všeho nový rychlostní rekord?Možné to je, nechme se překvapit. Zatím nám v diskuzi můžete povědět, jakou rychlostí jede za 32,6 sekundy vaše auto - pokud to bude alespoň polovina toho, co Chiron, půjde už o slušně rychlý stroj. Nové Bugatti je dynamicky v jiné dimenzi...

Bugatti ukázalo zrychlení Chironu na 400 km/h. Jak rychle jede za tu dobu váš vůz? - 1 - Bugatti Chiron 0-400 kmh acceleration 01Bugatti ukázalo zrychlení Chironu na 400 km/h. Jak rychle jede za tu dobu váš vůz? - 2 - Bugatti Chiron 0-400 kmh acceleration 02Bugatti ukázalo zrychlení Chironu na 400 km/h. Jak rychle jede za tu dobu váš vůz? - 3 - Bugatti Chiron 0-400 kmh acceleration 03Bugatti ukázalo zrychlení Chironu na 400 km/h. Jak rychle jede za tu dobu váš vůz? - 4 - Bugatti Chiron 0-400 kmh acceleration 04Bugatti ukázalo zrychlení Chironu na 400 km/h. Jak rychle jede za tu dobu váš vůz? - 5 - Bugatti Chiron 0-400 kmh acceleration 05Bugatti ukázalo zrychlení Chironu na 400 km/h. Jak rychle jede za tu dobu váš vůz? - 6 - Bugatti Chiron 0-400 kmh acceleration 06
Bugatti Chiron předvedlo svou akceleraci v akci, čtyřstovku zdolá již za půl minuty

Zdroj: Bugatti@Facebook

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše