Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Buick Encore: americký Opel Mokka odhalil celou svou tvář (foto)
4.1.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Neobvykle otevřený postup zvolil General Motors při dalším odhalováním malého SUV Encore. Pomocí předposlední fotky do skládačky odhalil vzhled celé přídě.
Čekali jsme, že automobilka pošle nejprve v zásadě nicneříkající snímek zbytku zádě, který by odhalil leda design litých kol a tvarování bočních prahů, a příď si nechá jako pomyslnou třešinku na dortu. Ale stal se pravý opak. Nyní si tedy můžeme nový Buick Encore prohlédnout takřka kompletně a čtvrtý snímek do skládačky jen víceméně formálně dokončí celé odhalování.
A co je tedy na snímku k vidění? Vzhledem k tomu, že podstatnou část přídě (hlavní světlomet a část masky chladiče, abychom byli přesní) už jsme mohli vidět na úplně první upoutávce, je to hlavně zasazení těchto prvků do celkové perspektivy. Dá se říci, že předek vozu nabízí vizuálně tu správnou kombinaci elegance a dynamiky a máme zato, že většině zákazníků bude sympatický.
Vzhledem k tomu, že produkty značky Buick pro nás nejsou až tak relevantní, je zřejmě podstatnější, že prakticky stejný vzhled by měl nabídnout i chystaný Opel Mokka. Vůz by měl dostat jen jinou masku chladiče a v návaznosti na to lehce modifikovaný nárazník, jinak by se od Buicku neměl lišit.
O technice vozu jsme přemítali již při odhalení druhého snímku a nic nového jsme se od té chvíle nedozvěděli. V Americe pod kapotou očekávají benzinová turba o objemu 1,4 a 1,6 litru, my si k předpokládaným motorizacím můžeme přidat i nějaký ten diesel. Jasněji i v tomto směru budeme mít nejpozději 9. ledna, kdy se vůz odhalí na detroitské NAIAS.




Buick Encore už se stihl odhalit třikrát. Automobilka si to ale zopakuje encore une fois...

Vůbec první upoutávka nedovolovala vnímat příď příliš prostorově
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Šéf sportovní divize Lady „propálil” nová diodová světla legendární Nivy, nepůsobí s nimi vůbec zle
včera
Majitel elektromobilu nové značky se pokusil umýt si v „bezdotykové” myčce, dopadl jako Terminátor při opravě
včera
Novinář vzal své 22 let staré auto a ukázal, že pořád umí reálně dosáhnout spotřeby, o jaké se žádnému modernímu vozu nezdá
18.2.2026
Nové na MotoForum.cz
- Pre - časový program Phillip Island včera 13:38
- Ducati Formula 73: limitovaná edice Scrambleru 18.2.2026
- Testy Moto2 v Jerezu: celkově 9. Salač 17.2.2026
- Nicolo Bulega vévodil superbikům 17.2.2026
- Testy SSP na Phillip Islandu - po dvou dnech Jaume Masia 17.2.2026
Nejčtenější články
Majitel havarovaného Bugatti za 75 milionů zkouší auto opravit s pomocí dílů z Audi A3 za statisíce, jsou stejné
20.1.2026
Mondeo se může vrátit, přiznal šéf Fordu, když si uvědomil, že si nemůže dovolit dál neprodávat normální dostupná auta
20.1.2026
Němci dva roky po ukončení dotací na elektromobily začali jejich prodej znovu dotovat, nic zoufalejšího si nejde představit
20.1.2026
Někdo se pokusil prodat auto v aukci s pomocí fotek upravených AI, vykopli ho i s „koberečky ze šutráků”
20.1.2026
Majitel dostal milionovou lekci z elektromobility, 1 rok ježdění s tímto autem ho stál jako vlastnictví ničeho předtím
21.1.2026
Živá témata na fóru
- Opel obecně 02.20. 00:30 - HondaMan
- Policejní kontroly a měření 02.19. 22:31 - řidičBOB
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 02.19. 21:21 - řidičBOB
- Rychlodotazy 02.19. 20:55 - abgx1
- Řidiči, co to mají v ruce... 02.19. 20:29 - abgx1
- BMW Divize 02.19. 15:09 - pavproch
- Lampárna (stěžovatelna) 02.17. 16:25 - abgx1
- Onboard videa 02.17. 15:00 - řidičBOB
