Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Opel Mokka: SUV na bázi Corsy potvrzeno pro výrobu, představí se v Ženevě
29.12.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Další konkurence pro Škodu Yeti a jí podobné vozy je hotovou věcí. Jmenovat by se měla Opel Mokka a představí se prý již za tři měsíce v Ženevě.
Teprve včera jsme vám nabídli nejnovější útržky oficiálních snímků Buicku Encore, který u nás vstoupí ve známost spíše jako SUV postavené na technických základech Opelu Corsa. Ačkoli krom záběrů vrchní poloviny vozu nevíme ani o Buicku praktiky vůbec nic, německý Autobild se již rozepsal na téma odvozeného SUV Opelu.
Podle zdrojů německých kolegů je prý absolutně jisté, že se tento vůz dostane do výroby. Tomu nemáme důvod nevěřit, neboť pokud GM takové auto stvoří (a nyní už je jisté, že se tak stane), určitě nebude váhat ani minutu, aby jej nabídl pod maximem svých značek na všech trzích, kde si SUV všeho druhu získaly alespoň nějakou popularitu. A Evropa je nesporně jedním z nich.
Zatímco tato informace je překvapivá podobně jako české Vánoce na bahně, stejný zdroj tvrdí, že Opel sériový vůz představí již na březnovém autosalonu v Ženevě. Pokud se to stane skutečností, představí se jednotlivé verze tohoto kompaktního SUV v dosti krátkém sledu za sebou. A to ještě můžeme skoro jistě očekávat budoucí představení Chevroletu stejného ražení.
Tajemstvím již prý není jméno vozu. Mělo by znít Mokka, což by pro auto bylo trochu zvláštní označení, ale patrně by nevzbudilo větší pozdvižení. Bez zajímavosti jistě není ani to, že vůz by měl být dlouhý 4,3 metru, což by jej pasovalo opravdu spíše mezi kompaktní SUV než mezi mini SUV jakým bude třeba brzy představený Ford EcoSport. O technice nic nového nevíme (ve stručnosti: motory s výkony mezi 100 a 150 koňmi, pohon předních kol jako standard a 4x4 za příplatek), cena by měla začínat na hranici 18 000 Eur (cca 460 000 Kč).
Jsou to jistě zajímavé informace, nezodpovězených otázek ale zůstává stále mnoho. Více by jistě měla naznačit už lednová premiéra sesterského Buicku, po které by i lidé Opelu mohli ztratit zábrany a své variaci na stejné téma se rozpovídat ještě více.


Toto jsou zatím jediné kloudné snímky Buicku Encore, minimálně horní polovina Opelu Mokka - pakliže se tak bude jmenovat - by měla být stejná
Zdroj: Autobild
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
I levná základní Corvette v klání osmiválcových sporťáků ukázala, jak výjimečná je, silnějšího konkurenta roznesla na kopytech
včeraPři veřejných jízdách na Nürburgringu se Porsche 911 při stíhání ve vysoké rychlosti srazilo s BMW M2, brutální nehoda změnila obě auta v ohnivou kouli
7.7.2025Stačí skutečně velmi, velmi málo, aby nejnovější Ferrari vypadalo dokonale věrohodně jako nová Toyota
5.7.2025
Nejčtenější články
Porsche pro jediného člověka na světě postavilo závoďák z Le Mans homologovaný pro běžný provoz, dotyčnému je 88 let
9.6.2025„Bugatti pro chudé” se konečně ukázalo v akci na okruhu i ve sprintu. Je to nejrychlejší auto svého druhu, poráží i špičková Ferrari a Lamba
9.6.2025Krasavec od BMW, který málem přivedl automobilku ke krachu, dnes z majitelů dělá boháče. Boří aukční rekordy
9.6.2025Průměrné emise CO2 aut v EU loni vzrostly. Navzdory nekonečnému množství přetvářek, ohnutí, manipulací, přerozdělování i ryzích lží
9.6.2025VW má cestu k záchraně přímo před očima, je „překvapen” obrovským zájmem o své po letech první dostupné lidové auto
9.6.2025
Živá témata na fóru
- Další zajímavá autovidea 07.09. 08:14 - Vrooom
- Onboard videa 07.09. 07:44 - Truck Daškam
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 07.08. 20:51 - řidičBOB
- Rychlodotazy 07.08. 13:46 - Brus
- Porsche - vse o sportovnich modelech 07.08. 13:44 - Brus
- Video a Nordschleife, the best of 07.08. 08:30 - Vrooom
- Cyklistické vlákno 07.07. 12:41 - Vrooom
- Řidiči, co to mají v ruce... 07.05. 20:36 - Truck Daškam