Cadillac chce expandovat, svět má brzy poznat dva nové modely

Viceprezident Cadillacu poodhalil světu plány značky na expanzi - do dvou a půl let se mají světu ukázat dva nové modely této luxusní odnože GM.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Cadillac chce expandovat, svět má brzy poznat dva nové modely

17.2.2014 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Cadillac chce expandovat, svět má brzy poznat dva nové modely

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Viceprezident Cadillacu poodhalil světu plány značky na expanzi - do dvou a půl let se mají světu ukázat dva nové modely této luxusní odnože GM.

Před nedávnem jste si u nás mohli přečíst o malém crossoveru a naftových motorech, které mají růstu prodejů Cadillaku také pomoci. Právě tento crossover, který chce mířit na zákazníky Audi Q3, by měl být jedním z oněch dvou zmíněných modelů. Má stát pod modelem SRX a má mí velikost Opelu Mokka, pod kapotou tedy čekejme hlavnĚ čtyřválce. Spekuluje se i o sedmimístném stroji, stojícím v nabídce mezi SRX a Escalade, jeho příchod je ale nejspíše otázkou vzdálenější budoucnosti.

Druhou novinkou by měla být vlajková loď, která by se mohla jmenovat LTS, před pár týdny éterem prolétly špionážní fotky ze zimního testování v Kanadě. V nabídce by měla stát nad modelem XTS, který je nafouklým Opelem Insignia. Počítejme s pohonem zadních kol a již vícekrát zmiňovaným 3,6litrovým šestiválcem twin turbo, v nabídce nejspíš bude i osmiválcový motor. Vůz má stát přes 100 tisíc dolarů (1,98 milionu korun) a má konkurovat evropské špičce, tedy Audi A8, sedmičkovému BMW a Mercedesu třídy S.

Viceprezident GM Robert Ferguson pro Edmunds také řekl, že podle zástupce šéfa globálního designu GM Eda Welburna „je ve vývoji více Cadillaků, než kdykoliv jindy v historii značky.” Nezacházel příliš do detailů, ale sdělil, že se automobilka nebude snažit vyplnit každou myslitelnou skulinu na trhu, jak to činí BMW a částečně i Audi nebo Mercedes. „Myslím si, že můžeme trhy uspokojit výbornými vozy v našem portfoliu. Nabídku bych označil za kompletní, nikoliv přeplněnou,” dodal Ferguson s narážkou na mnichovského výrobce.


Cadillac chce expandovat, svět má brzy poznat dva nové modely - 1 - cadillac lts spy foto leden 2014 01Cadillac chce expandovat, svět má brzy poznat dva nové modely - 2 - cadillac lts spy foto leden 2014 02Cadillac chce expandovat, svět má brzy poznat dva nové modely - 3 - cadillac lts spy foto leden 2014 03Cadillac chce expandovat, svět má brzy poznat dva nové modely - 4 - cadillac lts spy foto leden 2014 04Cadillac chce expandovat, svět má brzy poznat dva nové modely - 5 - cadillac lts spy foto leden 2014 05Cadillac chce expandovat, svět má brzy poznat dva nové modely - 6 - cadillac lts spy foto leden 2014 06Cadillac chce expandovat, svět má brzy poznat dva nové modely - 7 - cadillac lts spy foto leden 2014 07Cadillac chce expandovat, svět má brzy poznat dva nové modely - 8 - cadillac lts spy foto leden 2014 08
Kamuflovaný prototyp nové vlajkové lodi Cadillaku byl v lednu zachycen při testování na sněhu.

Zdroj: Edmunds

Marek Bednář

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše