Cadillac Escalade možná dostane více motorů včetně dieselu a verze V-Sport

Cadillac uvažuje o rozšíření nabídky motorů Escalade o dva šestiválce, jeden z nich by spaloval naftu. Hovoří se také o „sportovnější” variantě V-Sport.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Cadillac Escalade možná dostane více motorů včetně dieselu a verze V-Sport

17.7.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Cadillac Escalade možná dostane více motorů včetně dieselu a verze V-Sport

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Cadillac uvažuje o rozšíření nabídky motorů Escalade o dva šestiválce, jeden z nich by spaloval naftu. Hovoří se také o „sportovnější” variantě V-Sport.

Pokud v současnosti ve Spojených státech přijdete do showroomu Cadillacu a budete mít zájem o nový Escalade, nabídnou vám jednu ze tří výbavových verzí Standard, Luxury nebo Premium, základní velikost nebo větší ESV a pohon zadních nebo všech kol. Pod kapotu však dostanete jen 6,2litrový benzínový osmiválec, spojený s automatickým šestikvaltem. Tento motor na kola posílá 426 koní a 623 Nm a v kombinovaném režimu si na 100 km řekne o zhruba 13 litrů paliva, v závislosti na tom, jestli bude pohánět všechna kola nebo ne.

Z hlediska jízdní dynamiky a „americkosti” je to v pořádku, na konkurenty typu Mercedesu GL to však nestačí - ti mají většinou v nabídce více motorů. Cadillac tedy chce do nabídky přidat dvakrát přeplňovanou V6 a také samozřejmě naftový motor, nejspíš rovněž o šesti válcích. V nabídce by se také mohla objevit varianta V-Sport, která by podobně jako ostatní Cadillaky dostala úpravy s cílem udělat vůz sportovnější.

Větší výběr pohonných jednotek pod kapotou by mohl přitáhnout více zájemců a o to se Cadillac snaží. Jeden z hlavních konkurentů, Lincoln Navigator, se s letošním faceliftem zbavil 5,4litrového osmiválce Triton a pod kapotou mu zůstala jen 3,5litrová V6 EcoBoost. Větší nabídka motorů by tak mohla přilákat ještě více těch, kteří by jinak zamířili k Lincolnu. Kromě toho menší motory Escaladu jistě pomůžou i na trzích, jako je Evropa - ostatně, tady bez vznětového motoru naděje na úspěch hodný povšimnutí moc nejsou.

Co by se však pod kapotu Escaladu mohlo podívat, zatím zůstává otazníkem. Značka má k dispozici například 3,6litrový šestiválec se dvěma turbodmychadly a výkonem 420 koní a 583 Nm, který v současnosti pracuje pod kapotou modelu CTS V-Sport. Proč jej ale pod kapotu Escaladu zatím nenabízí, byť případně lehce podladěný, není známo.


Cadillac Escalade možná dostane více motorů včetně dieselu a verze V-Sport - 1 - Cadillac Escalade 2015 oficial sada 06Cadillac Escalade možná dostane více motorů včetně dieselu a verze V-Sport - 2 - Cadillac Escalade 2015 oficial sada 09Cadillac Escalade možná dostane více motorů včetně dieselu a verze V-Sport - 3 - Cadillac Escalade 2015 oficial sada 11Cadillac Escalade možná dostane více motorů včetně dieselu a verze V-Sport - 4 - Cadillac Escalade 2015 oficial sada 12Cadillac Escalade možná dostane více motorů včetně dieselu a verze V-Sport - 5 - Cadillac Escalade 2015 oficial sada 13Cadillac Escalade možná dostane více motorů včetně dieselu a verze V-Sport - 6 - Cadillac Escalade 2015 oficial sada 15Cadillac Escalade možná dostane více motorů včetně dieselu a verze V-Sport - 7 - Cadillac Escalade 2015 oficial sada 14Cadillac Escalade možná dostane více motorů včetně dieselu a verze V-Sport - 8 - Cadillac Escalade 2015 oficial sada 16Cadillac Escalade možná dostane více motorů včetně dieselu a verze V-Sport - 9 - Cadillac Escalade 2015 oficial sada 22Cadillac Escalade možná dostane více motorů včetně dieselu a verze V-Sport - 10 - Cadillac Escalade 2015 oficial sada 30Cadillac Escalade možná dostane více motorů včetně dieselu a verze V-Sport - 11 - Cadillac Escalade 2015 oficial sada 32Cadillac Escalade možná dostane více motorů včetně dieselu a verze V-Sport - 12 - Cadillac Escalade 2015 oficial sada 20Cadillac Escalade možná dostane více motorů včetně dieselu a verze V-Sport - 13 - Cadillac Escalade 2015 oficial sada 21
K osmiválci pod kapotou nového Cadillaku Escalade by v budoucnu mohly přibýt další motory, včetně dieselu

Zdroj: Auto News

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše