Chevrolet Camaro Convertible Hot Wheels Edition 2013: Camaro pro hračičky i bez střechy

Po podzimním odhalení kupé se do barev a nápisů firmy Hot Wheels oděl také kabriolet, který automobilka Chevrolet představí v květnu na slavné Indy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Chevrolet Camaro Convertible Hot Wheels Edition 2013: Camaro pro hračičky i bez střechy

5.4.2013 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Chevrolet Camaro Convertible Hot Wheels Edition 2013: Camaro pro hračičky i bez střechy

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Po podzimním odhalení kupé se do barev a nápisů firmy Hot Wheels oděl také kabriolet, který automobilka Chevrolet představí v květnu na slavné Indy.

Objednávky na modernizované Camaro SS a Z/28 modelového roku 2014 začne Chevrolet přijímat během necelých dvou týdnů, protože nám však koncern General Motors prozatím neukázal fotografie stejně vylepšeného kabrioletu, předpokládáme, že se týkají pouze kupé. Tuto teorii podporuje také debut edice Hot Wheel vycházející z původního Camara před faceliftem.

Vůz vznikl především kvůli propagaci značky na slavnosti zvané Indianapolis 500 Festival, která bezprostředně předchází věhlasnému závodu Indy 500, přičemž celkově třiatřicet aut si na „Staré cihelně“, jak je okruhu tradičně přezdíváno, převezmou ředitelé pořádaných akcí, které jsou toho součástí.

Podobně jako loni představené kupé, také kabriolet bude stříknutý modrým odstínem Kinetic, částečně lakován matně černou a k tomu dostane tmavší světla, nápisy Hot Wheels na blatnících a víku kufru a jedenadvacetipalcová kola kombinující leštěný hliník, černou barvu a kontrastní červené lemy. Součástí výbavy bude též částečný bodykit ze sportovního modelu ZL1 a v interiéru se objeví kožené sedačky s vyšívaným logem známého výrobce automobilových miniatur či podobně označkované prahové lišty a koberečky.

Camaro Convertible Hot Wheels Edition se objeví u prodejců během pár týdnů v limitované sérii a rozšířené výbavě buď 2LT nebo 2SS. Pro zákazníky to znamená možnost volby 3,6litrového vidlicového šestiválce o výkonu 328 koní s manuálem nebo automatem, alternativně pak můžou dát přednost osmiválci 6,2 l s automatickou (405 k) případně manuální převodovkou (432 k). Ceny v tuto chvíli známé nejsou.


Chevrolet Camaro Convertible Hot Wheels Edition 2013: Camaro pro hračičky i bez střechy - 1 - Chevrolet Camaro Convertible Hot Wheels Edition 2013 01Chevrolet Camaro Convertible Hot Wheels Edition 2013: Camaro pro hračičky i bez střechy - 2 - Chevrolet Camaro Convertible Hot Wheels Edition 2013 02Chevrolet Camaro Convertible Hot Wheels Edition 2013: Camaro pro hračičky i bez střechy - 3 - Chevrolet Camaro Convertible Hot Wheels Edition 2013 03Chevrolet Camaro Convertible Hot Wheels Edition 2013: Camaro pro hračičky i bez střechy - 4 - Chevrolet Camaro Convertible Hot Wheels Edition 2013 04Chevrolet Camaro Convertible Hot Wheels Edition 2013: Camaro pro hračičky i bez střechy - 5 - Chevrolet Camaro Convertible Hot Wheels Edition 2013 05Chevrolet Camaro Convertible Hot Wheels Edition 2013: Camaro pro hračičky i bez střechy - 6 - Chevrolet Camaro Convertible Hot Wheels Edition 2013 06Chevrolet Camaro Convertible Hot Wheels Edition 2013: Camaro pro hračičky i bez střechy - 7 - Chevrolet Camaro Convertible Hot Wheels Edition 2013 07
Hračka pro velké děti je k mání s výkony do 432 koní

Zdroj: Indianapolismotorspeedway

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.